5* Royal Princess Ile Muhteşem Alaska

5* ROYAL PRINCESS İLE MUHTEŞEM ALASKA

Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Muhteşem Alaska
Tarih(ler)
İlk Tarih: 1 Ağu 2019
15 GECE
3.349.00Başlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
3.349.00 – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Muhteşem Alaska
Tarih(ler)
İlk Tarih: 1 Ağu 2019 00:00

5* ROYAL PRINCESS ile
KURBAN BAYRAMI’NDA MUHTEŞEM ALASKA

Vancouver (1) – Ketchikan – Juneau – Skagway–Buzul Körfezi (Ulusal Park) College Fiyordu ve Buzulu – Anchorage - Mckinley Princess Lodge (2) (Talkeetna)

Denali Ulusal Parkı Princess Lodge (2)- Fairbanks (1) – Seattle

01 Ağustos 2019

 

 1. Gün İSTANBUL – LONDRA - VANCOUVER

01 Aug 19       Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, British Havayolları kontuarı önünde 06.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 08.25’de British Havayolları’nın BA 675 sefer sayılı uçuşu ile Londra’ya hareket. Yerel saat ile 10.55’de Londra’ya varış. Burada yapılacak aktarma sonrasında saat 17.20’de British Havayolları’nın BA 85 sefer sayılı uçuşu ile Vancouver ’a uçuş. Yerel saat ile 18.55’de Vancouver’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

 1. Gün VANCOUVER

02 Aug 19       Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası arzu edenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Vancouver şehir turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında yaklaşık 1000 hektar üzerine kurulmuş olan Stanley Parkı’nı, Lions Gate Köprüsü’nü, Gastown’u, Çin Mahallesi’ni gördükten sonra Granville Island Pazarı’nda alışveriş için vaktimiz olacak. Sonrasında otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

 1. Gün VANCOUVER – GEMİ

03 Aug 19       Öğleye doğru otelden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra Vancouver Limanı’na transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Gemimiz saat 16.30 itibari ile demir alacaktır.

 

 1. Gün GEMİDE

04 Aug 19       Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyen misafirler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler.

 

 1. Gün KETCHIKAN

05 Aug 19       Gemimiz yerel saat ile sabah 06.30’da Ketchikan Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Ketchikan & Potlach Park turuna katılabilirler. Duruma bağlı olarak turun son kısmında Amerikan Arması’nın sembolü Alaska Kartalları’nı ve baykuşları yuvalarında gözlemleme şansı bulabilirsiniz. Tur sonunda Ketchikan Creek Street’te yürüyüş turu. Gemimiz 15.00’de limandan ayrılacaktır.

 

 1. Gün JUNEAU

06 Aug 19       Gemimiz yerel saat ile sabah 08.00’da Juneau Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Juneau dan Mendenhal buzulu ve balina izleme turuna katılabilirler. Buzul dan sonra bineceğimiz teknede Stephen Fiyordu çevresinde deniz aslanları, liman fokları, kartalları gözlemledikten sonra turun olmazsa olmazı kambur balinaları göreceğiz. Mevsimsel göçleri sırasında Juneau çevresindeki koylarda toplanan kambur balinalar doğum yapacakları Hawaii sahillerine gitmeden önce burada konaklamaktadırlar. Gemimiz 21.00 de limandan ayrılacaktır.

 

 

 

 

 1. Gün SKAGWAY

07 Aug 19       Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da Juneau Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Skagway White Pass Yukon Tren Turu’na katılabilirler. Skagway klasik bir Amerikan taşra kentidir. Bu kentin, en büyük ve en işlek caddesine Broadway adı verilmiştir. Gemimiz 20.30 de limandan ayrılacaktır.

 


 1. Gün BUZUL KÖRFEZİNDEKİ ULUSAL PARK

08 Aug 19       Gemimiz yerel saat ile sabah 06.00’da Ulusal Buzul Parkı’na varacaktır. Seyir halinde izlenecek

bu bölge Alaska turlarının en güzel manzarasına sahip Buzul Körfezi’ndeki ulusal parkını barındırmaktadır.

Unesco tarafından Dünya mirası kabul edilen devası masif buzulların kimi zaman büyük bir çatırtı ile kopup

denize düşüşünü izleyebilirsiniz.

