Costa Favolosa Ile Dominik & Virjin Adalari & Antiller Turu

COSTA FAVOLOSA ILE DOMINIK & VIRJIN ADALARI & ANTILLER TURU

Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Dominik & Virjin Adalari & Antiller Turu
Tarih(ler)
İlk Tarih: 6 Oca 2020
20/01/2020 · 27/01/2020 · 03/02/2020 · 17/02/2020 · 24/02/2020 · 09/03/2020 · 16/03/2020
Daha fazla göster
9 GECE
7.900.00TLBaşlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
7.900.00TL – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Dominik & Virjin Adalari & Antiller Turu
Tarih(ler)
İlk Tarih: 6 Oca 2020 00:00
20/01/2020 · 27/01/2020 · 03/02/2020 · 17/02/2020 · 24/02/2020 · 09/03/2020 · 16/03/2020
Tur Programı :
 
1. Gün  İSTANBUL-PARİS-PUNTA CANA -LA ROMANA(DOMİNİK CUMHURİYETİ)
 
Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Tura Turizm kontuarı önünde buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından Air France Havayolları ile Paris aktarmalı Punta Canaya hareket ediyoruz.Punta Canahavalimanına varışımızın ardından aracımız ile La Romana limanında bizi bekleyen gemimize transfer oluyoruz. Pasaport ve check in işlemlerimiz ardından odalarımıza yerleşiyoruz ve gemiyi keşfe çıkıyoruz. Gemimiz bu gece La Romana limanında olacağı için dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilirler. Turumuzun bitiminde gemimize dönüyoruz. Geceleme La Romana limanında.Punta Canaada her şey "plaj" demek. Bölge 21 millik sahil şeridi uzunluğu ve bembeyaz kumlarıyla olağanüstü güzellikte bir plaja sahip. Bir Pina Colada eşliğinde, okyanusun engin sularının karşısında hayallere dalmak için bundan daha güzel bir yer olamaz herhalde. Punta Cana Dominik Cumhuriyeti nin en doğusunda bulunan her yıl bolca ziyaret alan bir şehirdir. Bu şehir yaklaşık 420 metrekarelik bir alanı kapsar ve nüfusa yalnızca 100 bin kişidir.
 
2. Gün  CATALİNA ADASI(DOMİNİK CUMHURİYETİ)
 
Gemimiz bu sabah saat 07.00 de La Romana limanından ayrılacak ve saat 09.00 da Catalina Adası (Dominican Republic) limanına yanaşıyoruz. Dominik Cumhuriyetinin güney sahilinde, La Romana nın yakınında, küçük Catalina Adası, mercan resifleri ve beyaz kumlu plajlarla çevrilidir. Beyaz kumlu plajda bir şezlonga uzanmak, kristal sularda yüzmek, şnorkelle dalmanın, yemeklerinin, içkilerinin ve hatta dans etmenin tüm gün tadını çıkarıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği Plaj turuna katılabilirler. Turumuzun bitiminde gemimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz gemide alacağı akşam yemekleri ardından gemideki Showlara katılabilir, dileyen misafirlerimiz gemimizin kafelerinden birinde denizi seyir eşliğinde içeceğini yudumlayabilirler. Gemimiz limandan 17.00 de ayrılacaktır.
 
