çin Ve Mistik Yangtze / Thy Ile

ÇİN VE MİSTİK YANGTZE / THY İLE

Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
şanghay-yichang-yangtze-üç Boğazlar-wu Ve Qutan Boğazlari-chongging-xi An-pekin
Tarih(ler)
İlk Tarih: 10 Eyl 2020
15/09/2020 · 10/10/2020 · 15/10/2020 · 10/11/2020 · 15/11/2020 · 25/12/2020
12 GECE
14.900.00TLBaşlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
14.900.00TL – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
şanghay-yichang-yangtze-üç Boğazlar-wu Ve Qutan Boğazlari-chongging-xi An-pekin
Tarih(ler)
İlk Tarih: 10 Eyl 2020 00:00
15/09/2020 · 10/10/2020 · 15/10/2020 · 10/11/2020 · 15/11/2020 · 25/12/2020
KARŞILAŞTIRIN - KIYASLAYIN - FARKIMIZI ANLATALIM

ÇİN YANGTZE TURU 

TÜRKİYEDE HALİ HAZIRDA SADECE TURA TURIZM TARAFINDAN 

DÜZENLENEN SON DERECE ZENGİN BİR PROGRAMDIR!

5 YILDIZ LÜKS OTELLER 

YANGTZE NEHRİNDE 5 YILDIZLI GEMİ İLE SEYAHAT DENEYİM 

TAM PANSİYON KONAKLAMA,TÜM TURLAR VE DENEYİMLER DAHİL 

İDDİA EDİYORUZ 

Müşteri memnuniyet oranı %99

EN UYGUN FIYAT
 
Tur Programı :
 
1. Gün  İstanbul
 
Yolculuğumuza İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tura Turizm kontuarı önünde rehberimiz ve yetkililerimiz ile buluşarak başlıyoruz.
 
2. Gün  İstanbul – Şanghay
 
Türk Havayolları'nın gece uçuşu ile Şanghay'a hareket ediyor ve varışımızı takiben havalimanında karşılanarak otele transfer ediliyoruz. Düne kadar balıkçılıkla geçinen küçük bir sahil kasabası iken bugün sahip olduğu 23 milyonun üzerinde nüfusu ve göz dolduran gökdelenleri ile Çin'in en mühim kültürel metropollerinden birisi olan Şanghay, seyahatimizin başlangıç noktası konumunda yer alıyor. Çinliler Şanghay'ı şu sözler ile tanımlamıştır: "Bugünü yaşamak için Pekin'e, geleceği yaşamak için ise Şanghay'a gidilir". Ülkenin kalp atışlarının en hızlı attığı Şanghay, hızlı iş koşturmacaları, popüler kültürün sosyal yaşamın içine nüfuz ettiği temposu ile Çin'in diğer şehirlerinden daha farklı bir medeniyet profili ortaya koyuyor. Şehir, 20. yüzyılın başlarında dahi Uzak Doğu coğrafyasının refah düzeyi en yüksek noktalarından bir tanesi olduğunu düşündüğümüzde, bugün geldiği konumundaki gelişmişliğin, şehrin tutarlı çizgisinin ne kadar başarılı olduğunu bizlere gösteriyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
3. Gün  Şanghay
 
Şanghay şehri, son senelerdeki yükselen pozisyonu ile gerek turizm gerekse ekonomi cezbedici bir özelliğe sahip olmasının yanı sıra, kozmopolit çizgisi ile ülkenin tabir-i caiz ise dünyaya ve özellikle de batıya açılan kapısı statüsünde yer alıyor. Böylesine büyük bir ülkenin ekonomik, kültürel, bilimsel, teknolojik ve entelektüel anlamda en önemli şehri olma özelliğine sahip bir şehrin, modern dünya ile geleneksel bağları bu denli özgün bir şekilde bir araya getirip yarattığı atmosferin ne kadar takdire şayan bir düzeyde olduğunu görüyoruz. Şanghay, kendisi gibi bir çok dünya metropolü gibi "zenginler için bir cennet, fakirler için ise bir cehennem" olarak tanımlanıyor. Bu karşıtlığı şehrin sokaklarında açık bir şekilde görebiliyoruz. Bir yandan da bu ikili yaşamı içinde barındıran Şanghay, kendisinin hareketli ama bir o kadar da tutkulu günlük yaşantısını, kültürel ve turistik anlamda misafirlerine birbirinden eşsiz deneyimler sunuyor. Bugünkü turumuzda "Mutluluk Bahçeleri" olarka da bilinen ve Çin geleneksel kültüründe ve tabi ki derin tarihinde önemli bir yere sahip olan, Ming Hanedanlığı döneminde devlet yönetiminde önemli bir makama sahip olan Pan Yunduan tarafından anne ve babasının yaşlılık dönemlerini huzur ile geçirmeleri için özel olarak yaptırdığı Yuyuan Bahçesi'ni ve tapınağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında da "Sarı Kıyı Nehri" anlamına gelen Huangpu Nehri'nde tekne gezisine çıkıyoruz. Ortalama 400 metre genişliğe ve 9 metre derinliğe sahip Huang Pu'nun önemli özelliği Şanghay'ın içme suyunun kaynağı olması ve bu sebeple de şehir için önemli bir yere sahiptir. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrasında Nanjing Caddesi'nde alışveriş için serbest zaman ayırıyor ve ünlü markaların da mağazalarında gezme şansına sahip oluyoruz. Akşam ise yerel bir restoranda yemeğimizi alıyor ve otelimize geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Şanghay Akrobasi Gösterisi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
 
