1 Tam 1 Yarim Promosyon Büyük Güney Amerika

1 TAM 1 YARIM PROMOSYON BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

Hareket Yeri
ISTANBUL
Yer(ler)
Rio De Janeiro-igaussu-lima-cuzco-buenos Aires
Tarih(ler)
İlk Tarih: 25 Tem 2020
25/07/2020
10 GECE
4.596.00TLBaşlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
4.596.00TL – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
ISTANBUL
Yer(ler)
Rio De Janeiro-igaussu-lima-cuzco-buenos Aires
Tarih(ler)
İlk Tarih: 25 Tem 2020 00:00
25/07/2020
Büyük Güney Amerika: Brezilya - Arjantin - Peru

Kendimizi bildik bileli görmeyi hayal ettiğimiz Machu Picchu'yu deneyimleyebileceğimiz, İguazu'nun havasını teneffüs edebileceğimiz, Buenos Aires'te tango yapabileceğimiz ve nice hikayelere tanık olabileceğimiz Güney Amerika'da macera dolu bir yolculuğa çıkıyoruz.

KARŞILAŞTIRIN – KIYASLAYIN - FARKIMIZI ANLATALIM

ERKEN REZERVASYONDA BİR İLK

EN UYGUN FIYAT

TURDA VE DAHIL OLAN HİZMETLERDE AYRINTILI OLARAK ANLATILAN TURLARIMIZ DAHİL – LÜKS 4 / 5 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA

THY İLE DİREKT UÇUŞ - MİL KAZANMA FIRSATI

Eşsiz Deneyimler:


Brezilya’nın en renkli ve nefes kesen metropolü Rio De Janeiro,

Brezilya’nın simgesi olan Kurtarıcı İsa Heykeli’nin (Cristo Redentor) bulunduğu Corcovado Tepesi

Brezilya’nın ve Güney Amerika’nın en önemli plajlarından Ipanema ve Copacabana

Dünyanın en uzun şelale sisteminin yer aldığı Iguazu Milli Parkı

Tangonun bütün sokaklarında havasını hissettirdiği, Güney Amerika’nın en büyük ikinci şehri Buenos Aires

Peru’nun siyaset, endüstri ve bilim merkezi olan, krallar şehri Lima

İnka Uygarlığı’nın Kayıp Şehri olarak tanınan efsanevi Machu Picchu Antik Kenti

 
Tur Programı :
 
1. Gün  İstanbul – Buenos Aires
 
Yolculuğumuza İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde rehberimiz ve yetkililerimiz ile buluşarak başlıyor ve Türk Hava Yolları’nın sabah uçuşu ile Buenos Aires’e hareket ediyor ve akşam saatlerinde Buenos Aires’e varıyoruz. Havalimanında karşılama sonrası otelimize transfer ediliyoruz.
 
2. Gün  Buenos Aires
 
Kahvaltı sonrası Delta & Tigre turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuz esnasında Buenos Aires'in Rio de la Plata Nehri kıyılarına kurulmuş olan yerleşim bölgelerini, “El Turco” diye bilinen Carlos Menem'in ikametgahını görecek, tekne ile nehirde gezecek, şehir dışındaki en güzel yerlerini görüyoruz. Tigre, Parana Deltasında bulunuyor. Brezilya topraklarından doğan ve Güney Amerika Nehirleri içinde Amazon Nehrinden sonra 4880 km'lik uzunluğu ile ikinci büyük nehir olan Parana Nehri, önce Paraguay, sonra da Uruguay Nehirlerini kendine katarak sonunda 14000 km2 alanı kaplayan Parana Deltasını yapıyor. Deltada çok sayıda adacık ve kanallar var. Tigre, bu deltanın Buenos Aires şehri sınırları içinde kalan bir alanı ve kolay ulaşılan bir yer olarak hem çok turist çekiyor ve hem de Arjantinliler için önemli bir sayfiye yeri olarak kullanılıyor. Tigre, nehir ve dereler tarafından kuşatılan bir adacık üzerinde kurulu ve ilk yerleşim tarihi 1820'lere dayanıyor. Tigre ismi ise, bir zamanlar bu bölgede avlanabilen aslanlardan kaynaklanıyor. Öğleden sonra serbest zaman ayırıyoruz. Akşam dileyen eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği muhteşem bir tango gösterisi eşliğinde akşam yemeklerini alabilirler. Rio de la Plata'nın varoşlarında doğan tango, bugün genellikle tutkulu aşkın estetik temsili olarak algılanıyor. Oysa tango'nun 150 yıllık serüveni bize bundan çok ötesini anlatıyor. Geceleme otelimizde.
 
