Pullman Zenith Portekiz & Ispanya & Ingiltere & Fransa & Hollanda 1 Tam 1 Yarim

PULLMAN ZENİTH PORTEKİZ & İSPANYA & İNGİLTERE & FRANSA & HOLLANDA 1 TAM 1 YARIM

Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Portekiz & Ispanya & Ingiltere & Fransa & Hollanda
Tarih(ler)
İlk Tarih: 7 Eyl 2019
8 GECE
1.496.00Başlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
1.496.00 – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Portekiz & Ispanya & Ingiltere & Fransa & Hollanda
Tarih(ler)
İlk Tarih: 7 Eyl 2019 00:00
Tur Programı :
 
1. Gün  İstanbul - Malmö 20:00
 
Türk Hava Yolları seferi ile Kophenhag havalimanına hareket ediyoruz. Kophenhag a varışımızın ardından Malmö limanına transferimizi gerçekleştiriyor ve gemiye biniş işlemlerimizin ardından kabinlerimize yerleşiyoruz. Gemimiz akşam 20.00 de limandan ayrılacaktır.
 
2. Gün  Denizde Seyir
 
Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyen misafirlerimiz sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilir veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler. Bugün gemideki tüm mağazalar açık olduğu için alışveriş yapabilirsiniz.
 
3. Gün  Amsterdam (Ihmuiden) ,  Hollanda 11:00 - 19:00
 
Gemimiz sabah saat 09.00 da Amsterdam limanına yanaşacaktır.Amsterdam Hollanda’nın başkentidir. Ancak ulke, hukumetin ve meclisin bulunduğu Lahey’den yonetilir. 12. yuzyılda Amstel ırmağının kıyısında bir balıkcı koyu olarak kurulan Amsterdam, bugun kişi sayısı bakımından Hollanda’nın en buyuk, kulturel ve parasal yonden de en onemli kentidir. Kentte yaklaşık 743 bin kişi yaşasa da, bu sayı cevre yerleşim birimleri ile birlikte 1,5 milyonu bulur. Şehirde Merkez Tren İstasyonu Binası, Dam Meydanı, Madame Tussauds Balmumu Muze’si, Rembrandt Evi ve Muzesi, Rijksmuseum, Van Gogh Muzesi, Anne Frank Evi, Stedelijk Muzesi, Heiniken Muzesi ni gezebilirsiniz.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Amsterdam şehir turuna katılabilirler.Turumuzun bitiminde gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz akşam saat 17.00 de limandan ayrılacaktır.( Amsterdam turu kişi başı 80 €)
 
4. Gün  Dover ,  Ingiltere
 
Gemimiz sabah saat 07.00 de Dover limanına yanaşacaktır.Dover, İngiltere’nin güneydoğusunda Manş Denizi’ne ve boğazına kıyısı bulunan bir yerleşim yeri olup resmi olarak şehir statüsünde değildir. Ülkenin en önemli tarihi kasabalarından biri olarak kabul edilmektedir. Günümüzde bir liman kenti olarak varlığını sürdürmektedir.Antik Romalıların kurulduğu bir tarihi şehir olarak bilinen Dover’de, Sakson Kilisesi, Dover Kalesi, Roma Feneri gibi tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Canterbury turuna katılabilirler. Turumuzun bitiminde gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz akşam 19.00 da limandan ayrılacaktır. (Canterbury tur ücreti kişi başı 100 € )
 
5. Gün  Cherbourg, Fransa
 
Gemimiz sabah saat 07.00 de limana yanaşacaktır.Cherbourg, Fransa’ nın kuzeyinde Manş Denizine girinti halinde bulunan yarımadanın uc kısmındaki yerleşim yeridir. Kucuk, sakin, mutevazi bir kasabadır. La Cite de la Mer, Ravalet Şatosu, Emmanuel Liais Parkı, Sainte-Trinite Parkı ve Thomas-Henry Muzesi gorebilir, daha sonrasında kentin guzel sokaklarında yürüyüş yapıp, sakin meydanlarında bulunan cafe ve barlarda keyfili zaman gecirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Normandiya Sahilleri turuna katılabilirler. Turumuzun bitiminde gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz akşam saat 18.30 da limandan ayrılacaktır. ( Normandiya Sahilleri Turu Kişi başı 100 €)
 
