Elegant Avrupa

ELEGANT AVRUPA

Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Cenevre - Annecy - Lyon(1) - Avignon - Aix-en-provence (1) - Cannes - Cenova (2) - Milano - Como (1) -lugano - Zurih (2)
Tarih(ler)
İlk Tarih: 17 Şub 2018
· 17/02/2018 · 10/03/2018 · 24/03/2018 ·
7 GECE
499.00Başlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
499.00 – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Cenevre - Annecy - Lyon(1) - Avignon - Aix-en-provence (1) - Cannes - Cenova (2) - Milano - Como (1) -lugano - Zurih (2)
Tarih(ler)
İlk Tarih: 17 Şub 2018 00:00
· 17/02/2018 · 10/03/2018 · 24/03/2018 ·

ELEGANT AVRUPA

FRANSA & İTALYA & İSVİÇRE

Cenevre – Annecy – Lyon (1) – Avignon – Aix-en Provence (1)

 Cannes – Cenova (2) – Milano – Como (1) – Lugano –  Zürih (2)

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

 20, 27 Ocak & 17 Şubat & 10, 24  Mart 2018 Hareket … 7 Gece

İstanbul’dan İstanbul’a..
İzmir’den İzmir’e..
Ankara’dan Ankara’ya..

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!

 

1.Gün                   İSTANBUL – CENEVRE – ANNECY –  LYON  

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde THY kontuarında saat 05.00’de hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçağı ile saat 08.05’da Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 10.35’te Cenevre’ye varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Cenevre şehir turu. Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral,Rousseau Adası,Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülecektir. Tur sonrası “Alplerin Venedik”i olarak adlandırılan Annecy’e hareket ediyoruz. “Mavi Göl” olarak nitelenen Annecy Gölü ve gölün iki yakasında boylu boyunca uzanan şirin ve renkli evleri ile Annecy; Savoy Alplerinin eteğinde bizleri tüm güzelliğiyle karşılıyor. Annecy şehir turumuz sonrasında Lyon’a hareket ediyoruz. Lyon panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında; Fourviere Katedrali, Eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Terreaux Meydanı, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri bulunmaktadır. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün                   LYON – AVIGNON – AIX-EN-PROVENCE

Sabah kahvaltının ardından; Aix-en-Provence bölgesine hareket ediyoruz. Yol üzerinde Avignon şehir turu yapıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, üzüm bağları ve güzel şaraplarıyla tanınan  Rhone nehri kıyısındaki Avignon kenti bir dönem Papalık merkezi olduğu için ortaçağdan kalma surları,Papalık Sarayı ve ünlü St.Benezet köprüsüyle ilginç bir tarihi doku oluşturuyor.Kentte adı geçen yerler gezilerek turu tamamlıyor. Sonrasında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Güney Fransa Köyleri ve Lavanta Bahçeleri turuna katılabilirler (55 Euro). Uçsuz bucaksız ve eşsiz bir doğa manzarası sunan Güney Fransa’nın ruhu olan lavanta bahçelerini ziyaret ediyoruz. Turumuzda; mavi ve mor rengin her tonunu görmemizi mümkün kılan masalsı bir atmosfere yolculuk ediyoruz. Köylerde; tarihi taş evler ve aynı renklere sahip Arnavut kaldırımlı dar sokaklar bizlere eşlik ediyor, taş evlerin arasında doğal güzellikteki yemyeşil ağaçlar bizleri sarıp sarmalıyor. Bu tarihi köylerde kendimizi lavantanın oluşturduğu renk harmonisinde bulacağız. Turumuzda Lavanta Müzesi’ni görerek Lavantanın tohumdan evlerimize kadar olan serüvenine tanıklık etme imkanına sahip oluyoruz. Daha sonra suları ve çeşmeleri ünlü Aix en Provence kentine geçiyoruz. Güney Fransa’nın saklı cenneti olan şirin kent aynı zamanda şık butikleri ve şirin sokak kahveleriyle de bizleri cezbediyor. En ünlü çeşmesi La Rotonde şehrin göbeğinde yine aynı isimle La Rotonde Meydanında bulunuyor. Şehrin her köşesinde hepsi ayrı birer sanat eseri olan çeşmelerle karşılaşmak mümkün. Aix-en Provence tarih boyunca entellektüeller tarafından ilgi odağı olmuş; Van Gogh, Cezanne ve daha birçok ünlü ressamın eserlerine ilham kaynağı olmuştur. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün                   AIX-EN-PROVENCE – CANNES – CENOVA

Sabah kahvaltı sonrası Cannes’a hareket. Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes şehir turumuzu yapıyoruz. Tur sonrası Cenova’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Nice & Monaco & Monte Carlo turuna katılabilirler (65 Euro). Turumuz ünlü sahil şeridi Promenade des Anglais ile başlıyor, eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Antika Pazarı ile sona eriyor. Öğleden sonra Monaco ve ardından yapılacak Monte Carlo turu için hareket ediyoruz. Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek prensliğe varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Tur sonrası  Cenova’ya transfer ve geceleme otelimizde.