3. Gün  Buenos Aires - Lima
 
Erken saatlerde havalimanına transfer ediliyor ve yerel havayolları ile Lima'ya hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Lima tarihi merkezinde şehir turuna çıkıyoruz. Peru'nun siyaset, endüstri ve bilim merkezi olan Lima, kralların şehri olarak tanımlanmıştır. Çünkü bu şehrin kurulacağı yer, Peru'da her yıl 6 Ocak'ta kutlanan Krallar Şenliği sırasında belirlenmiştir. Aynı zamanda bölgedeki en önemli finansal merkezlerden biri olan Lima, 18 Ocak 1535 yılında İspanyol kaşif Francisco Pizarro tarafından keşfedilmiş ve 300 yıl kadar İspanyol egemenliğinde kalmıştır. Sonrasında Asya ve Afrika kıtalarından aldığı göçlerle ortaya çok zengin bir kültür çıkmıştır. Turumuz sırasında Plaza Mayor, San Martin Meydanı, Plaza De Armas, Hükümet Sarayı (dışarıdan), şehrin en eski dini yapılarından biri olan San Francisco ve Santo Domingo manastırları ile ülkenin en önemli kişisel koleksiyonlarından Larco Herrera Müzesi göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Geceleme otelimizde.
 
4. Gün  Lima - Cusco - Kutsal Vadi (Pisac Pazarı) - Cusco
 
Sabah Pasifik Okyanusu'nun büyüleyici manzaraları eşliğinde Miraflores üzerinden havalimanına transfer ediliyor ve yerel havayolları ile Cusco'ya uçuyoruz. Varışımız ile birlikte Güney Amerika'nın arkeolojik başkenti olan Cusco'da şehir turumuzu yapıyoruz. Antik İnka İmparatorluğu'nun gizemli arkeolojik kalıntılarını keşfedeceğimiz bu turumuzda Plaza de Armas ve Katedral, Coricancha Güneş Tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında İnka Uygarlığı'nın Kutsal Vadisi'ni ziyaret ediyoruz. Birçok nehrin aktığı küçük vadilerden oluşan Kutsal Vadi, bu nehirler tarafından beslenir ve birçok İnka arkeolojik sit alanını barındırmaktadır. İnka Uygarlığı'nın bu vadiye çok önem vermelerinin en önemli nedeni çok özel iklim koşullarına ve özel coğrafik özelliklere sahip olmasıdır. İnkalar, coğrafi özellikleri ve özel iklim koşulları nedeniyle bu vadiden çeşitli bakımlardan çok yararlanmışlardır. Vadi, topraklarının zenginliği sayesinde temel tarım merkezlerinden biri olmuş, imparatorluğun en önemli doğal sağlık merkezi olması yönü ile de öne çıkmıştır. Urubamba gezimiz sonrası canlı ve renkli Pisac yerel pazarında antik ve geleneksel hediyelik eşyalar alma imkânı buluyoruz. And dağlarındaki İnkaların Kutsal Vadisi'nde kurulmuş onlarca yerleşim yeri bulunmakta olup, Pisac da bunlardan bir tanesidir. Kasaba küçük olmasına rağmen pazarı oldukça büyük olup, civardaki kasaba ve köylerden gelen yüzlerce satıcı sayesinde hem pazar hem de pazarcılar çok renkli görüntüler vermektedirler. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün  Cusco - Machu Picchu - Cusco
 
