5* Diamond Princess Ile Japonya & Güney Kore

5* DIAMOND PRINCESS ile JAPONYA & GÜNEY KORE

Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Osaka’da 3 Gece, Tokyo’da 1 Gece Otel Konaklamalı · Osaka(3) (kyoto &nara)– Kobe(japonya) – Busan(güney Kore) – Kagoshima – Yokohama / Tokyo(1)(japonya)
Tarih(ler)
İlk Tarih: 11 Haz 2018
9 GECE
1.799.00Başlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
1.799.00 – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Osaka’da 3 Gece, Tokyo’da 1 Gece Otel Konaklamalı · Osaka(3) (kyoto &nara)– Kobe(japonya) – Busan(güney Kore) – Kagoshima – Yokohama / Tokyo(1)(japonya)
Tarih(ler)
İlk Tarih: 11 Haz 2018 00:00

 

 1. Gün İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI – SİNGAPUR

11 Haz 18       Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Singapur Havayolları kontuarı önünde saat 10.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Singapur Havayollarının SQ 391 no’lu seferi ile saat 13.30’da Singapur’a hareket. Geceleme uçakta.

 

 1. Gün SİNGAPUR - OSAKA

12 Haz 18       Yerel saat ile 05.00’da Singapur’a varış. Burada yapacağımız aktarma sonrası Singapur Havayollarının, SQ 616 no’lu seferi ile saat 13.55’de Osaka’ya hareket. Yerel saat ile 21.35’de Osaka’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Check-in ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

 1. Gün OSAKA

13 Haz 18       Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Kyoto turuna  katılabilirler. Turumuzda zarif Japon bahçesi ve muhteşem mimarisi ile Golden Pavilion Zen Tapınağı, altında akan su kaynağının kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı ve hemen önünde Japonya’ya özgü birçok orijinal ürün ve hediyelik eşya bulabileceğiniz alışveriş caddesi gezeceğimiz; Şogun Tokugava’nın yaptırdığı tarihi Nijo Kalesi de panoramik olarak göreceğimiz yerlerden bazıları.  Turdan sonra şehrin büyük çarşı ve mağazalarının bulunduğu ana caddesi Kavaramaçi’de serbest zaman. Daha sonra otele dönüş. Akşam yemeği serbest olarak alınacaktır. Geceleme otelimizde.

 

 1. Gün OSAKA

14 Haz 18       Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak ve çevreyi gezmek için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Nara ve Osaka turuna katılabilirler. Nara turumuzda Kyoto’nun 40 km kadar güneyinde bulunan ve burada 8. yüzyılda imparatorluk başkentliği yapmış, açık hava müzesi Nara şehrini ziyaret edeceğiz. Gezeceğimiz yerler sırasıyla Todaiji Tapınağı (Dünyanın ahşap bina içerisinde muhafaza edilen 15 metre boyundaki, en büyük bronz Buda heykeli burada bulunmaktadır.) 3000 fener ile süslenmiş Kasuga Şinto Tapınağı, ve 1200 ceylanın serbestçe etrafta gezindiği Kutsal Nara Ceylan Parkı. Nara turunun ardından Osaka’ya dönüş. Osaka ya varınca Osaka şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda 17. yüzyıldan kalma, geleneksel Japon mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Osaka Kalesi, günün her saati hareketli Dotonbori ve içinde birçok mağaza barındıran uzun kapalı pasajlardan oluşan Shinsaibashi göreceğimiz yerler. .Akşam yemeği serbest olarak alınacaktır. Geceleme otelimizde.

 

 1. Gün OSAKA – KOBE (GEMİ)

15 Haz 18       Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve Kobe limanında demirli olan gemimize transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz 17.00’da limandan hareket edecektir.

 

 1. Gün GEMİDE

16 Haz 18       Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler.

 1. Gün BUSAN (GÜNEY KORE)

17 Haz 18       Gemimiz sabah 07.00’de Busan limanına yanaşacaktır. Arzu edenlere ekstra Busan turu yapılacaktır. 4 milyon nüfusu ile Güney Kore’nin ikici en büyük şehri olan Busan-Pusan kargo miktarı olarak bakıldığında dünyanın 3.en büyük limanıdır. Nakdong Nehrinin vadisine kurulmus tarihi bir şehirdir. 1950-53 yılları arasında ki Kore Savaşı sırasında şehit olmuş Türk Askerlerinin de yattığı Birleşmiş Milletler Askeri Mezarlığı görülmezse olmaz bir yer bizler için. 678 yılında inşa edilmiş  Bemosa Budist Tapınağı şehir içinde olmasina rağmen bizi arkasında ki dağ manzarası ile etkileyecek. Yondusan parkındaki 118 metrelik Busan Kulesinden limana gelen giden gemileri görebileceğiz. Jagalchi-Balık Pazarı, deniz mahsülleri sevenler için bir cennet. Ülkenin en büyük balık pazarında birçok balık ve deniz ürününü görebileceksiniz. Gemimiz 16.00’da Busan limanından kalkacaktır.