6. Gün  Dorset (Portland), Ingiltere
 
Gemimiz saat 13.00 de Dorset limanına yanaşacaktır. İngiltere nin güneybatısında bulunan, tarihi ve coğrafik yapısı ile önem taşıyan Dorest, güneyinde İngiliz kanalı, batısında Devon, Doğuda Hampshire, kuzeyde ise Somerset ve Wiltshire ilçeleri ile sınırlanmıştır. Dorset kıyıları, 2001 yılında UNESCO dünya mirası listesine alınmıştır. Bölgede alışveriş yapabilir, müzeleri , mağazaları ziyaret edebilir, bölgeye özgü yiyecek - içecekleri tadabilir ya da Jurassic sahilini gezebilirsiniz. Turumuzun bitiminde gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz 22.00 de limandan ayrılacaktır.(Porthland Turu Kişi başı 100 € )
 
7. Gün  Denizde Seyir
 
Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyen misafirlerimiz sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilir veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler. Bugün gemideki tüm mağazalar açık olduğu için alışveriş yapabilirsiniz.
 
8. Gün  Vigo ,  Ispanya / Santiago de Compostela
 
Gemimiz bugün saat 12.00 de Vigo limanına yanaşacaktır.İspanya ve Portekiz arasındaki sınırda bulunan küçük şehir, bir körfez içine kurulmuştur. Ayrıca, İspanya nın en büyük balıkçılık limanı olan Vigo, gezilecek yerleri ile misafirlerine tarih, kültür ve denizi bir arada deneyimleme imkanı sunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz Santiago de Compostela turuna katılabilirler .Turumuzun bitiminde gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz 20.00 de limandan ayrılacaktır.(Santiago de Compostela Turu 100 € )
 
9. Gün  Lisbon ,  Portekiz 11:00
 
Gemimizin Lisbon limanına varışına istinaden, İstanbul uçuşumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. İstanbula varışımızın ardından bir turumuzun sonuna geliyoruz.
 
Uçuş İsimleri :
Hava Yolu Uçuş No Kalkış Varış
TURK HAVA YOLLARI 1783 07/09/19 07:30-ISTANBUL YENI HAVALIMANI(IST) 07/09/19 09:45-COPENHAGEN APT(CPH)
TURK HAVA YOLLARI 1760 15/09/19 15:45-LISBOA(LIS) 15/09/19 22:20-ISTANBUL YENI HAVALIMANI(IST)
Rehber İsimleri
ABDULHAMİT BAYER +90 532 672 13 71
Tur Fiyatı : 

  Tur Adı Tarih Anons Fiyatı 
2 Kişilik Oda Tek Kişi
İndirimli 
2 Kişilik Oda Tek Kişi
Tek Kişi Extra Yatak Çocuk
(*) Pullman Zenith ile Portekiz & İspanya & İngiltere & Fransa & Hollanda Dış Kabin/1 Tam 1 Yarım 07/09/19-15/09/19 1496 EUR 1496 EUR 4146 EUR 1446 EUR 0 - 2 : 390 EUR
2 - 17 : 1022 EUR
  Pullman Zenith ile Portekiz & İspanya & İngiltere & Fransa & Hollanda İç Kabin/1 Tam 1 Yarım 07/09/19-15/09/19 1396 EUR 1396 EUR 4046 EUR 997 EUR 0 - 2 : 390 EUR
2 - 17 : 947 EUR

 
 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul/ Lisbon - Malmö/İstanbul uçuşları
* Liman ve havalimanı vergileri 
* Havalimanı/Liman/Havalimanı transferleri
*İngiltere Vizesi
* Pullmantur Zenith gemisinde tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 8 gece HER ŞEY DAHİL konaklama
* Gemide alınacak sınırsız alkollü ve alkolsüz içecekler
* TÜRKÇE rehberlik (minimum 20 kişi katılımıyla)
* Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar, fitness
* Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri ve ikramları
* Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Kişisel harcamalar (Internet ve telefon, kuru temizleme,mağazalarda ürünler vb)
*Ankara ve İzmir iç hat bağlantı ücreti 120 € (Diğer şehirler için satış temsilcinizden bilgi alabilirsiniz )
* Gemi servis ücreti (77 € rezervasyon esnasında ödenir)
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra kara turları
* Seyahat ve iptal sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır)
* Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
* Sağlık hizmetleri
* Güzellik merkezi ve spa