3. Gün  TORTOLA ,VİRJİN ADALARI ; KARAYİPLER DEKİ CENNET
 
Gemimiz sabah saat 10.00 da limana yanaşacaktır.
Kızgın kumlar, sımsıcak bir iklim ve huzur veren masmavi, berrak denize sahip bir cennet var desek? Üstelik bu cennete istediğiniz zaman gidebilirsiniz desek? Evet o cennet, Britinya Virjin Adaları. Adı sizi yanıltmasın, Britanya Virjin Adalarını İngilterenin yanı başında aramayın. 6 büyük ada başta olmak üzere, irili ufaklı 50 adacıktan oluşan bu devlet Karayiplerde yer alıyor. M.Ö. 100lü yıllarda bile bir yerleşim yeri olan Britanya Virjin Adalarını ilk fark eden Avrupalı ise Christopher Colombus olmuş. Colombusun koyduğu adla “Azize Ursalanın 11000 BakiresiBritanya Virjin Adaları, hala doğallığını koruyor ve eşşiz, sımsıcak bir tatil sunuyor. Yeryüzünde cenneti bulmak isteyenlerdenseniz sizi Britanya Virjin Adalarına alalım.
Deniz ürünleri ve sebze ağırlıklı beslenilen ülkede baharatlar olmazsa olmaz. Farklı kültürden oluşan insanların oluşturduğu ortak kültürü Britanya Virjin Adalarında görmek mümkün. Leziz yemekler eşliğinde içkinizi yudumlayabileceğiniz sevilen mekanlardan ise Totola Adası nda bulunan Qitas Gazibo.
Tatil demek eğlence demek. Konu Britanya Virjin Adaları olunca eğlence doğayla birleşiyor. Masmavi denizlerde yelken açabilir, helikopter turuna çıkabilir, tekne turu yapabilir ya da dağlık yerlerde bir gezintiye çıkabilirsiniz. Bunun yanında dalış deneyimi de yaşayabilirsiniz.Dileyen misafirlerimiz ise rehberimizin organize edeceği panaromik Tortola turu ve plaj turuna katılabilirler.
Turumuzun bitiminde gemimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz gemide alacağı akşam yemekleri ardından gemideki Showlara katılabilir, dileyen misafirlerimiz gemimizin kafelerinden birinde denizi seyir eşliğinde içeceğini yudumlayabilirler. Gemimiz limandan 20.00 de ayrılacaktır
 
4. Gün  ST.MAARTEN-ANTİLLER
 
Gemimiz sabah saat 08.00 de limana yanaşacaktır. 
Adanın Hollanda tarafı olan St. Maarten , Fransız tarafı St.Martinden tamamen farklıdır. Turist dostu gece hayatı,başkent Philipsburgdaki gümrüksüz mağazalar,kumarhaneler, bir çok alışveriş merkezi sayesinde bazen aşırı gelişmiş bir tatil yöresi hissi uyandırsa da kuytularında saklı güzel kumsalları,sakinliği ve turkuaz rengi deniziyle huzur arayışından olanlara da hitap etmektedir. Yani St.Maartende ister hareketli ister sessiz,nasıl bir tatil hayaliniz varsa ona göre alternatifler sizi beklemektedir. İki Şehrin Hikayesi kitabının gerçek tezahürü gibi olan St. Martin ve St.Maarten adası sakinleri sahip oldukları bu ikili mirası ile gurur duymaktadır. Adanın her iki tarafında da rahat Karayip ambiyansıyla birlikte Avrupa kültürüne dokunan detaylar dikkat çeker. Su sporları,dalış,şnorkel,yelken ve rüzgar sörfünün oldukça popüler olduğu adada tropikal iklim etkisi görülmektedir.Oldukça cazip bir gece hayatına ve kumarhane kültürüne sahip St.Maarten de bulunan anıtsal heykeller ve yeşil alanlarda oldukça ilgi çekicidir. Dileyen misafirlerimiz kendi frenkansı ile keşfe çıkabilir, dileyen misafirlerimiz ise rehberimizin ekstra olarak organize edeceği turlara katılabilirler. Turumuzun bitiminde gemimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz gemide alacağı akşam yemekleri ardından gemideki Showlara katılabilir, dileyen misafirlerimiz gemimizin kafelerinden birinde denizi seyir eşliğinde içeceğini yudumlayabilirler. Gemimiz limandan 17.00 de ayrılacaktır.
 
5. Gün  KARAYİPLERİN PARİSİ; MARTİNİQUE(ANTİLLER)
 
Gemimiz sabah saat 09.00 da limana yanaşacaktır.
Martinique Türkçe okunuşuyla Martinik,Fransanın Karayiplerde bulunan denizaşırı illerinden biridir.Büyük Antiller ile birlikte Karayip adalarını oluşturan Küçük Antillerde bulunan Martinique ,Karayip denizi üzerinde konumlanır.
Karayiplerin Parisiolarak bilinen güneşin hiç batmadığı Martinique; bembeyaz kumlu uzun sahilleri, kendine özgü palmiye ağaçları ve büyüleyici doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine deniz, kum ve güneş üçlüsünden çok daha fazlasını sunuyor.
Grande Anse des Salines ;Sainte-Anne ilinin eğik palmiyeleriyle ünlü plajıdır. Adanın en güney ucunda yer alan koy,bembeyaz kumu,plamiyeleri ve Karayip Denizinin masmavi sularıyla adeta büyüleyici güzellikteki Grande Anse des Salines ,Martinique nin en popüler plajıdır. Rehberimiz dileyen misafirler için bu plaja ekstra tur düzenleyebiliriz. Turumuzun bitiminde gemimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz gemide alacağı akşam yemekleri ardından gemideki Showlara katılabilir, dileyen misafirlerimiz gemimizin kafelerinden birinde denizi seyir eşliğinde içeceğini yudumlayabilirler. Gemimiz limandan 20.00 de ayrılacaktır.
 