4. Gün  Şanghay – Yichang - Yangtze
 
Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Çin tarihini en derin izleri ve en zengin örnekleri ile sunan eserleri bir arada görebileceğimiz, dünyanın en büyük müzelerinden birisi olma özelliğine de sahip olan Şanghay Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Küçük bir sahil kasabası iken bugün dünyanın en önemli metropollerinden birisi olma sürecinde Şanghay'ın geçirdiği dönüşümü de görüyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası bohem atmosferi ile turizm açısından çok önemli bir yere sahip olan ünlü Xintiandi (Şintiandi) bölgesine gidiyor ve serbest zaman ayırıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve havalimanına transfer ediliyoruz. Yerel bir havayolu ile Yichang'a hareket ediyor ve havalimanında karşılanma sonrası gemimizin bulunduğu limana transfer edilerek gemiye yerleşiyoruz. Asya'nın en uzun, dünyanın ise Nil ve Amazon'dan sonra gelen en uzun nehri olan Yangtze Nehri'ndeki maceramıza başlıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme nehir gemimizde.
 
5. Gün  Yangtze (Üç Boğazlar)
 
Bugün Yangtze Nehri üzerinde konumlanmış Üç Boğaz Barajları Bölgesi'ni geziyoruz. Dünyanın en büyük hidroelektrik santrali olarak bilinen Üç Boğaz Barajı, Yangtze Nehri üzerine kurulmuş olan tam anlamı ile bir mühendislik harikası olarak tanımlanabilir. Yapımında ortalama 1 milyon işçinin çalıştırıldığı ve ortalama 20 milyar dolarlık bir bütçe ile yapılmıştır. "Üç Boğaz", Yangtze'nin yukarı ve orta havzasında Qutang, Wu ve Xiling olmak üç farklı boğaz üzerine kurulduğu için bu ismi almıştır. 200 kilometre uzunluğundaki Üç Boğazlar, Çin'in turizm açısından çok mühim bir ilgi odağı konumunda yer alıyor. Gemi yolculuğumuzun devamında Üç Boğaz'dan birisi olan ve adını Üç İmparatorluk Dönemi'nden alan Xiling Boğazı'na devam ediyor ve yolculuğumuz esnasında öğle ile akşam yemeklerimizi gemide alıyoruz. Geceleme nehir gemimizde.
 
6. Gün  Yangtze (Wu ve Qutan Boğazları)
 
Bugün nehir koşullarına göre Wushan Dağları'nın arasındaki Goddess Stream (Tanrıça Nehri) yahut Shennong Irmağı'nı geziyoruz. Sonrasında Yangtze'nin en kısa ama en heyecan verici boğazları olan, tamamen ağaçlar ile kaplı dağların arasında kalan Qutang ve Wu boğazlarını geçiyoruz. Öğle ve akşam yemeklerini gemide alıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz gemide düzenlenen ekstra turlara katılabilirler. Geceleme nehir gemimizde.
 