Pullman İptal Şartları

77 güne kadar iptallerde rezervasyon başı 100 Euro, 
76 - 60 gün kala % 25, 
59 - 45 gün kala % 40, 
44 - 31 gün kala % 60, 
30 - 21 gün kala % 80, 
20 - 0 gün kala % 100 iptal cezası uygulanacaktır. 
*** Rezervasyonda isim değişiklikleri, kişi başına 100 Euro ücrete tabi olarak seyahat başlangıcından 20 gün öncesine kadar talep edilebilir. Seyahate 19 gün kala yapılan isim değişikliği talepleri iptal sayılır. 
Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2019 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.
- Geminin kaptanı gerekli gördüğü durumlarda rotada ve uğranacak limanlarda değişiklik yapabilir.
- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

Gemi Seyahati Hakkında

Hem konforlu hem güvenli...
Gemilerde yolculuğunuz boyunca güvenliğiniz için her türlü donanım mevcuttur. En son teknolojiye sahip günümüz gemileri " Cruise Lines İnternational Association " tarafından belirlenen uluslararası standartlarda inşa edilmiştir. Bu kurallar çerçevesinde, periyodik olarak tüm gemilere bakım yapılmaktadır. Ayrıca tüm gemiler, son teknolojiye sahip yön bulma teçhizatıyla donanmıştır ve A.B.Dde bulunan, dünyanın en büyük Hava Durumu Bilgisayar Sistemine bağlıdır. Böylece kötü hava şartlarında, gemiler o bölgeye girmeyecek şekilde başka bir rota üzerinden giderler. Bütün modern gemiler, hidrolik stabilizör adı verilen ve geminin dalgalardan sallanmasını minimuma indiren bir sisteme sahiptir.

Aktiviteler
Yüzen lüks otellere benzetebileceğimiz gemilerde, eğlence ve dinlence anlayışınıza uygun her türlü konfor ve aktiviteyi bulabilirsiniz. Gemideki tüm aktiviteleri ve gemi dışındaki gezileri her gün için özetleyen ( Bülten ) programlar, her akşam kabinlere dağıtılmaktadır. Gündüz havuzda güneşin tadını çıkarabilir ve sportif aktivitelerden (buz pateni, tırmanma duvarı, voleybol, basketbol ve golf sahaları, fitness, aerobik...) * faydalanabilirsiniz. Sessiz bir ortamda bulunmak isterseniz güvertede bir yürüyüş yapıp tertemiz havayı içinize çekebilir, wellness centerların (güzellik salonları**, masajlar**, Aqua ya da Thalasso terapiler**) sınırsız olanaklarından yararlanabilir ya da oturma salonları ve kütüphaneyi ziyaret edebilirsiniz. Dünyaca ünlü şeflerin hazırladığı akşam yemeğinden sonra gece kulüplerine, casino ya, kabare showlara, dans yarışmalarına, kokteyllere, partilere, sinema ve konserlere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Bütün bunlara ilaveten her seyahatte sunulan farklı manzaraların, koyların ve rotanızda bulunan liman şehirlerinin mutlaka tadını çıkarmanızı öneririz. * Sunulan sportif faaliyetler, gemiden gemiye farklılık göstermektedir. **Güzellik salonu,masaj ya da terapiler ayrıca ücrete tabidir

Gemide Yemekler
Geminizde yemekler dünyaca ünlü aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Kahvaltıdan gece büfesine kadar, tüm restoranlarda, her türlü damak zevkine hitap eden ; Fransız, İtalyan, Uzakdoğu, Akdeniz ve diğer dünya mutfaklarından lezzetlerin sunulduğu, her gün ayrı seçenekleri olan menüler ve muhteşem açık büfeler mevcuttur. Genel olarak sabah kahvaltıları ve öğlen yemekleri açık büfe ve akşam yemekleri a la carte olup , bir çok gemide 24 saat kabin servisi vardır. Gemi seyahatlerinde ayrıca farklı bir unsur olarak akşam yemeklerinizde iki oturum ( main 18:30 ve second 20:30 ) seçeneğinize sunulmakta ya da hiçbir kısıtlama olmadan Freestyle Cruising diye adlandırılan seçenek bulunmaktadır.* * Akşam yemeğinin oturumlu ya da serbest olma özelliği gemiden gemiye farklılık göstermektedir.