6. Gün  KARAYİPLER İN EN RENKLİ KARNAVALLARINDAN ; GUADELOUPE
 
Gemimiz saat 08.00 de limana yanaşacaktır.
Guadelup Adası, Karayip ile Fransız kültürlerini bir arada barındırıyor ve Fransız Antillerinin bir parçası olarak biliniyor. Geçmişine baktığınızda Karayip adalarının çoğunda olduğu gibi yine Kristof Kolomb var. 1674te Fransa yönetmeye başlamış burayı. Günümüzde de durum aynı , Guadelup Fransa nın bir ili olarak kabul ediliyor. O yüzden resmi dil Fransızca. Ancak bölgenin meşhur Creole dili de sık sık kulağınıza çalınıyor. Fransa hakimiyeti altında geçirdiği uzun seneler adada değişik bir atmosfer çıkmasına neden olmuş. Bu kültürün içinde mutfağın ayrı bir yeri var. Guadeluplular, Karayip mutfağını en iyi temsil eden restoranların kendi adalarında olduğunu söylüyor. Daha ötesi, bölge mutfağının Fransız lezzetleriyle harmanlanmış şeklini sunuyorlar. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği guadelupe turuna katılabilirler. Turumuzun bitiminde gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz saat 23.00 de limandan ayrılacaktır.
 
7. Gün  DENİZDE SEYİR
 
Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilir veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler. Bugün gemideki tüm mağazalar açık olduğu için alışveriş yapabilir veya gün boyu açık olan casino da şansınızı deneyebilirsiniz.
 
8. Gün  LA ROMANA-PARİS
 
Gemimizde alacağımız son gün kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi yaparak gemimizden ayrılıyoruz. Uçağımız akşam geç saatte olacağı için dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği için Punta Cana panaromik ve plaj turuna katılabilirler. Tura katılmak istemeyen misafirlerimiz için rehberimizin belirlediği saate kadar serbest zaman alarak, deniz, kum güneşin tadını çıkarabilirler. Tura katılmayan misafirlerimiz rehberimizin bildirdiği yer ve saatte bulunarak havalimanı transferini gerçekleştirebileceklerdir. Punta Cana doğal güzelliklerinin yanından misafirlerine hareketli bir gece hayatı, zengin bir mutfak kültürü ve çeşitli adrenalin sporlarını yapma imkanı sunar. Gezimize Punta Cananın kıyısında bulunan Bavaro bölgesinden başlayabiliriz. Bu bölgenin eskiden otel çalışanları ve bölgedeki görevlilerin kaldığı bölgeymiş fakat zaman içinde masmavi denizi ve tertemiz kumsallarıyla herkesin ilgi odağı olmuş. Günümüzde bölgede bir çok otel,eğlence mekanları,barlar ve hediyelik eşya dükkanı görmek mümkündür. Ayrıca yerel halk ile tanışıp kültürlerini öğrenebilmek içinde ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Punta Cananın meşhur kumsallarından birinde güneşin tadını çıkarıyoruz. Bölgedeki en ünlü plajlardan birisi Macao Beach. Bu kumsal Punta Cana ya çok yakın bir bölgede bulunuyor ve Punta Cana!nın kalabalığından kaçıp sessiz bir ortam isteyenlere kollarını açıyor. Turumuzun bitiminde havalimanına transfer oluyoruz. Havalimanına varışımızın ardından Air France havayollarının Paris aktarmalı İstanbul uçuşu için Parise uçuyoruz.
 
9. Gün  PARİS
 
Parise varışımızın ardından İstanbul uçuşumuz için bekliyoruz. Shengen vizesi olan misafirlerimiz ister rehberimiz eşliğinde ister kendileri serbest zaman alarak uçuş saatimize kadar Pariste bir akşam yemeği keyfi yapabilir,ister rehberimiz eşliğinde panaromik tur yapabilirler.İstanbul uçuşumuz için Paris havalimanına dönüyoruz.Pasaport ve check in işlemlerimiz ardından İstanbula uçuyoruz.
 
