5* Grand Princess Ile Bati Amerika

5* GRAND PRINCESS ile BATI AMERİKA

Hareket Yeri
ISTANBUL
Yer(ler)
San Francisco (1) – Santa Barbara – Los Angeles (long Beach) – San Diego (abd) – Ensenada (meksika) – San Francisc
Tarih(ler)
İlk Tarih: 29 Eyl 2018
9 GECE
999.00TLBaşlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
999.00TL – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
ISTANBUL
Yer(ler)
San Francisco (1) – Santa Barbara – Los Angeles (long Beach) – San Diego (abd) – Ensenada (meksika) – San Francisc
Tarih(ler)
İlk Tarih: 29 Eyl 2018 00:00

5* GRAND PRINCESS ile BATI AMERİKA

San Francisco (1) – Santa Barbara – Los Angeles (Long Beach) – San Diego (ABD) – Ensenada (Meksika) – San Francisco

 

29 EYLÜL 2018

 

  1. Gün İSTANBUL – SAN FRANCİSCO

29 Eylül 18     Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 10.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayollarının TK 79 no’lu seferi ile saat 13.05’de San Francisco’ya hareket. Yerel saat ile 16.35’de San Francisco’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Check-in ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  1. Gün SAN FRANCİSCO (GEMİ)

30 Eylül 18     Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve San Francisco limanında demirli olan gemimize transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Gemimiz saat 16.00’da limandan ayrılacak. Geceleme gemide.

             

03.Gün            GEMİDE

01 Ekim 18     Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler.

 

04.Gün            SANTA BARBARA

02 Ekim 18     Yerel saat ile 07.00’da Santa Barbara limanına varış. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam gün süren Solvang ve Santa Barbara turuna katılabilirler. Özel aracımız ile Solvang şehrine seyahat. 1912 yılında Danimarkalıların gelip yerleştikleri ve kendi mimarileri ve yaşamlarını taşıdıkları bu şehri gezdikten sonra Santa Barbara ya gidiyoruz kısa bir şehir turunun ardindan State street de alisveris icin serbest zamanimiz olacak. Tur sonrası gemimize transfer. Gemimiz 18.00’da limandan ayrılacak.

 

05.Gün            LOS ANGELES (LONG BEACH)  

03 Ekim 18     Yerel saat ile 07.00’da Long Beach Limanı’na varış. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Los Angeles şehir turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında, Beverly Hills, Oliveira Street., Griffith Park, Çin Tiyatrosu, Ünlü Rodeo Drive, Sunset ve Hollywood Bulvarları, Açık Hava Tiyatrosu, Şehir Merkezi, Şöhretler Yolu göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Tur sonrası gemimize transfer. Gemimiz saat 23.00’da limandan ayrılacak.

 

06.Gün            SAN DIEGO

04 Ekim 18     Yerel saat ile 08.00’da San Diego limanına varış. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam gün süren Amerika’nin en güzel şehri seçilen San Diego şehir turuna katılabilirler. Bu turumuz da ilk durağımız fokları ve plajlarıyla ünlü La Jolla olacaktır. Daha sonra okyanusun kıyısında çok şirin kafelerin ve hediyelik eşyalar satan dükkânların bulunduğu Sea Port Village, Tom Cruise’lu Top Gun filminin çekildiği Midway uçak gemisi, İspanyolların köle ticaretinde kullanmış olduğu Star of India gemisi, Downtown’in kalbi olarak anılan ve San Diego’nun sembolü haline gelmiş GasLamp Quarter görülecek. Daha sonra Amerika’nın en büyük, en düzenli parkı unvanına sahip, içerisinde onlarca müze, botanik bahçeleri, tarihi sanat merkezleri ve tiyatroların bulunduğu Balboa Park’ına gidiyoruz. Burada sanatçıların kendi eserlerini sergilediği İspanyol köyü, botanik bahçeleri ve sayısız mimari eserler başlıca görülecek yerlerdir. (Burada fotoğraf makinelerimizi bol bol kullanacağız) Bir sonraki durağımız, San Diego’nun zenginlerinin yaşadığı, içinde Marlyin Monroe’nin ünlü "Bazıları Sıcak Sever" filminin de çekildiği ve Amerika’daki en büyük tek parça ahşap yapısı olan Hotel Del Coronado’nun içinde bulunduğu Coronado adası. Sonrasında İtalyanların yaşadığı ve İtalyan mimari özelliklerinin hakim olduğu Little Italy, Kaliforniya’nın doğum yeri olarak bilinen 1800’lü yılların mimarisine sahip, 2005 ve 2006 yıllarında üst üste Amerika’nın en çok ziyaret edilen eyalet parkı olan Old Town’a gidiyoruz. Günümüzün sonunda Premium Outletler zincirinin en büyük outletlerinden biri olan Las Americas Premium Outlets’te alışveriş. Tur sonrası gemimize transfer. Gemimiz 23.00’da limandan ayrılacak.

 

07.Gün            ENSENADA

05 Ekim 18     Yerel saat ile 08.00’da Enseneda limanına varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkıp Meksika da Cruise gemilerinin ikinci en çok ziyaret ettiği liman olan Ensenada şehri gezilecektir. Burada yapacağımız ekstra turda şehir merkezinin yani sıra Amerika kıtasının kuzeyindeki en büyük Gayzer olan Ensenada La Bufadora Gayzerini göreceğiz,  La Bufadora’yı gezdikten sonra hemen orada kurulan mahallî pazardan Meksika'ya özgü hediyelik eşyaları bulabileceksiniz. Öğleden sonra 1930 da büyük umutlarla Amerikalılar tarafından yapılan, otel ve kumarhane olarak kullanılan ve 1964 yılında Meksika Hükümeti tarafından kapatılan Riviera Del Pacifico yu gezeceğiz, daha sonra geleneksel Meksika mutfağındaki yöresel lezzetleri tatmak ve birbirinde renkli el sanatları alışverişi için serbest zamanımız olacak. Tur sonrası gemimize transfer. Gemimiz 17.00’da limandan ayrılacak.

 

  1. Gün GEMİDE

06 Ekim 18     Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler.

 

  1. Gün SAN FRANCİSCO - İSTANBUL

07 Ekim 18     Yerel saat ile 07.00’da San Francisco limanına varış.  Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve havalimanına transfer olmadan önce arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği San Francisco şehir turuna katılabilirler. Tur sonrası havalimanına transfer.Check-in ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının, TK 080 no’lu seferi ile saat 18.15’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

 

  1. Gün SAN FRANCİSCO - İSTANBUL

08 Ekim 18     Yerel saat ile 17.15’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

TUR ÜCRETİ (Kişi Başı)                      

İç Kabin

999 Euro

İç Kabin Single (Tek Kişi) Farkı

599 Euro

Kısıtlı Dış Kabin

1099 Euro

K.Dış Kabin Single (Tek Kişi) Farkı

699 Euro

Balkonlu Kabin

1299 Euro

Balkonlu Kabin Single (Tek Kişi) Farkı

899 Euro

Suit Kabin

Euro

3.Kişi

Euro

İLAVE ÜCRETLER (Kişi Başı)

Liman Vergisi

250 Euro

Havalimanı Vergisi & Seyahat Sağlık Sigortası

450 Euro

Gemi Bahşişleri

Gemide  95 USD olarak ödenir.

Vize

Amerika vizesi - Şahsi Başvuru

    Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Havayolları ile İstanbul – San Francisco – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti.

* San Francisco’da 1.Sınıf Otelde, 1 Gece konaklama

* 5*Grand Princess gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama.

* Programda belirtilen tüm transferler.

* Tecrübeli rehberlik hizmeti  (Grup 20 Kişi olduğu takdirde)

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler

* Kişisel harcamalar

* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra turlar

* Havalimanı ve Liman vergileri

* Geminin servis personeli bahşişleri

* Vize ücreti & Yurt Dışı Çıkış Fonu

 

GRAND  PRINCESS

Princess Cruise şirketinin en büyük gemilerinden birdir. 2000 yılında seferlerine başlamış ve 2670 yolcu kapasitelidir. Yaklaşık 740 balkonlu kabini mevcuttur. 310 m. boyunda olan dev gemi, , Casinosu , muhteşem gösterilerin sergilendiği show salonu , disko ve barları ile tam bir yüzer tatil köyü niteliğindedir.  Bu teknoloji harikası gemide tam pansiyon konaklayacaksınız. Ayrıca içinde spor yapabileceğiniz gymnasium, masaj salonu , sauna ve güzellik salonu gibi aktivitelerin yer aldığı bir çok bölüm geminizde mevcuttur.

 

 

NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER

*Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Princess Cruise şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten ALLER  Tour sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Golden Bay Tour programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 23 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.

*Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.

*Gemi seyahati esnasında gün içerisinde geminin yanaştığı adayı dolaşırken öğle yemeği için tekrar gemiye geri dönüp yemeğinizi alabilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz gününüzü bölmemenizdir.

*Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır.(taxlar dahil).

*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek

olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.

*Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.

*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 USD civarındadır.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da Golden Bay Tour sorumlu olmayacaktır.

*Dünyada ki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri  bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ve gemi şirketlerine ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda ALLER Tour un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.

Print Al