Sabah erken kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transfer oluyoruz. İlginç Peru manzaralarına şahit olacağımız yolculuğumuzun ardından And Dağları'nın Aguas Calientes (Durgun Sular) adlı durağına varıyoruz. Buradan bir araç vasıtası ile “İnkalar'ın Kayıp Şehri” olarak ünlenen efsanevi Machu Picchu'ya varıyoruz. Peru'nun en önemli harabelerinin bulunduğu, İnkalar tarafından 15. yüzyılda kurulan ve deniz seviyesinden 2400 metre yükseklikte bulunan Machu Picchu antik kentinde Urubamba Vadisi'nin yaklaşık 670 metre üzerinde bulunan benzersiz teraslardaki şehir kalıntılarında dolaşırken, 500 yıl önce şehri inşa eden yerlilerin yaratıcılığına ve uygarlığına hayran kalıyoruz. Kuruluş amacı ve anlamı bugüne kadar gelmiş büyük bir tartışma konusu olmaktadır. Günümüze gelmeyi başarmış bilimsel kanıt içerikli çok fazla ipucu bulunmamasından sadece tahminler yapılabilmektedir. Bu yüzden o zamanlardaki adı bilinemeyen şehir, ismini bugün yakınlarda olan bir dağ zirvesinden almıştır. Şehrin duvarlarında kullanılan ve ağırlığı 100 tonu bulan taşların herhangi bir harç malzemesi kullanılmadan, mükemmel bir hesaplama ve işçilikle şekillendirilerek birleştirilmesi İnkaların matematik ve mühendislikte geldiği şaşırtıcı noktayı gözler önüne seriyor. Turumuz sonrası Cusco'ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
6. Gün  Cusco - Lima - Iguazu
 
Erken saatlerde havalimanına transfer ediliyor ve yerel havayolları ile Lima aktarmalı şekilde Iguazu'ya hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanında karşılanıyor ve otele transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde
 
7. Gün  Iguazu
 
Dünyanın en büyük üç şelalesinden biri olan Iguazu'nun Brezilya tarafındaki gezimizi yapıyoruz. “Iguazu” ismi yerli Guarani dilinde “büyük su” anlamına geliyor. Efsaneye göre bir tanrı, Naipí adlı güzel bir kadınla evlenmek ister. Ölümlü sevgilisi Tarobá ile bir kanoda kaçmakta olan Naipí'ye hiddetlenen tanrı nehri bölerek şelaleleri yaratır ve aşıkları sonsuza dek sürecek bir düşüşe mahkum eder. Yaklaşık 150 milyon yıl önce oluşan şelaleleri ilk keşfeden Avrupalı, 1541 yılında İspanyol Álvar Núñez Cabeza de Vaca oldu. Amerika'nın eski First Lady'si Eleanor Roosevelet, bu nefes kesici doğa harikasını ziyaret ettiğinde “Zavallı Niagara” demiştir. Brezilya'nın Paraná eyaleti ile Arjantin'in Misiones vilayeti arasında sınır oluşturan Iguazu Nehri üzerindeki şelaleler, nehri yukarı ve aşağı Iguazu şeklinde ayırıyor. Çoğu Brezilya tarafında olan nehir, San Antonio Nehri ile birleşmeden önce Arjantin ve Brezilya sınırını oluşturuyor. Parana Nehri'ne döküldüğü yerin yakınlarında, Brezilya tarafında Foz do Iguaçu, Arjantin tarafında ise Puerto Iguazú şehirleri bulunur. İki şehir de nehri geçen bir köprü ile birbirlerine bağlıdır. Iguazu Şelalesi'nin en ünlü özelliği, nehrin döküldüğü yerin birkaç kilometre öncesindeki şelaleleridir. Şelaleler de aynı şekilde tam sınırda bulunur. Büyük kısmı, görkemli "Şeytan Boğazı”na geçiş imkânının da bulunduğu Arjantin kısmındadır. Ama insan, şelalelerin etkisini Brezilya tarafından daha iyi hisseder. Öğleden sonra Iguazu'da serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz öğleden sonra rehberimizin düzenleyeceği Arjantin şelaleleri turuna katılabilir ve doğal park bölümünde, 12.000 metreküp suyun döküldüğü, Şeytan Boğazı'na kadar muhteşem görüntülere tanık olabilirler. Tur bitiminde otele transfer ediliyoruz.Geceleme otelimizde.
 
8. Gün  Iguazu -Rio de Janeiro
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Varışımızın ardından check-in işlemlerimizin ardından Rio De Janeirio'ya hareket ediyoruz . Rio de Janeiro, Brezilya'nın aynı isimli eyaletinin merkezi ve Sao Paulo'dan sonra ülkenin en büyük ikinci şehridir. “Cidade Maravilhosa”, yani “Muhteşem Şehir” olarak da bilinen Rio de Janeiro, Avrupalıların bu şehre ayak basışı 1 Ocak tarihine denk geldiği için Portekizce'de “Ocak Nehri” anlamındaki ismini almıştır. Dünyanın en büyük karnavalı olan “Rio Karnavalı”na da tabi ki bu nadide şehirde gerçekleşmektedir. Günümüzde samba dansıyla kutlanmasına rağmen ilk olarak 1840 yılında polka ve vals dansı yapılarak kutlanmıştır. Brezilya'da Riolulara Cariocas denilmektedir. Kendilerine özgü bir aksan, tavır ve yaşayış biçimine sahip bir halktır. Brezilya çok milletli bir nüfusa sahip bir ülke olup, bu çeşitlilik Rio'da baskın bir şekilde görülebilir. Geceleme otelimizde.
 
9. Gün  Rio de Janeiro
 
Kahvaltı sonrası Sugar Loaf gezisine çıkıyor ve Rio'nun muhteşem manzarasını, teleferikler ile çıkılan iki tepede, tanıtım posterlerinde yer alan haliyle görüyoruz. Sugar Loaf (Kesmeşeker Dağı), Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinin Guanabara Körfezi'nin Atlantik Okyanusu'na açılan noktasında yer alan bir dağdır. 396 metre yüksekliğindeki tepenin ismi 16. yüzyılda Portekiz ile Brezilya arasında yapılan şeker kamışı ticareti döneminde verilmiştir. Tarih bilimci Vieira Fazenda'ya göre şeker blokları koni şeklinde kil kalıplara konulur ve gemilerle taşınırlardı. Bu kalıpların dağın zirvesine benzemesi nedeniyle bu isim kullanılmaya başlanmıştır. Rio'nun muhteşem manzarasını, teleferikler ile çıkılan iki tepede, tanıtım posterlerinde yer alan haliyle görebilme şansına sahip oluyoruz. Turumuzun devamında Corcovado Tepesi turuna çıkıyoruz. “Dünyanın 7 Yeni Harikası”ndan birisi olan 38 metre uzunluğundaki ünlü İsa Heykeli'ni ziyaret ediyoruz. Brezilyalı Heito da Silva Costa tarafından tasarlanan ve Fransız heykeltıraş Paul Landowski tarafından yapılan bu anıt dünyanın en çok tanınan anıtlarından biridir. Heykelin yapımı beş yıl sürmüştür ve Ekim 1931'de açılışı yapılmıştır. Ziyaretçileri kollarını açarak karşılayan heykel şehrin ve Brezilya halkının sıcaklığının sembolü haline gelmiştir. Kudüs'e doğru bakan heykelin temelinde 150 kişiyi alabilen bir de şapel bulunmaktadır. Corcovado Tepesi'nden dağlarla okyanus arasına kurulmuş Rio'nun muhteşem manzarasına tanık olma şansına sahip oluyoruz. Sonrasında Belediye Tiyatrosu, Milli Kütüphane ve Metropolitan Katedrali gezilerini yaparak Ipanema ve Copacabana plajlarını görüyoruz. Bu plajlar direkt Atlas Okyanusu'na açılan bu plajlar, her yıl yeni yıl kutlamalarında binlerce kişiyi ağırlamakta olan Brezilya'nın en popüler plajları olarak tanınmaktadır. Çılgın parti atmosferi ve plaj futboluyla ünlü bu plajlar çok kalabalık olsa da Brezilya ruhunu her anlamda hissettiriyor. Sahil boyunca barlar, gece klüpleri, oteller, rezidanslar ve restoranlar yer almaktadır. Özellikle de yılın nerdeyse her günü partiler yapılan Copacabana, defalarca FIFA Plaj Futbolu Dünya Kupası'na da ev sahipliği yapmıştır.. Geceleme otelimizde.
 
10. Gün  Rio de Janeiro - Sao Paulo
 
Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel havayolları ile Sao Paulo'ya hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanında karşılanıyor ve Sao Paulo'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştirerek otele yerleşiyoruz. Öğleden sonra Sao Paulo'yu kendi gözümüz ile keşfetmek için serbest zaman ayırıyoruz. Geceleme otelimizde.
 
11. Gün  Sao Paulo – İstanbul
 
Gece yarısından sonra havalimanına transfer ediliyor ve Türk Hava Yolları seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte yolculuğumuzun sonuna geliyoruz.
Otel İsimleri :
Otel Adı Şehir Kategori Web Adresi
AMERICAS COPACABANA HOTEL RIO DE JANEIRO 4 STAR www.americascopacabanahotel.com.br
WYNDHAM FOZ DO IGUACU IGUASSU FALLS 4 STAR www.wyndhamhotels.com/wyndham/foz-do-iguacu-brazil
ESTELAR MIRAFLORES HOTEL LIMA 4 STAR www.hotelesestelar.com/hotel-estelar-miraflores
SONESTA HOTEL CUSCO CUZCO 4 STAR www.sonestacusco.com
LA SCALA BUENOS AIRES BUENOS AIRES 4 STAR www.scalabuenosaires.com
 