10. Gün  İSTANBUL
 
İstanbula varış ve turumuzun sonu.
 
Uçuş İsimleri :
Hava Yolu Uçuş No Kalkış Varış
AIR FRANCE 1391 06/01/20 05:05-ISTANBUL YENI HAVALIMANI(IST) 06/01/20 06:50-CHARLES DE GAULLE(CDG)
AIR FRANCE 968 06/01/20 14:25-CHARLES DE GAULLE(CDG) 06/01/20 18:45-PUNTA CANA(PUJ)
AIR FRANCE 969 13/01/20 21:05-PUNTA CANA(PUJ) 14/01/20 10:25-CHARLES DE GAULLE(CDG)
AIR FRANCE 1390 14/01/20 22:35-CHARLES DE GAULLE(CDG) 15/01/20 04:05-ISTANBUL YENI HAVALIMANI(IST)
Rehber İsimleri
FATIH EGEMEN  
Tur Fiyatı : 

  Tur Adı Tarih Anons Fiyatı 
2 Kişilik Oda Tek Kişi
İndirimli 
2 Kişilik Oda Tek Kişi
Tek Kişi Extra Yatak Çocuk
(*) Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu İç Kabin 06/01/20-15/01/20 7900 TL 7900 TL 13800 TL 7500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 6900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Dış Kabin 06/01/20-15/01/20 9900 TL 9900 TL 17800 TL 9500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 8900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Balkonlu Kabin 06/01/20-15/01/20 10900 TL 10900 TL 19800 TL 10500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 9900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu İç Kabin 20/01/20-29/01/20 8900 TL 8900 TL 15800 TL 8500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 7900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Dış Kabin 20/01/20-29/01/20 9900 TL 9900 TL 17800 TL 9500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 8900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Balkonlu Kabin 20/01/20-29/01/20 10900 TL 10900 TL 19800 TL 10500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 9900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu İç Kabin 27/01/20-05/02/20 8900 TL 8900 TL 15800 TL 8500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 7900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Dış Kabin 27/01/20-05/02/20 9900 TL 9900 TL 17800 TL 9500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 8900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Balkonlu Kabin 27/01/20-05/02/20 10900 TL 10900 TL 19800 TL 10500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 9900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu İç Kabin 03/02/20-12/02/20 8900 TL 8900 TL 15800 TL 8500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 7900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Dış Kabin 03/02/20-12/02/20 9900 TL 9900 TL 17800 TL 9500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 8900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Balkonlu Kabin 03/02/20-12/02/20 10900 TL 10900 TL 19800 TL 10500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 2790 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu İç Kabin 17/02/20-26/02/20 8900 TL 8900 TL 15800 TL 8500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 7900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Dış Kabin 17/02/20-26/02/20 9900 TL 9900 TL 17800 TL 9500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 8900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Balkonlu Kabin 17/02/20-26/02/20 10900 TL 10900 TL 19800 TL 10500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 9900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu İç Kabin 24/02/20-04/03/20 8900 TL 8900 TL 15800 TL 8500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 7900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Dış Kabin 24/02/20-04/03/20 9900 TL 9900 TL 17800 TL 9500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 8900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Balkonlu Kabin 24/02/20-04/03/20 10900 TL 10900 TL 19800 TL 10500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 9900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu İç Kabin 09/03/20-18/03/20 8900 TL 8900 TL 15800 TL 8500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 7900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Dış Kabin 09/03/20-18/03/20 9900 TL 9900 TL 17800 TL 9500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 8900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Balkonlu Kabin 09/03/20-18/03/20 10900 TL 10900 TL 19800 TL 10500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 9900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu İç Kabin 16/03/20-25/03/20 8900 TL 8900 TL 15800 TL 8500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 7900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Dış Kabin 16/03/20-25/03/20 9900 TL 9900 TL 17800 TL 9500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 8900 TL
  Costa Favolosa İle Dominik Cumhuriyeti&Virjin Adaları&Antiller Turu Balkonlu Kabin 16/03/20-25/03/20 10900 TL 10900 TL 19800 TL 10500 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 17 : 9900 TL

 
 

Tura Dahil Hizmetler

*Air France Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Paris-Punta Cana/ İstanbul-Paris-Punta Cana uçuşları
*Liman ve havalimanı vergileri(2000 TL )
*Havalimanı/Liman/Havalimanı transferleri 
*Costa Favolosa gemisinde tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece Tam Pansiyon konaklama 
*TÜRKÇE rehberlik (minimum 20 kişi katılımıyla)
*Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar, fitness 
*Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri ve ikramları 
*Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

*Kişisel harcamalar (Internet ve telefon, kuru temizleme,
*Gemi servis ücreti (Günlük 10 € kişi başı gemide ödenir )
*Gemideki tüm alkollü ve alkolsüz içecekler 
*Programda belirtilen ve gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra kara turları (turlar değişkenlik gösterebilir) 
*Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
*Sağlık hizmetleri 
*Güzellik merkezi ve spa 
*Seyahat sağlık sigortası ( 65 yaş ve üstü için sür prim uygulanır )
*Ankara ve İzmir iç hat bağlantı ücreti 120 € (Diğer şehirler için satış temsilcinizden bilgi alabilirsiniz )
*DOM/TOM vizesi 120 € 

VİZE BİLGİLENDİRMESİ
* Martinique ve Guadeloupe ; Fransa DOM/TOM ülkesi olduğu için umumi pasaporta sahip misafirlerimizin Fransa Konsolosluğundan bu bölgeye giriş için vize almaları gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.
.DOM/TOM ülkeleri için gerekli evraklar schengen vizesi ile aynıdır. Martinique ve Guadeloupe için Fransa üzerinden başvuru yapılması gereklidir. 

*Dominik Cumhuriyeti (La Romana) ;Kapı vizesi uygulanmaktadır. Havaalanından ya da limandan temin edilecektir.( 10 USD karşılığında ) . Tur öncesi herhangi bir işlem yapılmasına ihtiyaç yoktur.

*** Paris aktarmasında vaktimiz olacağı için Parisi gezmek isteyen misafirlerimizin Shengen vizesine ihtiyaçları olacaktır. DOM/TOM vizesi yerine Fransadan alınmış Schengen vizesi alınması durumunda hem Paris hemde Martinique ve Guadeloupe için Fransadan alınacak Schengen vizesi yeterli olacaktır.

*** Yukarıdaki limanlar dışındaki limanlar için vize ihtiyacımız bulunmamaktadır.

Gemi İptal Şartları

Rezervasyon tarihinden itibaren:
180 Gün ve öncesinde: Kişi başı 100€
179-120 Gün arası toplam tutar üzerinden %15
119 - 90 Gün arası toplam tutar üzerinden %25 
89-60 Gün arası toplam tutar üzerinden %30
59 - 45 Gün arası toplam tutar üzerinden %50 
44 - 30 Gün arası toplam tutar üzerinden %60 
29 - 20 Gün arası toplam tutar üzerinden %75 
19 -10 Gün arası toplam tutar üzerinden %90
9-0 Gün arası toplam tutar üzerinden %100

Gemi Teknik Özellikleri

Costa Cruise şirketinin 15 gemisinden biri olan 2011 yapımı en yeni gemisidir.
114,500 gros tonaja sahip olup, 290 metre uzunluğunda olup 35 metre genişlikte, 62 metre yüksekliktedir. Costa Favolosa gemisinin maksimum hızı 21,5 knots’tur.
Toplam kabin sayısı 1.508 olup, 3.800 toplam yatak kapasitesine sahiptir.
Toplam 9 restoran ve 13 bar vardır.
3 adet yüzme havuzu (2 tanesi kapalı olarakta kullanılabiliyor) ve 5 jakuzi bulunmaktadır.
Merkez Havuz: Deck Villa Borghese (9) - Uzunluk: 9,2 m , Genişlik: 4,5 m , Yükseklik: 1,80 m
Aft Havuz: Deck Villa Borghese (9) - Uzunluk: 5,4 m , Genişlik: 4,4 m , Yükseklik: 1,8 m
Fwd Havuz: Deck Luxembourg (11) - Uzunluk: 5,4 m , Genişlik: 5,4 m , Yükseklik: 1,7 m
Çocuk Havuz: Deck Luxembourg (11) - Uzunluk: 3 m , Genişlik: 3 m , Yükseklik: 0,2 m

3 ayrı kata yayılmış, toplam 1287 yolcu kapasiteli tiyatro salonu vardır.Gemide disko, casino, internet cafe, 4D sinema, mağazalar ve kütüphane vardır.Çocuklar için çocuk kulübü ve çocuk havuzu vardır.6.000 m2 Samsara Spa da terapi havuzu, Türk hamamı, sauna, rahatlama ve dinlenme bölümleri, fitness center, masaj odaları ve solarium vardır.

Gemi Bilgileri
Gemi Adı: Costa Favolosa
Toplam Personel, Uyruk : 1100, Uluslararası
Gemi Yapım Tarihi : 7/4/2011
Yenileme Tarihi : 1/1/2016
Tonaj : 113216
Kapasite : 3800Stabilizatör : Evet
Ortalama Hız: 20 knots
Maksimum Hız: 21,5 knots
Uzunluk : 290 mtGenişlik : 35,5 mt
Güverte Sayısı : 17 deck, Misafirler için 13 deck
Restoran Sayısı : 5
Elektrik Akımı : 110
Sigara İçilmeyen Gemi : Hayır
Havuz Sayısı : 3


Kabin Bilgileri
Toplam Kabin : 1508
İç Kabin : 547
Dış Kabin : 317
Balkonlu Kabin : 466
Mini Suit : 14
Suit : 36
Grand Suit : 8
Varenda Suit : 6

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2020 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır. - Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar. - Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir. - Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir. - Geminin kaptanı gerekli gördüğü durumlarda rotada ve uğranacak limanlarda değişiklik yapabilir. - Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir. - Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir. - Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz. - Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek 
ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz. - Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz. - Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

Gemi Seyahati Hakkında

Hem konforlu hem güvenli... Gemilerde yolculuğunuz boyunca güvenliğiniz için her türlü donanım mevcuttur. En son teknolojiye sahip günümüz gemileri " Cruise Lines İnternational Association " tarafından belirlenen uluslararası standartlarda inşa edilmiştir. Bu kurallar çerçevesinde, periyodik olarak tüm gemilere bakım yapılmaktadır. Ayrıca tüm gemiler, son teknolojiye sahip yön bulma teçhizatıyla donanmıştır ve A.B.Dde bulunan, dünyanın en büyük Hava Durumu Bilgisayar Sistemine bağlıdır. Böylece kötü hava şartlarında, gemiler o bölgeye girmeyecek şekilde başka bir rota üzerinden giderler. Bütün modern gemiler, hidrolik stabilizör adı verilen ve geminin dalgalardan sallanmasını minimuma indiren bir sisteme sahiptir. Aktiviteler Yüzen lüks otellere benzetebileceğimiz gemilerde, eğlence ve dinlence anlayışınıza uygun her türlü konfor ve aktiviteyi bulabilirsiniz. Gemideki tüm aktiviteleri ve gemi dışındaki gezileri her gün için özetleyen ( Bülten ) programlar, her akşam kabinlere dağıtılmaktadır. Gündüz havuzda güneşin tadını çıkarabilir ve sportif aktivitelerden (buz pateni, tırmanma duvarı, voleybol, basketbol ve golf sahaları, fitness, aerobik...) * faydalanabilirsiniz. Sessiz bir ortamda bulunmak isterseniz güvertede bir yürüyüş yapıp tertemiz havayı içinize çekebilir, wellness centerların (güzellik salonları**, masajlar**, Aqua ya da Thalasso terapiler**) sınırsız olanaklarından yararlanabilir ya da oturma salonları ve kütüphaneyi ziyaret edebilirsiniz. Dünyaca ünlü şeflerin hazırladığı akşam yemeğinden sonra gece kulüplerine, casino ya, kabare showlara, dans yarışmalarına, kokteyllere, partilere, sinema ve konserlere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Bütün bunlara ilaveten her seyahatte sunulan farklı manzaraların, koyların ve rotanızda bulunan liman şehirlerinin mutlaka tadını çıkarmanızı öneririz. * Sunulan sportif faaliyetler, gemiden gemiye farklılık göstermektedir. **Güzellik salonu,masaj ya da terapiler ayrıca ücrete tabidir Gemide Yemekler Geminizde yemekler dünyaca ünlü aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Kahvaltıdan gece büfesine kadar, tüm restoranlarda, her türlü damak zevkine hitap eden ; Fransız, İtalyan, Uzakdoğu, Akdeniz ve diğer dünya mutfaklarından lezzetlerin sunulduğu, her gün ayrı seçenekleri olan menüler ve muhteşem açık büfeler mevcuttur. Genel olarak sabah kahvaltıları ve öğlen yemekleri açık büfe ve akşam yemekleri a la carte olup , bir çok gemide 24 saat kabin servisi vardır. Gemi seyahatlerinde ayrıca farklı bir unsur olarak akşam yemeklerinizde iki oturum ( main 18:30 ve second 20:30 ) seçeneğinize sunulmakta ya da hiçbir kısıtlama olmadan Freestyle Cruising diye adlandırılan seçenek bulunmaktadır.* * Akşam yemeğinin oturumlu ya da serbest olma özelliği gemiden gemiye farklılık göstermektedir. Gemide yanıma ne tür kıyafetler almalıyım ? Herhangi bir tatile giderken yanınıza aldığınız giysileri, gemi seyahati için de götürebilirsiniz. Yolculuğunuzu gerçekleştireceğiniz bölgenin o mevsimdeki iklimi, dışarıda giyeceğiniz giysiler üzerinde belirleyici faktör olacaktır. Gemi içinde gündüz rahat ve spor kıyafetler tercih edilmektedir, Restoranlarda sabah ve öğlen spor kıyafetler, gece ise abiye kıyafetler tavsiye edilmektedir. Hangi mevsimde olursa olsun gemi içerisinde klimaların yüksek seviyede çalışmasından dolayı ceket, hırka, şal gibi koruyucu giysilerin yanınızda bulunmasında fayda vardır. Kabinler Kabinler suit, balkonlu kabin, deniz manzaralı kabin ya da iç kabin gibi seçeneklere ayrılmıştır. Günümüz gemilerindeki kabinler en az 4 - 5 yıldızlı lüks otel odalarındaki konfora sahipken ölçü olarak otel odaları kadar büyük değildir. Dil İngilizce en yaygın kullanılan yabancı dildir. Birçok gemide farklı ülkelerden mürettebat vardır. Böylece dil problemi minimum düzeye indirilmiştir. Hatta bazı gemilerin servis personeli arasında Türk barmen ve personele rastlamak mümkündür. Resepsiyon Resepsiyon, geminin lobby bölümündedir. 24 saat boyunca, sorularınızı ve isteklerinizi cevaplar. 
Gemiye binerken... Check-in ; hareket anından 3 saat öncesine kadar yapılmalıdır. Bununla birlikte, gemiye binerken yapmanız gereken bazı formaliteler olacaktır. Bagaj teslimi, bilet ve kredi kartı kayıtları gibi... Check-in zamanlamaları ile ilgili kesin bilgiler, seyahat evraklarınız ile beraber size gönderilecektir. Bagaj Yanınızda bulunan bagajlara, gemi şirketinin özel bagaj fişleri takılacaktır. Bu fişlerde, " Adınız ve soyadınız, gemi adı, gemi kalkış tarihi ve kabin numarası " gibi bilgiler yer alacaktır. Check-in işlemlerinden sonra, bagajınız bellboylar tarafından kabininize getirilecektir. Bagaj riski, yolcunun kendisine ait olduğu için, ek sigorta yapıp yapmama kararı size bırakılmıştır. ( Sigorta ücretlerinin düşük olduğu göz önüne alınırsa, sigorta yaptırmanızı öneririz. ) Elektrik Gemilerdeki elektrik prizleri, 220 / 110 Volt elektriğe uyumlu aletler için öngörülmüştür. Ancak yanınızda, özel seyahat adaptörü bulundurmanızda da fayda vardır. Gemilerde nakit para geçiyor mu ? Gemilerde nakit para kullanımı yoktur. Tüm formaliteler tamamlandıktan sonra, gemide kullanacağınız, üzerinde isminizin, akşam yemek saatinizin ve masa numaranızın yazılı olduğu bir " Cruise Card " verilecektir. Nasıl bahşiş vereceğim ? Servis ve kabin personeline verilen bahşişler, onların gelirlerinin büyük bir bölümüdür. Bahşişler genellikle kabin extrenize yansıtılır ve kredi kartınızla ödersiniz. Seyahatinize başlarken yanınıza almanız gereken evraklar Gerekli vizenizin olduğu, en az 6 ay eçerli pasaportunuz ve ayrı bir kimliğiniz daha Uçak biletleri ve seyahat programı Gemi bileti veya voucher lar ve gemi bagaj etiiketiniz
Print Al