PAKİSTAN VİZESİ | Aller Tour

PAKİSTAN VİZESİ


Pakistan Konsolosluğu ve Pakistan Turistik Vize Gerekli Evraklar Hakkında 

 pakistan vizesi

1 - Pasaport

2 - İki adet biometrik fotoğraf

3 - Uçak Bileti Rezervasyonu

4 - Otel Rezervasyonu

5 - Şirketin antetli kağıdına Pakistan Başkonsolosluğu'na hitaben İngilizce olarak yazılmış şirketin kaşe ve şirket yetkilisinin ıslak imzasını bulunduran Vize talebinin belirtildiği dilekçe

6 - Şahsınıza ait son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya  Banka Hesap Dökümü

7 - T.C. Kimlik fotokopisi

8 - Pasaportunuzun işlem görmüş tüm sayfalarının fotokopileri

9 - Pakistan Noter onaylı Davetiye belgesi - Davet eden kişinin iletişim bilgilerini içeren, Pakistan oturum izni kartı, Pakistan pasaport ve Pakistan kimlik kartı fotokopisi ile birlikte hazırlanmış olmalıdır. 

10 - Pakistan vize başvuru formu - Eksiksiz, İngilizce olarak doldurulmuş olmalı ve vize başvuru sahibinin ıslak imzasını taşımalıdır.


Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Turistik Vizesi Hakkında

Yabancı ülkelere yapılan kısa süreli seyahatler için turistik vize alınması gereken vize türüdür. Pakistan seyahatiniz kısa bir süreye tekabül ediyorsa şayet, davetiye, ticari bir amaç ve ziyaret gibi içeriklerinden oluşmuyorsa Pakistan turist vizesi başvurularında bulunmanız gerekecektir. Fuar, toplantı, seminer gibi içerikler ise Pakistan ticari vize kapsamına girmektedir.

 

pakistan vizesi

 

Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Ticari Vize Evrakları

1- Pasaport

2- İki adet biometrik fotoğraf

3- Pakistan Ticaret Odası onaylı davetiye, pakistan şirketinin ileitşim bilgilerini içermelidir

4- İşveren veya Şirket yetkilisi tarafında şirketin antetli kağıdına Pakistan Başkonsolosluğu' na hitaben yazılmış şirketin kaşe ve şirket yetkilisinin ıslak imzasını bulunduran İngilizce Vize Talep Dilekçesi

5- Son 3 ay içinde alınmış Faaliyet Belgesi fotokopisi

6- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

7- Güncel tarihli Vergi Levhası fotokopisi

8- Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi

9- Kimlik fotokopisi

10- Pasaportunuzun işlem görmüş tüm sayfalarının fotokopileri.

 pakistan vizesi

Pakistan Konsolosluğu, Pakistan Ticari Vizesi Hakkında 

Ticari Pakistan vizesi, Pakistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan bir Pakistan vizesi kategorisidir. Ticari Pakistan vizesi ile Pakistan'da ticari faaliyetlerde bulunabilir, Pakistan fuarlarını ziyaret edebilir, Pakistan'da iş görüşmesi, toplantı ve seminerlere katılabilirsiniz. Pakistan ticari vize işlemleri için en önemli prosedür ise; Pakistan'da ziyaret edilecek olan şirketten alınması gereken davetiye yazısıdır. Pakistan'dan gelecek olan bu davetiye yazısı Pakistan Ticaret Odası onaylı olmalıdır. Davetiye yazısının olmaması halinde ise; Pakistan ticari vizesi alımı mümkün değildir. Vatandaşlarımız Pakistan'a ticari bir faaliyet için gitmeleri halinde bu bilgileri göz önünde bulundurmaları daima yarar sağlayacaktır. Pakistan ticari vize ile Pakistan'da çalışamaz, Pakistan'da iş başvurusunda bulunamaz ve Pakistan'da iş yeri açamazsınız. Pakistan ticari vize, kısa süreli bir vize türüdür ve Pakistan vize süreniz sona ermeden önce ülke topraklarından ayrılmalısınız.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Pakistan’a gitmek istiyorum, pasaportum var vize çıkartmam gerekli mi?

Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi vatandaşlarımızın ise; Pakistan vizesi işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

Pakistan vize türleri nelerdir?

Pakistan turistik vize, Pakistan ticari vize, Pakistan ziyaretçi vizesi farklı kapsamlarda olan Pakistan vize türleridir.