YUNANİSTAN KAPI VİZESİ | Aller Tour

YUNANİSTAN KAPI VİZESİ


Yunan Adaları'na Kapı Vizesi ile Geçiş 

Rodos, Kos, Samos, Midilli, Meis ve Sakız Adaları bu program kapsamında ziyaret edilebilir.
 
Yunan Adaları’na gitmek için gerekli olan şartlar nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti, Ukrayna, Beyaz Rusya (Belarus) ve Rusya vatandaşlarının Yunan Adaları’na girişte seyahat tarihinden itibaren en az altı ay geçerli pasaportları ve bu pasaportlarında da geçerli bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir.

Yeşil pasaport ve gri pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Yunan Adaları’na girişte seyahat tarihinden itibaren en az altı ay geçerli passaport sahibi olmaları durumunda vizesiz olarak seyahat edebilir.

 
Kapıda Giriş Vizesi Programı Nedir?

Kapıda giriş vizesi programı, Türkiye Cumhuriyeti, Ukrayna, Beyaz Rusya (Belarus) ve Rusya vatandaşlarının bu program kapsamındaki Yunan Adaları’na ziyaretlerinde gerekli olan Yunan vizesi işlemlerini hızlandıran bir uygulamadır.

 

Yunanistan yetkili makamlarınca düzenlenecek olan kapıda giriş vizesi Schengen vizesi olmayıp sadece ziyaret edilecek Yunan adası için azami 15 gün geçerli tek giriş çıkışlı bir Yunanistan vizesidir.

 
 
 
Kapıda Giriş Vizesi Programı ile Hangi Yunan Adaları ziyaret edilebilir?
Rodos, Kos, Samos, Midilli, Meis ve Sakız Adaları bu program kapsamında ziyaret edilebilir.Kapıda Giriş Vizesi Programı ile vize işlemleri kaç gün sürer?Kapıda giriş vizesinin alınması için 3 iş günü yeterlidir. Seyahat tarihinizden 3 iş günü önce aşağıda belirtilen evrakların tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.Kapıda Giriş Vizesi Programı uygulamasının geçerlilik tarihi nedir ?Kapıda giriş vize uygulaması 1 Haziran 2016 – 31 Ekim 2016 tarihleri arasında geçerlidir.Kapı Vizesi için Gerekli EvraklarKapıda giriş vize programı için başvuru yapan Türkiye Cumhuriyeti, Ukrayna, Beyaz Rusya (Belarus) ve Rusya vatandaşlarının aşağıda istenen belgeleri iletişim sayfamızdaki adresimize elden, posta veya kargo yolu ile seyahat tarihinden 3 iş günü önce tarafımıza ulaştırması gerekmektedir.Kapıda Giriş Vizesi Programı’nın kapsamı nedir?
 
  • En az 6 ay geçerli pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi
  • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz)
  • Başvuru formu
  • Konfirmasyonlu otel rezervasyonu formu
  • Gidiş-dönüş gemi bileti
  • Güncel banka hesap cüzdan fotokopisi
  • Vize ve acente hizmet harcı

 

 
Özel Notlar:
  1. Günübirlik ziyaretler için otel rezervazyonu talep edilmemektedir.
  2. Gidiş - dönüş feribot bileti tarafımızdan sağlanacaktır.
Dikkat Edilmesi Gereken Başka Önemli Konular Var mı?
 
Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhriyeti'ne (KKTC) giriş çıkış damgası bulunan Türk vatandaşlarının Yunanistan'a girişlerine Yunan Resmi Makamlarınca izin verilmemektedir. Yolcu pasaportunda KKTC damgası olmadığını ve olduğu halde seyahat etmeye teşebbüs ettiği takdirde Yunanistan’ın uygulayacağı para cezasını şahsen ödeyeceğini bu konu hakkında ilanen bilgilendirildiğini taahhüt ve kabul eder.