Rehber İsimleri
   
Tur Fiyatı : 

  Tur Adı Anons Fiyatı
2 Kişilik Oda Tek Kişi
Anons Fiyatı
2 Kişilik Oda Tek Kişi
İndirimli 2 Kişilik Oda Tek Kişi Tek Kişi Extra Yatak
(*) Büyük Güney Amerika 1 TAM 1 YARIM 21/01/20-31/01/20 4796 EUR 4596 EUR 5596 EUR 4596 EUR 0 - 2 : 2776 EUR
2 - 12 : 4576 EUR
  Büyük Güney Amerika 1 TAM 1 YARIM 20/03/20-30/03/20 4796 EUR 4596 EUR 5596 EUR 4596 EUR 0 - 2 : 2776 EUR
2 - 12 : 4576 EUR
  Büyük Güney Amerika 1 TAM 1 YARIM 21/05/20-31/05/20 4796 EUR 4596 EUR 5596 EUR 4596 EUR 0 - 2 : 2776 EUR
2 - 12 : 4576 EUR
  Büyük Güney Amerika 1 TAM 1 YARIM 25/07/20-04/08/20 4796 EUR 4596 EUR 5596 EUR 4596 EUR 0 - 2 : 2776 EUR
2 - 12 : 4576 EUR

 
 

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul – Buenos Aires / Sao Paulo – İstanbul arası ekonomi sınıf dış hat bileti
- Yerel havayolları ile Buenos Aires – Lima arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti
- Yerel havayolları ile Lima – Cusco arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti
- Yerel havayolları ile Cusco – Lima arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti
- Yerel havayolları ile Lima – Iguazu arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti
- Yerel havayolları ile Iguazu – Rio de Janeiro arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti
- Yerel havayolları ile Rio de Janeiro – Sao Paulo arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti
- Buenos Aires’te La Scala veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
- Lima’da Estelar Miraflores veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
- Cusco’da Sonesta Cusco veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
- Iguazu’da Wyndham Foz do Iguacu veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
- Rio de Janeiro’da Americas Copacabana veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
- Sao Paulo’da Golden Tower veya benzeri kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
- Zorunlu seyahat sigortası
- Rio de Janeiro panoramik şehir turu
- Buenos Aires panoramik şehir turu 
- Iguazu Şelalesi turu
- Corcovado turu 
- Sugar Loaf turu 
- Delta & Tigre turu

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

- Her türlü kişisel harcamalar
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen ekstra geziler
- Yurtdışı çıkış harcı
- Öğle ve akşam yemekleri
- Otel ekstraları

Ekstra Turlar

Tango Gösterisi | Kişi Başı : 130 USD
Akşam yemeği eşliğinde Rio de la Platanın varoşlarında doğan muhteşem tango gösterisi genellikle tutkulu aşkın estetik temsili olarak algılanıyor. Oysa tangonun 150 yıllık serüveni bize bundan çok ötesini anlatıyor.

Gaucho Turu | Kişi Başı : 170 USD
Dünyanın 1 numaralı Kırmızı Et ihracatçısı konumunda olan Arjantin’in kültüründe çok önemli bir yere sahip olan Gaucho’ların (Yerel Çobanlar) yaşamına kısa da olsa tanık olacağınız bu turda Buenos Aires dışında çok güzel bir çiftliğe gideceğiz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuz sırasında Arjantin’in verimli tarım alanları ve hayvan çiftliklerini göreceksiniz. Çiftlikte ücretsiz ata binebilir, yemyeşil çimlerinde güneşlenebilirsiniz. Arjantin usulü güzel bir öğle yemeğinin ardından Gaucholar’ın at üstünde hünerlerini sergilediği çok güzel bir şov seyredeceğiz.

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2019 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
-Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.
- Tura Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. 

İptal Koşulları:
- 45 – 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25’i kesilip geri kalanı iade edilir.
- 30 – 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50’si kesilip geri kalanı iade edilir. 
- Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100’ünü acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
- Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. 
- Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir. İşbu iade kurallarının ER (erken rezervasyon) paketlerinde geçerli olabilmesi için NSIK (Normal Seyahat İptal Koşulları) Sigortası satın alabilirsiniz.
Print Al