7. Gün  Yangtze
 
Bugün nehir koşullarına göre “Yangtze'nin İncisi” olarak ünlenmiş, içinde emsalsiz bir ahşap pagodayı barındıran Shibaozhai veya binlerce yıllık tarihi ile “Hayalet Şehir” Fengdu'yu geziyoruz. Fengdu, Çin tarihindeki bitmek tükenmek bilmeyen efsaneler içinde kendisine “Şeytan'ın Yaşadığı Yer” olarak yer almış ve hatta bu efsanelerden türeyen sözlerde “Ruhlar cennete, şeytan ise Fengdu'ya gider” diye yer edinmiştir. Ming Shan Tepesi'nin manzarasının yamacında kalan Fengdu, Ölüm Tanrı'sı Tianzi'nin evi olup, tepenin üst taraflarındaki tapınak da Tanrı Tianzi'ye adanmıştır. Bir çok Çin şehri gibi Fengdu'nun da tarihi binlerce sene öncesine dayanmakta, Çin tarihinin dönüm noktası denilecek zamanlarında kendine hep bir yer edinmiş olmaktadır. Shibaozhai ise Fengdu gibi yine uzun bir tarihe sahip olan ancak Üç Boğaz projesinin başlaması ile beraber sular altında kalmaya mahkûm edilmiş yerleşim birimlerinden bir tanesi olup, gerek Fengdu, gerekse Shibaozhai'de yaşayan halk bu süreç içerisinde evlerinden çıkmak zorunda kalmıştır. Bugüne geldiğimiz zaman ise hem Shiboazhai hem de Fengdu, Yangtze'nin vazgeçilmez iki durağı olarak misafirlerini ağırlamaktadırlar. Öğle ve akşam yemekleri ile geceleme otelimizde.
 
8. Gün  Yangtze - Chongqing - Xi an
 
Bugünümüze Chongqing'de "merhaba!" diyor ve gemiden ayrılarak şehir turumuzu yapıyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel bir havayolu ile Xi'an'a hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte Xi'an'ı gezmeye başlıyoruz. Yangtze ve Jialing nehirlerinin bitiş noktasındaki dağlara sırtını vermiş olan, tam anlamı ile tablo güzelliğinde bir dağ şehri Xi'an. Ming Hanedanlığı'nın ilk imparatoru olan ZhuYuanzhang, imparatorluğu güçlendirmek amacıyla eski Tang Hanedanlığından kalma bu şehrin duvarlarını güçlendirmiş ve yapımına bu şekilde devam etmiştir. Şehir Duvarlarını görüyor anılarımız için fotoğraflar çekiyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
 
9. Gün  Xi an
 
Yolculuğumuzun en etkileyici ziyaretlerinden birini yapacağımız bugünümüzde UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde kendine hatırı sayılır bir yer edinmiş olan ve "İlklerin İmparatoru" olarak tarihe geçen Çin Hükümdarı Qin Shihuang'ın mezarında bulunan ölümsüz ordusunun yer aldığı Toprak Askerler Müzesi'ni ziyaret ediyor ve akıllara durgunluk verecek kadar muntazam şekilde yapılmış heykelleri, birbirlerinden farklı binlerce yüzü, atları ve silah arabalarını görüyoruz. 8000 asker, 130 savaş arabası, 520 at ile birlikte 150 süvari arabası'nın yer aldığı kazı alanını görüyoruz. 20. yüzyılda ortaya çıkarılan en önemli ve görkemli arkeolojik miras olan Toprak Askerler, belki de yüzyıllar boyunca saklı kaldığı yerden 1974 senesinde bir çifti tarafından çıkarılıyor ve dünyaya duyuruluyor. Çin'in ilk imparatoru ve tabi ki dünyanın tanıdığı hali ile Çin Seddi'nin inşasını yaptıran Çin Şi Huang'ın mezarını koruduğuna inanılan 7 bini aşkın heykelde her birinin, birbirinden farklı ve gerçek askerlerin portreleri olduğunu düşündüğümüzde, kendisinin sahip olduğu nice yüce ünvanın boşa verilmediğini daha iyi anlıyoruz. Toprak Askerler Müzesi gezimiz sonrasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra ise Müslüman Mahallesi'ne gidiyoruz. Burada 4000 metrekarelik bir alana kurulmuş olan, Çin'deki en büyük camii olan Büyük Camii ziyaretimizi yapıyoruz. Xi'an'ın çarşısının içinden geçerek, çarşının arka sokaklarından birinde yer alan, 742 senesinde yapılan Büyük Camii, mimarisi ve estetiği ile İslam sanatının güzide örneklerinden birisi sayılmaktadır. Bu ziyaretimizin akabinde ise etraftaki küçük dükkanlar arasında geziyor ve sonrasında da Vahşi Kaz Pagodası ile meydanını ziyaret ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası dinlenmek için otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
 
10. Gün  Xi an - Pekin
 
Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel bir havayolu ile ülkenin en büyük ikinci kenti ve Çin'in başkenti olan, aynı zamanda ülkenin politik, ticari ve eğitimsel anlamda da başkenti sayılan Pekin'e hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak Houhai Gölü kıyısında geleneksel ulaşım araçları olan çekçekler ile geziyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası keyifli vakitler geçirmek için Panda Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret ediyor ve ardından da Pekin'de yapacağımız alışveriş için bir alışveriş merkezine geçiyoruz. Rehber eşliğinde akşam yemeğimiz için toplanıyor ve sonrasında otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
11. Gün  Pekin
 
Bugün kuruluşu milattan önce 1000 senelerine dayanan, tarihin her adımında adı anılan Çin İmparatorluğu'nun çok önemli izlerine ve kültürel hazinelerine sahip Pekin'i daha yakından tanıyacağımız şehir turumuzu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Çin'in en önemli simgelerinden sayılan ve uzaydan görülebilen tek yapı olan, insan emeğinin akıllara durgunluk veren en önemli örneklerinden birisi ve dünyanın en büyük savunma duvarı olan Çin Seddi'ni ziyaret ediyoruz. Bu yapılanmanın temelleri ilk olarak M.Ö 7.yy'da Vhu Krallığı tarafından Henan eyaletinde atılmıştır. Daha sonraki dönemlerde Hun, Tunguz ve Moğolların saldırıları artmaya başlamış ve bu uygarlıkları fazlasıyla rahatsız etmiştir. Dönemin imparatoru Qin Shin Huang, M.Ö 3. yüzyılda bu alanı boydan boya kapatma düşüncesiyle aşılmaz duvarlar inşa ettirmeye başlamıştır. Tek bir imparator tarafından geliştirildiği ya da inşa ettirildiği söylenemez sürekli eklemelerle bu aşılmaz duvarlar sürekli yükselmiş ve uzamıştır. Son olarak Ming Hanedanı seddi onarmış ve savunma amaçlı kullanmıştır. Seddin tamamı günümüzde hali hazırda bulunmamaktadır fakat yıkıntılarıyla birlikte 10.000 km uzunluğa ulaştığı bilinmektedir. Duvarların yüksekliği 7-10 metre arasında değişir. Bu duvarlar için 1.800.000 işçinin çalıştırıldığı söylenmektedir. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Ming Hanedanlığı'na ait 16 imparator mezarı bulunan İmparator Mezarları Bölgesi'ni ziyaret ediyor, örf ve adetlerin yaşatıldığı bu ülkeye bir kez daha hayran kalıyoruz. Mezarın ana giriş ve anma törenlerinin yapıldığı God Road ziyareti sonrasında yorgunluğumuzu atmak üzere Çin ayak masajını denemek için Çin ecza geleneğinin yaşatılmaya devam edildiği Medicine Shop Tong Ren Tang'ı ziyaret ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
12. Gün  Pekin
 
Kahvaltı sonrası tüm dünyayı ayağa kaldıran protestolar ile zihinlerimize kazınmış olan, 'Ulusun Kapısı' Tiananmen Meydanı'nı ziyaret ediyor ve 500.000 kişi kapasiteli bu efsaneler meydanında unutulmaz kareler yakalama şansına sahip oluyoruz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanmaktadır. Daha sonra tam 500 yıl boyunca Çin Hanedanlığı'nın bitmeyen hikâyeleri ile dolu olan ve 24 imparatorun yaşadığı imparatorluk sarayı Yasak Şehir'i geziyoruz. Adını 500 yıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi'nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Yazlık Saray gezimizi yapıyor ve akabinde Wangfujing Caddesi ile her kalitede ürün bulabileceğimiz inci yapım atölyelerini ziyaret ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası havalimanına transfer ediliyoruz.
 
13. Gün  Pekin - İstanbul
 
Türk Hava Yolları'nın Pekin - İstanbul seferi ile İstanbul'a doğru hareket ediyoruz. Sabahın ilk saatlerinde İstanbul'a varıyoruz ve yolculuğumuzun sona geliyoruz.
Otel İsimleri :
SUNRISE ON THE BUND HOTEL LUXURY, SHANGHAI, 5 STAR
VICTORIA KATARINA CRUISE, YANGTZE, 5 STAR
TIBET HOTEL CHENGDU, CHENGDU, 5 STAR
WYNDAM XINGING HOTEL, XI AN, 5 STAR
BAIFUYI HOTEL BEIJING, BEIJING, 5 STAR
 
Rehber İsimleri
   
Tur Fiyatı : 

  Tur Adı Tarih Anons Fiyatı 2 Kişilik Oda Tek Kişi İndirimli Oda 2 Kişilik Oda Tek Kişi Tek Kişi Extra Yatak
(*) Çin & Yangtze - THY  05/04/20-17/04/20 19900 TL 15900 TL 18400 TL 15900 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 15880 TL
  Çin & Yangtze - THY  12/04/20-24/04/20 19900 TL 15900 TL 18400 TL 15900 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 15880 TL
  Çin & Yangtze - THY  20/04/20-02/05/20 19900 TL 15900 TL 18400 TL 15900 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 15880 TL
  Çin & Yangtze - THY  12/05/20-24/05/20 19900 TL 14900 TL 17400 TL 14900 TL 0 - 2 : -1000 TL
2 - 12 : 14880 TL
  Çin & Yangtze - THY  20/05/20-01/06/20 19900 TL 14900 TL 17400 TL 14900 TL 0 - 2 : -1000 TL
2 - 12 : 14880 TL
  Çin & Yangtze - THY  22/05/20-03/06/20 19900 TL 14900 TL 17400 TL 14900 TL 0 - 2 : -1000 TL
2 - 12 : 14880 TL
  Çin & Yangtze - THY  29/07/20-10/08/20 19900 TL 14900 TL 17400 TL 14900 TL 0 - 2 : -1000 TL
2 - 12 : 14880 TL
  Çin & Yangtze - THY  10/08/20-22/08/20 19900 TL 14900 TL 17400 TL 14900 TL 0 - 2 : -1000 TL
2 - 12 : 14880 TL
  Çin & Yangtze - THY  18/08/20-30/08/20 19900 TL 14900 TL 17400 TL 14900 TL 0 - 2 : -1000 TL
2 - 12 : 14880 TL
  Çin & Yangtze - THY  10/09/20-22/09/20 19900 TL 14900 TL 17400 TL 14900 TL 0 - 2 : -1000 TL
2 - 12 : 14880 TL
  Çin & Yangtze - THY  15/09/20-27/09/20 19900 TL 14900 TL 17400 TL 14900 TL 0 - 2 : -1000 TL
2 - 12 : 14880 TL
  Çin & Yangtze - THY  10/10/20-22/10/20 19900 TL 15900 TL 18400 TL 15900 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 15880 TL
  Çin & Yangtze - THY  15/10/20-27/10/20 19900 TL 15900 TL 18400 TL 15900 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 15880 TL
  Çin & Yangtze - THY  10/11/20-22/11/20 19900 TL 15900 TL 18400 TL 15900 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 15880 TL
  Çin & Yangtze - THY  15/11/20-27/11/20 19900 TL 15900 TL 18400 TL 15900 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 15880 TL
  Çin & Yangtze - THY  25/12/20-06/01/21 19900 TL 15900 TL 18400 TL 15900 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 15880

 
 
 

Tura Dahil Olan Hizmetler

-Türk Hava Yolları ile İstanbul – Şanghay / Pekin – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
-Şanghay’da Sunrise On The Bund veya benzer kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
-Yangtze Nehri’nde Victoria Katarina veya benzer kategoride bir nehir gemisinde tam pansiyon tüm öğle ve akşam yemekleri dahil konaklama
-Xi’an’da Wyndam Xi’an veya benzer kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
-Pekin’de Baifuyi Hotel veya benzer kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama
-Programda dâhil olduğu belirtilen tüm transferler ve geziler
-Pekin Turu
-Shangay Turu
-Yuyuan Bahcesi
-Huangpu Tekne Gezisi
-Yichang Turu
-Yangtze Turu
-Chongging Turu
-Xian Turu
-Programda dâhil olduğu belirtilen öğle ve akşam yemekleri 
-Havalimanı ve güvenlik vergileri
-Tura Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
-Zorunlu seyahat sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

-Çin vize ücreti ve servis bedeli (Kişi başı 160 EUR olup, fiyat artışı olması halinde tarafınıza bildirilecektir)
-Programda dâhil olduğu belirtilmeyen turlar ve yemekler
-Yemeklerde alınacak içecekler
-Yangtze Nehri’nde kalınacak gemide 3.kişi farkı (400 EUR)
-Yangtze Nehri’nde gemi bahşişleri (Kişi başı 30 EUR)

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 01.01.2019 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
-Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.
- Tura Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Otellerde check-in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Fiyatlara dâhil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

İptal Koşulları 
- 45 – 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25’i kesilip geri kalanı iade edilir.
- 30 – 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50’si kesilip geri kalanı iade edilir. 
- Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100’ünü acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. 
- Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.
- İşbu iade kurallarının ER (erken rezervasyon) paketlerinde geçerli olabilmesi için NSIK (Normal Seyahat Iptal Kosulları) Sigortası satın alabilirsiniz.
Print Al