 

 1. Gün KAGOSHIMA (JAPONYA)

18 Haz 18       Gemimiz sabah 10.00’da Kagoshima limanına yanaşacaktır. Arzu edenlere ekstra Kagoshima turu yapılacaktır. 12. YY dan 1860 lardaki Meji Restorasyon dönemine kadar kudretli Shimazu klanına ev sahipliği yapan şehir Satsuma yarımadası ve yükseltilerine kurulmuştur. Tarihi ve coğrafik özelikleri yanısıra Samurai destanlarına ev sahipliği yapmıştır.  Şehir aynı zamanda Jeotermal sular yönünden zengindir. Şehrin sembölü olan Sakura Jima volkanı bu oluşumlarda payı büyüktür. Iso Bahçeleri, Kamikaze müzesi gibi yerler şehrin görülemeye değer yerleridir.  Gemimiz 20.00’de Kagoshima limanından kalkacaktır.

 

 1. Gün GEMİDE

19 Haz 18       Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler.

 

 1. Gün YOKOHAMA – TOKYO

20 Haz 18       Yerel saat ile 06.00’da Yokohama limanına varış. Gemiden çıkış işlemleri sonrası Tokyo’da bulunan otelimize transfer. Check-in ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

 1. Gün TOKYO - SİNGAPUR

21 Haz 18       Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve Tokyo Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemlerinin ardından Singapur Havayollarının SQ 633 no’lu seferi ile saat 17.05’de Singapur’a hareket. Geceleme uçakta.

 

 1. Gün SİNGAPUR – İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI

22 Haz 18         Yerel saat ile 23.05’de Singapur’a varış. Burada yapacağımız aktarma sonrası Singapur Havayollarının, SQ 392 nol’lu seferi ile saat 01.45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 07.45’de İstanbul’a varış ve urumuzun sonu.

TUR ÜCRETİ (Kişi Başı

İç Kabin

1799 Euro

İç Kabin Single (Tek Kişi) Farkı

899 Euro

Kısıtlı Manzaralı Dış Kabin

1899 Euro

Kısıtlı M. Dış Kabin Single (Tek Kişi)Farkı

999 Euro

Balkonlu Kabin

2199 Euro

Balkonlu Kabin Single (Tek Kişi) Farkı

1299 Euro

Suit Kabin

Sorunuz

3.Kişi

Sorunuz

02 – 11 Yaş

Sorunuz

     İLAVE ÜCRETLER (Kişi Başı)

Liman Vergisi

170 Euro

Havalimanı Vergisi & Seyahat Sağlık Sigortası

80 Euro

Gemi Bahşişleri

Gecelik kişi başı 13,50 USD (Bu tutar gemide nakit veya kredi kartıyla ödenir.)

Vize

Vizesiz program / 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

    Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.

 

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* Singapur Havayolları ile İstanbul – Singapur – Osaka // Tokyo - Singapur - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

* Osaka’da  1.Sınıf otelde, 3 gece konaklama

* Gemide 5 gece tam pansiyon konaklama

* Tokyo’da  1.Sınıf otelde, 1 gece konaklama

* Programda belirtilen tüm transferler

* Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 20 Kişi olduğu takdirde)

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler              * Liman vergileri

* Kişisel harcamalar                                                             * Geminin servis personeli bahşişleri

* Havalimanı vergileri                                                          * Yurtdışı çıkış harcı.

* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra turlar

 

DIAMOND  PRINCESS

Princess Cruise şirketinin en büyük gemilerinden birdir. 2004 yılında seferlerine başlamış ve 2600 yolcu kapasitelidir. Yaklaşık 740 balkonlu kabini mevcuttur. 310 m. boyunda olan dev gemi, , Casinosu , muhteşem gösterilerin sergilendiği show salonu , disko ve barları ile tam bir yüzer tatil köyü niteliğindedir.  Bu teknoloji harikası gemide tam pansiyon konaklayacaksınız. Ayrıca içinde spor yapabileceğiniz gymnasium, masaj salonu , sauna ve güzellik salonu gibi aktivitelerin yer aldığı bir çok bölüm geminizde mevcuttur.

 

NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

*Programda belirtilen saatler Singapur Havayolları ve Princess Cruise şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Golden Bay Tour sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Golden Bay Tour programın içeriğini ve hizmet muhtev iyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.

*Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.

*Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır.(taxlar dahil).

*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.

*Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.

*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 USD civarındadır.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da Golden Bay Tour sorumlu olmayacaktır.

*Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.

*Vize alımları için en az 15 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.

*Dünyada ki kredi krizi ve petrol üretimindeki azalmadan ötürü değişken petrol fiyatları vergilerde artışa neden olmaktadır.Tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri tarafından bu zamlar fuel surcharge adı altında belirtilir.. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Golden Bay Tour un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Gemi şirketinin ve  Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.

Print Al