HİNDİSTAN VİZESİ | Aller Tour

HİNDİSTAN VİZESİ


Hindistan Vizesi online olarak yapılır. Hindistan Vize Başvurusu online olarak doldurulan formun akabinde randevu alınır ve randevu günü elçiliğe dosya teslim edilir. Hindistan başvurusu için çalışma durumunuza bağlı olarak hazırladığınız diğer evraklarınız ile eğer ilk Hindistan başvurunuz ise şahsen gelerek ikinci kez başvurunuz ise evraksız olarak siz gelmeden işlem yapılmakta ve aynı gün Hindistan vize işleminiz sonuçlanmaktadır.

 

hindistan vizesi 

 

TURİSTİK

Gerekli Belgeler

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

* Pasaport aslı ve fotokopisi

* Otelden rezervasyon teyidi

* Gidiş-dönüş uçak rezervasyon belgesi

* Hindistan ziyaretinizin masraflarını karşılayabilecek durumda olduğunuzu gösteren güncel tarihli banka hesap dökümü/banka cüzdanı veya başka türden belgeler (3 aya kadar)

 

hindistan vizesi

 

TİCARİ

Gerekli Belgeler

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

* 3 aylık banka dökümü

*   Pasaport aslı

* Pasaport fotokopisi ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi (İkametgâh Belgesi)ya da Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Yabancı ülke vatandaşları için pasaport fotokopisi ve İkamet Tezkeresi gereklidir.

* Hindistan’da ilgili kurumdan/şirketten davetiye

* İşverenden, başvuranın şirketteki pozisyonunu, ziyaretin ne amaçla yapıldığını ve hangi şirketlerin ziyaret edileceğine dair seyahat detaylarını anlatan bir yazı

 hindistan vizesi

Sıkça Sorulan Sorular

Hindistan vizesi ne kadar sürede sonuçlanır?

Hindistan vize başvurusu, en az 1 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.  Fakat Türk vatandaşı değilseniz veya Türkiye'de uzun süreli oturum izniniz bulunmamaktaysa, vize işlemi başvuru tarihinden sonra en fazla 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılır. 

Hindistan vizesi ücreti ne kadardır?

Hindistan vize ücreti seçilecek olan Hindistan vize kategorisine, kısa ve uzun süreli Hindistan vize süresine göre değişecektir. Hindistan vize ücretlerini Hindistan Konsolosluğu veya Hindistan vizesi için danışmanlık eden kurumlar aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Hindistan vize ücretleri, Türkiye Hindistan Başkonsolosluğu ve Türkiye Hindistan Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir.