Houston & Dallas & New Orleans

HOUSTON & DALLAS & NEW ORLEANS

Hareket Yeri
ISTANBUL
Yer(ler)
Houston - San Antonio - Austin-dallas-new Orleans
Tarih(ler)
İlk Tarih: 30 Tem 2021
9 GECE
8.900.00TLBaşlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
8.900.00TL – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
ISTANBUL
Yer(ler)
Houston - San Antonio - Austin-dallas-new Orleans
Tarih(ler)
İlk Tarih: 30 Tem 2021 00:00
Eşsiz Deneyimler
-New Orleans'ta, Preservation Hall'de gerçek caz müziğini dinlemeli…
-Houston'da T-Bone Biftek yemeli…
-Cajun yemeklerini tatmalı… San Antonio'da nehir gemisi ile şehri gezmeli…
-Amerika'nın televizyonlarda izlediğimiz, ama yakınlarına hiç gitmediğimiz bir yüzü. Başlı başına bir ülke… Texas… Bu ülkenin gezilesi dört büyük şehri…
-Kovboyların ülkesi, Kızılderililerin yaşadığı “Vahşi Batı”…
-Caz Müziğinin başkenti… Cajun insanlarının hala Fransızca konuştuğu, büyük kasırgalardan başarı ile çıkmış özel şehir “New Orleans”....
 
Tur Programı :
 
1. Gün  İstanbul-Houston
 
Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde yetkililerimiz ve rehberimiz ile saat 10:30'da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Türk Hava Yolları'nın TK 33 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:55'de Houston, Texas'a hareket. 13 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 19:15'de Houston'a varış ve otelimize transfer. Akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
2. Gün  Houston
 
Otelimizde alacagimiz kahvaltinin ardindan Houston Sehir Turu için hareket. Bu turda görecegimiz yerler arasinda Tarihi Bölge, Pazar Meydani, Chase Kulesi, Tünel Sistemleri, Müze Bölgesi bulunmaktadir. Tur sonunda serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyecegi Houston'in deniz kiyisindaki komsu sehri NASA Turuna katilabilirler. Houston'a 50 mil uzakliktaki bu sehirde ünlü Galveston Deniz Duvari, tarihi Galveston Strand, Gresham Satosu yada diger adi ile Bishop's Palace görecegimiz yerler arasindadir. Tur sonrasi Houston'a dönüs. Aksam yemegi için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
3. Gün  Houston-San Antonio
 
Otelimizde alacagimiz kahvaltinin ardindan serbest zaman.Ögleden sonra San Antonio'ya hareket. 200 mil olan yolumuz 3 saat sürüyor. Varisin ardindan San Antonio sehir turu yapiyoruz. Texas'in en önemli Binasi Alamo Kalesi, Ispanyol Vali'nin Sarayi, San Jose Manastiri, Japon Bahçeleri görecegimiz yer arasinda. Turun sonunda dilerseniz ekstra olarak Paseo Del Rio'da tekne turu yapiyoruz. Sonrasinda otele transfer. Aksam yemegi için serbest zaman. Geceleme otelimizde
 
4. Gün  San Antonio-Austin-Dallas
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Texas'in başketi ve en güzel sehirlerinden biri olan Austin'e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz 80 mil ve bir buçuk saat sürüyor. Tarihi Downtown, Texas Başkent komplexi, Eski Doğu Austin görülecek yerler arasındadır. Tur sonunda Dallas'a hareket. 195 mil olan yolumuz üç buçuk saat sürecek. Akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün  Dallas
 
Otelimizde alacagimiz kahvaltinin ardindan Dallas ve Fort Worth Turlari için hareket. Görecegimiz yerler arasinda West End, Klyde Warren Park, Pioneer Plaza, en büyük Neiman Marcus Department Store, Dallas Sanat Bölgesi bulunmaktadir. Ardindan Fort Wort'de Wild West deneyimi yasamak için Stockyards Station's gidiyoruz. Sonrasinda serbest zaman. Tur sonrasi otele dönüs. Geceleme otelimizde.
 
6. Gün  Dallas
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Çiftlikte kovboylar ile ata binebilir veya yürüyüşler yapabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
 
7. Gün  Dallas-New Orleans
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dallas Fort Worth Havalimanı'na transfer. Yerel havayolları ile New Orleans'a hareket ve varış. Otelimize transfer. New Orleans Şehir Turu için hareket. Turumuz French Quarter'ı ve tarihi Jackson Meydanı'nı gezerek başlıyor. Ünlü New Orleans Mezarlıkları, korsanların kullandığı su yolları Bayou St. John, Şehir Parkı, Besthoff Heykel Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Jazz Müzik Turuna katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
 
8. Gün  New Orleans
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olacak düzenlenecek olan turda Mississippi'nin ünlü buharlı gemilerinden birinde Jazz müziği eşliğinde öğle yemeği yiyebilirler. Akşam rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği “Swamp” Bataklık Turu'na katılabilirsiniz. Yıllar önce korsanların kol gezdiği bataklıkları özel teknelerle geziyoruz. Geceleme otelimizde.
 
9. Gün  Houston-İstanbul
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Öğleden sonra yerel havayolları ile Houston'a hareket. Houston'a varış. TK 34 sefer sayılı uçuş ile Türk Hava Yolları ile saat 20:00'de İstanbul'a hareket.
 
10. Gün  Istanbul
 
Istanbul a varışımızla birlikte turumuzu sonlandırıyoruz.
 
Uçuş İsimleri :
Hava Yolu Uçuş No Kalkış Varış
TURK HAVA YOLLARI 33 22/05/20 14:00-ISTANBUL YENI HAVALIMANI(IST) 22/05/20 19:05-G.BUSH INTERCONT(IAH)
TURK HAVA YOLLARI 34 30/05/20 20:50-G.BUSH INTERCONT(IAH) 31/05/20 16:50-ISTANBUL YENI HAVALIMANI(IST)
Rehber İsimleri
   
Tur Fiyatı : 

  Tur Adı Tarih Anons Fiyatı
2 Kişilik Oda Tek Kişi
İndrimli 2 Kişilik Oda Tek Kişi Tek Kişi Extra Yatak
(*) Houston & Dallas & New Orleans  22/05/20-31/05/20 12000 TL 8900 TL 12900 TL 8900 TL 0 - 2 : 2600 TL
2 - 12 : 8880 TL
  Houston & Dallas & New Orleans  30/07/20-08/08/20 12000 TL 8900 TL 12900 TL 8900 TL 0 - 2 : 2600 TL
2 - 12 : 8880 TL

 
 

Tura Dahil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları ile İstanbul - Houston - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
- Yerel havayolları ile Dallas - New Orleans ve New Orleans - Houston uçak bileti
- 4 Otellerde 7 gece konaklama
- Paseo Del Rio'da tekne turu
- Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler
- Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler
- Havalimanı ve güvenlik vergisi
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Zorunlu seyahat sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

- Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)
- Vize Ücretleri ve servis bedelleri (225 usd)
- Kişisel olan tüm harcamalar
- Fiyata dahil olan hizmetlerde bahsedilmeyen tüm öğle ve akşam yemekleri
- Şehir vergileri ile ayak bastı ücretleri

Ekstra Turlar

HOUSTON NASA Johnson Space Center | USD 85
Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyecegi NASA Merkezi Turu'na katilabilirler. NASA Johnson Space Center'i gezecegimiz bu turda, tarihi Görev Merkezi'ni, Building 9'u görme firsati. 

NEW ORLEANS JAZZ TURU | USD 85
Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyegi Jazz Müzik Turu'na katilabilirsiniz. Ünlü Preservation Hall'da jazz müzik ustalarini dinleyecegiz. 

NEW ORLEANS BUHARLI GEMI'DE JAZZ OGLE YEMEGI | USD 95
Mississippi'nin ünlü buharli gemilerinden birinde Jazz müzigi esliginde ögle yemegi yiyebilirler. 

NEW ORLEANS “Swamp” BATAKLIK TURU | USD 85
“Swamp” Bataklik Turu'na katilabilirsiniz. Yillar önce korsanlarin kol gezdigi batakliklari özel teknelerle geziyoruz.

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 02.01.19 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.
- Tura Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

İptal Koşulları 
- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
- 45 - 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur 
fiyatının % 25'i kesilip geri kalanı iade edilir.
- 30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50'si kesilip geri kalanı iade edilir. 
- Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100'ünü Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
- Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. 
- İç hat uçak biletlerinin ödeme dönemleri yerel havayollarının belirlediği tarihler hükmünde olması sebebi ile, tur iptali durumunda iade edilecek olan tutardan iptal koşullarında belirlenen gün sınırlarından bağımsız şekilde iç hatlara yolcu için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.
- Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.
Print Al