 

09.Gün           COLLEGE FİYORDU VE BUZULU

09 Aug 19      Gemimiz sabah 06:00 College Fiyordu ve Buzulu bölgesine varacaktır. Prince William Sound

kuzeybatı köşesinde 1899 bir araştırma gezisi sırasında keşfedilen, muhteşem College Fjord ve buzullarının ilk

Majesteleri kendi gözlerimle üniversite profesörleri tarafından prestijli doğu kıyısı okulları adını almıştır.

College Fiyord sığsular buzulları Dünyanın en büyük buz kütlesine sahiptir Etrafında muhteşem göz

alabildiğince karlarla kaplı dağlar vardır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Gün ANCHORAGE - TALKEETNA

10 Aug 19       Gemimiz sabaha karşı 12.30’de Anchorage Limanı’na varış yapacak. Check-out işlemlerinden sonra limanda bizleri bekleyen üstü cam ile kaplı trenimiz ile Talkeetna’ya hareket. Trende öğlen yemeğimiz dâhildir. Talkeetna istasyonuna vardıktan sonra özel aracımız Mc Kinley dağ eteklerinde yer alan Princess’ın özel dağ oteline transfer ve otele yerleşme. Arzu edenler ekstra düzenlenecek turlara iştirak edebilirler. Akşam yemeği dağ manzaralı otel restoranımızda. Geceleme otelimizde.

 

 1. Gün TALKEETNA

11 Aug 19       Sabah otelimizde alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu edenler ekstra turlara iştirak edebilirler. Mc Kinley Dağı’nın muhteşem manzarasını seyredebilir veya doğa ile içiçe olmak için yürüyüş turu yapabilirsiniz. Akşam yemeğimiz Alaska Bar ve Izgara restaurantta. Geceleme otelimizde.

 

 1. Gün TALKEETNA-DENALI

12 Aug 19       Sabah otelimizde alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsle Amerika’nın en güzel ulusal parkı Denali’ye hareket. Yol boyunca harika manzaralar eşliğinde keyifli bir yolculuktan sonra Denali Princess dağ oteline yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler birbirinden ilginç ve keyifli ekstra turlara iştirak edebilirler. Akşam yemeğimiz Salmon restaurantta. Geceleme otelimizde.

 

 1. Gün DENALI

13 Aug 19       Sabah otelimizde alınacak kahvaltıdan sonra doğa tarihi uzmanları ile yapılacak turda bölgenin florası, coğrafik yapısı, burada yaşayan canlı türleri ve bitkileri konusunda bilgi alabilirsiniz. Arzu edenler birbirinden ilginç ve keyifli ekstra turlara iştirak edebilirler. Yada bölgeyi kendinizde keşfedebilirsiniz. Akşam yemeğimiz Grizzly Bar ve Izgara restaurantta. Geceleme otelimizde.

 

 1. Gün DENALI - FAIRBANKS

14 Aug 19       Sabah otelimizde alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsle Alaska’nın en büyük ikinci şehri Fairbanks’a hareket. Altın avcılarının ve madencilerin 1900lü yılların başında gelip yerleştiği bu şehir Alaska turlarının en gözde mekanı olmasının yanısıra bölgenin iki önemli nehri olan Chenna ve Thanna’ya da ev sahipliği yapmaktadır. Bu nehirlerde yandan çarklı buharla çalışan teknelerle gezinti yapılacaktır. Daha sonra otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

 1. Gün FAIRBANKS - SEATTLE

15 Aug 19       Sabah otelimizden Fairbanks Havalimanı’na transfer. Alaska Air’ın AS 186 nolu seferi ile Seattle’a 05.30’da hareket ve yerel saat ile 10:10’da varış. Burada yapılacak bir aktarma ile British Havayolları’nın BA 52 nolu seferi ile 13.25’de Londra’ya hareket ve geceleme uçakta.

 

 1. Gün LONDRA - ISTANBUL

16 Aug 19       Yerel saat ile 06.55’de Londra’ya varış. Burada yapılacak aktarma ile British Havayolları’nın BA 676 nolu seferi ile saat 10:25’de İstanbul’a hareket ve 16:40’da varış. Turumuzun sonu.

 

 

TUR ÜCRETİ (Kişi Başı)                                                                                01 Ağustos                             

İç Kabin

3349 Euro

İç Kabin Single (Tek Kişi) Farkı

1599 Euro

Kısıtlı Manzaralı Balkonlu Kabin

-

Kısıtlı Mnz. Balkonlu Kabin Single (Tek Kişi) Farkı

-

Balkonlu Kabin

4199 Euro

Balkonlu Kabin Single (Tek Kişi) Farkı

2499 Euro

Suit Kabin

Sorunuz

3.Kişi

Sorunuz

02-11 Yaş

Sorunuz

İLAVE ÜCRETLER (Kişi Başı)

Liman Vergisi

580 Euro

Havalimanı Vergisi & Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

370 Euro

Alaska Yemek Paketi (isteğe bağlı)

400 Euro

Gemi Bahşişleri

Kişi Başı Gecelik 13,50 USD Bu tutar gemide nakit veya kredi kartıyla ödenir.

Vize

Amerika ve Kanada vizesi

    Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* British Havayolları ile İstanbul –Vancouver // Seattle – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti.

* Alaska Air ile Fairbanks den Seattle arası ekonomi sınıf uçuş.

  (Bagaj ücreti ekstradır. Parça başı 25 USD ödenir. Alaska Air bileti tur satılınca kesilir ve iadesi yoktur.)

* Vancouver da 2 gece 1.Sınıf otelde oda bazında konaklama

* 5* Royal Princess gemisinde 8 gece tam pansiyon konaklama.

* Anchorage dan Talkeetna arası panoramik camlı tren ile yolculuk.

* 2 gece Mt Mc Kinley Princess Wilderness Lodge da konaklama

* 2 gece Denali Princess Wilderness Lodge da konaklama

* 1 gece Fairbanks de konaklama

* Programda belirtilen transferler

* Tecrübeli rehberlik hizmeti. (Grup 20 Kişi olduğu takdirde)

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler

* Alaska da yapılan konaklama esnasında yemek paketi kişi başı 400 Euro dur ve isteğe bağlı eklenebilir.

Paket içerisinde Tren de 1 öğün öğle yemeği, Talkeetna Mc Kinley Princess Lodge da 2 Kahvaltı ve 2 Akşam yemeği, Denali Princess Lodge da 2 Kahvaltı ve 2 Akşam yemeği. Fairbanks de 1 Akşam yemeği.

* Kişisel harcamalar

* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra turlar

* Havalimanı ve Liman vergileri

* Geminin servis personeli bahşişleri

* Vize ücreti. (Bu tur için ABD ve Kanada vizeleri gerekmektedir.)

* Yurt Dışı Çıkış Fonu

 

 

 

 

 

 

ROYAL PRINCESS

Princess Cruise şirketinin, Haziran 2013 yılında sefere başlattığı gemi 3600 yolcu kapasitelidir. Yaklaşık 1000 adet balkonlu kabini mevcuttur. 355 m. boyunda olan dev gemi, , Casinosu , muhteşem gösterilerin sergilendiği show salonu , disko ve barları ile tam bir yüzer tatil köyü niteliğindedir.  Bu teknoloji harikası gemide tam pansiyon konaklayacaksınız. Ayrıca içinde spor yapabileceğiniz gymnasium, masaj salonu , sauna ve güzellik salonu gibi aktivitelerin yer aldığı bir çok bölüm geminizde mevcuttur.

 

NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER

*Programda belirtilen saatler British Havayolları ve Princess Cruises şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Golden Bay Tour sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Golden Bay Tour programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla 1 adet en fazla 23 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.

*Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.

*Gemi seyahati esnasında gün içerisinde geminin yanaştığı adayı dolaşırken öğle yemeği için tekrar gemiye geri dönüp yemeğinizi alabilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz gününüzü bölmemenizdir.

*Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır.(taxlar dahil).

*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek

olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.

*Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.

*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 USD civarındadır.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da Golden Bay Tour sorumlu olmayacaktır.

*Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toparlayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00:00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.

*Vize alımları için en az 20 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.

*Dünyada ki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri  bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ve gemi şirketlerine ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Golden Bay Tour un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.

 

 

 

 

Print Al