 

4.Gün                   CENOVA

Sabah kahvaltının ardından; panoramik şehir turu. Şehir turunda Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı,Carlo Felice Opera Binası,Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz. Turumuzun ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Portofino & Pisa turuna ya da Portofino & Cinque Terre turuna katılabilirler (90 Euro). Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino’yu ziyaret ediyoruz. Daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile Portofino görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. 12. asırda Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran eski deniz cumhuriyeti Pisa katedrali, vaftizhanesi ve ünlü eğik kulesi ile turistlerin odak noktası olmaya devam ediyor.Abidelerin yer aldığı Miracoli   Meydanını gezerek otele dönüyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cinque Terre; köylerin pastel turuncu, sarı, kızıl ve terra cota renklere boyanmış evlerinin gün batımı zamanı değişen renkleri, arka fonda dağların koyu yeşili ve ön planda denizin lacivert rengi ile ruhu okşayan epik bir manzara ortaya koyuyor. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün                   CENOVA – MİLANO – COMO

Sabah kahvaltının ardından Milano’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik Milano şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir.  Milano şehir turunun ardından Como’ya hareket ve panoramik şehir turu. Como ; dünya jet sosyetesinin odak yeri olup, ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine ev sahipliği yapıyor. Como şehir turumuz esnasında yeşilin ve mavinin en güzel birlikteliğini oluşturan muhteşem manzaraları görüyor olacağız. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Geceleme otelimizde.

 
6.Gün                   COMO – LUGANO –  ZÜRİH

Sabah kahvaltının ardından Lugano’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik Lugano şehir turu yapıyoruz. Lugano turumuzda Dünya jet sosyetesinin yazlık evlerinin bulunduğu, İsviçrenin Ticino kantonunda göl kenarında yer alan şık finans kenti Lugano ve Lugano gölü  görülecek yerler arasındadır. Sonrasından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan İsviçre’nin İncisi Luzern turuna katılabilirler (55 Euro). Alplerin kuzey eteklerinde kurulmuş Luzern şehri İsviçre’nin incisi olarak adlandırılmaktadır. Luzern’de Avrupa’nın en eski kapalı ahşap köprüsünü görüyoruz. Şehri adeta ikiye bölen Reuss Nehri’nin ortasından geçen Chapel Köprüsü üzerinde Luzern şehrini anlatan çok sayıda tablo görüyoruz. Nehir boyunca uzanan tarihi yapıları, yapıların ardı sıra uzanmış dağları, yemyeşil ağaçları, şehrin her yanında görebileceğiniz kırmızı sardunyaları, nehrin üzerindeki kuğularıyla Luzern’de bir tablonun parçası olmuşuz hissine kapılıyoruz. Tur sonrası Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varış ve panoramik şehir turu. Bu turumuzda Zürih Gölü,  Grossmunster Katedrali, Saat Kulesi ,eski lonca evleri,eski gar ile ünlü alışveriş merkezi Bahnhofstrsasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

7.Gün                   ZÜRİH

Sabah   kahvaltının ardından    serbest zaman.   Arzu  eden   misafirlerimiz Fransa’nın Alsace bölgesine ekstra olarak düzenlenecek

 (Strasbourg & Colmar) turuna katılabilirler (90 Euro). Fransız ve Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi, Colmar kentinde Eski Gümrük Binası, Pfister evi, Küçük Venedik görülecek yerler arasında bulunuyor. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinizi tatmin edece hem hediyelik tutkunuzu giderecek yüzlerce olanak bulacaksınız. Tur sonrası otelinize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün                  ZÜRİH – İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Heidi’nin Köyü ve Liechtenstein turuna katılabilirler (75 Euro). Ohanna Spyri’nin ölümsüz eseri Heidi karakterini yaşattığı ve ilham aldığı yer olan köyü ziyaret ediyoruz. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan köyde; dağda dedesi ile kulübede yaşayan küçük Heidi’nin doğa ile iç içe ve sevgi dolu dünyasına bir yolculuk yapacağız. Sonrasında turumuza Lihtenştayn ile devam ediyoruz. İsviçre ile Avusturya arasındaki Lihtenştayn’ın yarısını Ren vadisi diğer yarısını da Alp dağları kaplamaktadır. Lihtenştayn, size yeşilin her tonunu sunacak, doğal güzelliklere doyacağınız şirinlikte bir ülke. Rehberinizin bildireceği saatte Zürih havaalanına  transfer. Türk Havayolları’nın TK 1910 seferi ile saat 19.55’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

3* & 4*  Oteller

(İstanbul Hareket)