Gemide yanıma ne tür kıyafetler almalıyım ?
Herhangi bir tatile giderken yanınıza aldığınız giysileri, gemi seyahati için de götürebilirsiniz. Yolculuğunuzu gerçekleştireceğiniz bölgenin o mevsimdeki iklimi, dışarıda giyeceğiniz giysiler üzerinde belirleyici faktör olacaktır. Gemi içinde gündüz rahat ve spor kıyafetler tercih edilmektedir, Restoranlarda sabah ve öğlen spor kıyafetler, gece ise abiye kıyafetler tavsiye edilmektedir. Hangi mevsimde olursa olsun gemi içerisinde klimaların yüksek seviyede çalışmasından dolayı ceket, hırka, şal gibi koruyucu giysilerin yanınızda bulunmasında fayda vardır.

Kabinler
Kabinler suit, balkonlu kabin, deniz manzaralı kabin ya da iç kabin gibi seçeneklere ayrılmıştır. Günümüz gemilerindeki kabinler en az 4 - 5 yıldızlı lüks otel odalarındaki konfora sahipken ölçü olarak otel odaları kadar büyük değildir.

Dil
İngilizce en yaygın kullanılan yabancı dildir. Birçok gemide farklı ülkelerden mürettebat vardır. Böylece dil problemi minimum düzeye indirilmiştir. Hatta bazı gemilerin servis personeli arasında Türk barmen ve personele rastlamak mümkündür.

Resepsiyon
Resepsiyon, geminin lobby bölümündedir. 24 saat boyunca, sorularınızı ve isteklerinizi cevaplar.

Gemiye binerken...
Check-in ; hareket anından 3 saat öncesine kadar yapılmalıdır. Bununla birlikte, gemiye binerken yapmanız gereken bazı formaliteler olacaktır. Bagaj teslimi, bilet ve kredi kartı kayıtları gibi... Check-in zamanlamaları ile ilgili kesin bilgiler, seyahat evraklarınız ile beraber size gönderilecektir.

Bagaj
Yanınızda bulunan bagajlara, gemi şirketinin özel bagaj fişleri takılacaktır. Bu fişlerde, " Adınız ve soyadınız, gemi adı, gemi kalkış tarihi ve kabin numarası " gibi bilgiler yer alacaktır. Check-in işlemlerinden sonra, bagajınız bellboylar tarafından kabininize getirilecektir. Bagaj riski, yolcunun kendisine ait olduğu için, ek sigorta yapıp yapmama kararı size bırakılmıştır. ( Sigorta ücretlerinin düşük olduğu göz önüne alınırsa, sigorta yaptırmanızı öneririz. )

Elektrik
Gemilerdeki elektrik prizleri, 220 / 110 Volt elektriğe uyumlu aletler için öngörülmüştür. Ancak yanınızda, özel seyahat adaptörü bulundurmanızda da fayda vardır.

Gemilerde nakit para geçiyor mu ?
Gemilerde nakit para kullanımı yoktur. Tüm formaliteler tamamlandıktan sonra, gemide kullanacağınız, üzerinde isminizin, akşam yemek saatinizin ve masa numaranızın yazılı olduğu bir " Cruise Card " verilecektir. 

Nasıl bahşiş vereceğim ?
Servis ve kabin personeline verilen bahşişler, onların gelirlerinin büyük bir bölümüdür. Bahşişler genellikle kabin extrenize yansıtılır ve kredi kartınızla ödersiniz. 

Seyahatinize başlarken yanınıza almanız gereken evraklar
Gerekli vizenizin olduğu, en az 6 ay eçerli pasaportunuz ve ayrı bir kimliğiniz daha 
Uçak biletleri ve seyahat programı 
Gemi bileti veya voucher lar ve gemi bagaj etiiketiniz
Print Al