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

09 Aralık 2017

17 Şubat 2018

499 Euro

210 Euro

499 Euro

150 Euro

29 Eylül & 14, 15 Ekim & 25 Kasım 2017 

 20, 27 Ocak & 10, 24 Mart 2018

549 Euro

210 Euro

499 Euro

150 Euro

11 Kasım 2017

 

599 Euro

210 Euro

549 Euro

150 Euro

 

 

3* & 4*  Oteller

(Ankara’dan Ankara’ya / İzmir’den İzmir’e)

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

09 Aralık 2017

17 Şubat 2018

599 Euro

210 Euro

599 Euro

150 Euro

29 Eylül & 14, 15 Ekim & 25 Kasım 2017 

 20, 27 Ocak & 10, 24 Mart 2018

649 Euro

210 Euro

599 Euro

150 Euro

11 Kasım 2017

 

699 Euro

210 Euro

649 Euro

150 Euro

 
 
    ***  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

*** Diğer şehirler ve Kıbrıs için bağlantı detaylarını ve fiyatlarını sorunuz.

***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.

 

ANKARA İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

TK2105  ESBIST    04:00 05:10  

TK1917  ISTGVA    08:10 10:25  

TK1910  ZRHIST    19:40 23:35

TK2192  ISTESB    02:20 03:40 

 

İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

TK2305  ADBIST    04:20 05:30  

TK1917  ISTGVA    08:10 10:25  

TK1910  ZRHIST    19:40 23:35

TK2354  ISTADB    01:45 02:55  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avantajlı ekstra geziler A : 250 Euro yerine 150 EURO !!!

Güney Fransa Köyleri ve Lavanta Bahçeleri Turu (55 Euro)

Nice & Monaco & Monte Carlo Turu (65 Euro )

İsviçre’nin İncisi Luzern Turu (55 euro) + Heidi’nin Köyü ve Liechtenstein Turu (75 Euro) = 250 Euro

 

Avantajlı ekstra geziler B : 430 Euro yerine 295 EURO !!!

Güney Fransa Köyleri ve Lavanta Bahçeleri Turu (55 Euro)

Nice & Monaco & Monte Carlo Turu (65 Euro )

İsviçre’nin İncisi Luzern Turu (55 euro) + Heidi’nin Köyü ve Liechtenstein Turu (75 Euro)

Portofino & Pisa turu ya da Portofino & Cinque Terre turu (90 Euro)

(Strasbourg & Colmar) Turu (90 Euro) = 430 Euro  295€

(Tur esnasında lokal acente rehberine ödenir.0-2 yaş ücretsiz olup, 02-12 yaş %50 indirimlidir.)

 

OTEL İSİMLERİ

3* Oteller

4* Oteller

Lyon

Lyon

3*Comfort Suites Lyon Est Eurexpo Saint Priest

4* Mercure Lyon Part Dieu vb.

3* Westlodge Dardilly Lyon Nord vb.

Aix-En-Provence

Aix-En-Provence

3*Comfort Hotel Marseille Nord Aix vb.

4* Pullman Marseille Provence vb.

3* ibis Brignoles Provence Verte vb.

4* Hôtel Le Couvent Royal vb.

Cenova

Cenova

3* Hotel Bellevue Genova vb.

3* Alexander Hotel Genova vb.

4* Columbus Sea Hotel vb.

4* Della Rotonda vb.

Como

Como

 3* BB Hotels Monza

4* Just Hotel Lomazzo vb.

 3* Hotel Marinoni Lomazzo vb.

4* Concorde Hotel Varese vb.

Zürih

Zürih

3* Sorell Arte

4* Park Inn By Radisson vb.

3* Holiday Inn Express Zurich vb.

4* Swiss Star, Wetzikon vb.

Konaklamalar Hakkında Önemli Notlar:

***Aix-en-Provence için konaklaması Marsilya ve Brignoles bölgesindeki otellerde konaklama yapılacaktır.

***Como için Lomazzo , Varese veya Monza bölgesindeki otellerde konaklama yapılacaktır.

***  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

***Aynı destinasyon için alternatifli oteller verildiği ve/veya sadece kategori bilgisi verildiği durumlarda konaklayacağınız otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk Havayolları ile İstanbul(IST) – Cenevre(GVA) / Zürih(ZRH) – İstanbul(IST) parkurunda uçak bileti,

Havalimanı vergileri,

3* & 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar, 

Alan/otel/alan transferleri,

Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri, 

*  Cenevre, Annecy, Lyon, Avignon, Aix-en-Provence , Cenova, Cannes, Como, Lugano, Milano ve Zürih panoramik turları,

*  Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,

*  Otel vergileri,  

*  Turist Şehir vergileri.

*  TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

*   Vize ücreti ve servis bedeli ( 125 Euro ), 

*   Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro),

*   Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

*   Yurt dışı çıkış harcı bedeli, 

*   Müze ve ören yerleri girişleri,  

*   İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

Print Al