Vangoh'un Avrupa Köyleri

VANGOH'UN AVRUPA KÖYLERİ

Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Urlar Dahil San Remo şehir Turu, St. Paul De Vence Ve Grasse Turu, Promenade-des-anglais Caddesi, Nice Limanı, Eski Nice, Massena Meydanı, çiçek Pazarı, Salon De Provence Ve Arles Gezisi, Roma Tapınağı Ve Norman Fosterın Modern Eseri Carredart Müze Ziyare
Tarih(ler)
İlk Tarih: 22 Mar 2020
22/04/2020 · 22/05/2020 · 23/05/2020 · 20/06/2020 · 30/07/2020 · 31/07/2020 · 20/08/2020 · 20/09/2020 · 20/10/2020 · 20/11/2020
Daha fazla göster
7 GECE
1.696.00Başlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
1.696.00 – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Urlar Dahil San Remo şehir Turu, St. Paul De Vence Ve Grasse Turu, Promenade-des-anglais Caddesi, Nice Limanı, Eski Nice, Massena Meydanı, çiçek Pazarı, Salon De Provence Ve Arles Gezisi, Roma Tapınağı Ve Norman Fosterın Modern Eseri Carredart Müze Ziyare
Tarih(ler)
İlk Tarih: 22 Mar 2020 00:00
22/04/2020 · 22/05/2020 · 23/05/2020 · 20/06/2020 · 30/07/2020 · 31/07/2020 · 20/08/2020 · 20/09/2020 · 20/10/2020 · 20/11/2020
ARŞILAŞTIRIN - KIYASLAYIN - FARKIMIZI ANLATALIM

KARŞILAŞTIRMAK MÜMKÜN DEĞİL! 

BUTİK MERKEZİ OTELLER 

TÜM TURLAR VE DENEYİMLER DAHİL 

MÜŞTERİ MEMNUNİYET ORANI : %97

EN UYGUN FIYAT

 
Tur Programı :
 
1. Gün  İstanbul - Milano - San Remo
 
Seyahatimize İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde deski önünde yetkililerimiz ve rehberimiz ile buluşarak başlıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları'nın sabah uçuşu ile Milano'ya doğru hareket ediyoruz. Milano'ya varışımıza istinaden, gezimizin ilk durağı olan San Remo'ya hareket ediyoruz. İtalya Rivierası'nın gözde kasabalarından, Antik Romalıların köyü San Remo'ya varışımızla şehri geziyoruz. Günümüzde Avrupa sosyetesinin tatil beldeleri listesinin başında gelen bu Antik Roma Köyü; son Osmanlı hükümdarı Vahdeddin'in, sürgün günlerini geçirdiği, Alfred Nobel'in de yaşamının son zamanlarında yaşadığı Villa Nobelin bulunduğu yer olarak biliniyor. San Remo, şehre hareket katan kumarhanesi, ralli yarışı ve Eurovision un da çıkış noktası olarak kabul edilen müzik festivalleri ile tanınıyor. Gezimizin sonunda otelimize yerleşiyoruz.
 
2. Gün  San Remo
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dilerseniz kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Cenova& Portofino turuna katılabilirler. Aşka aşık olanların doğru adresidir Portofino. Adına şarkılar yazılmış, şiirlere konu olmuş ve en güzel aşklara tanıklık etmiştir. Zengin ve ünlülerin akınına uğrayan Portofino'nun en dikkat çeken özelliği bir resim kadar duru ve güzel olmasıdır. Ünlü Fransız şarkıcı Dalida'nın seslendirdiği I Found My Love in Portofino - Ben Aşkı Portofinoda Buldum şarkısına ilham kaynağı olan bu küçük cennet; dünyanın en güzel koylarından biridir ve balıkçı köyleri, çakıllı kumsalları, Santa Margherita adı verilen otellerin toplandığı kasabanın hemen yanındadır. Bu cennet gibi yerde, her evin üzerine elle çizilmiş fotoğraflar sizi çok etkileyecek. Liman kenarına kurulmuş pastel renklerdeki evler ve yarım ay şeklindeki sahil şeridi ile kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında. Dükkanları, restoranları ve birbirinden lüks otelleri ile Portofino'nun kristali andıran denizi, buraya gelenleri tatil dönüşlerinde bir daha gelmeye ikna ediyor. Turun bitiminde San Remo daki otelimize transfer ve serbest zaman.
 
3. Gün  San Remo - Menton - St Paul De Vence - Grasse - Nice
 
Bugün otelde alacağımız kahvaltının ardından, ikinci ülkemiz Fransaya doğru yola çıkacağız ama ilk durağımız, İtalya - Fransa sınırındaki küçük kasaba Menton olacak.Fransanın İncisiolarak bilinen bu kasaba bir zamanlar tıpkı bugünkü Monaco gibi, Grimaldi ailesi tarafından yönetiliyormuş. Günümüzde her yıl şubat ve mart aylarında 200.000den fazla izleyiciyi kendine çeken bu kasaba aynı zamanda eğlenceyi, yaratıcılığı ve sanatı birbiriyle buluşturan Limon Festivali ile dünya medyasının da ilgi odağı. Buradaki ziyaretimizden sonra Mentondan ayrılıp Amerikalı siyahî yazar James Baldwinin öldüğü St. Paul de Vence doğru yola çıkıyoruz. Tam bir Ortaçağ Kasabası olan St. Paul de Vencede 1 saatlik moladan sonra, üçüncü durağımız ise, parfümleri ile ünlü Grasse oluyor. Burada tarihi Fragonard veya Galimard parfüm atölyelerini geziyor, 4000 çeşit çiçekten arıtılan esanslardan yapılan parfümleri alma imkanı elde ediyoruz. Grasseden sonra ise son durağımız, cömert Akdeniz ikliminde, Fransız Rivierasının göz alıcı şehri Nice, olacak. Harika bir doğa ve bol güneşli günlerle bütünleşmiş upuzun plajlar. Dar, rengârenk sokaklardan, lüks ve ihtişamlı bulvarlara açılan tipik Akdeniz mimarisi. Bunlar Nicei daha önce ziyaret etmemiş biri için birkaç cümlede akla gelenler. Nicee varışımıza istinaden şehir gezimizi yapıyoruz. Promenade-Des-Anglais Caddesi, Nice Limanı, eski Nice in dar yaya sokakları, Massena Meydanı, Çiçek Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize geçiyor ve dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.
 
4. Gün  Cannes - Aix-En-Provence - Salon De Provence - Arles
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Dünyanın en önemli film festivaline ev sahipliği yapan Cannesa doğru yola çıkıyoruz. Cannesdaki 1 saatlik panoramik şehir turumuzdan sonra Aix - en Provencee doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Sanatın sularla kucaklaştığı bu kasaba, Fransanın en pahalı evlerinin bulunması ve modern sanatın babası olarak kabul edilen Paul Cézannein memleketi olması ile tanınıyor. Küçük bir kasaba olmasına rağmen, 4 üniversitesi ile ilgi çeken Aix en Provence deki gezimizi lavanta sabunları alarak süsleyebilirsiniz. Yer altı suları, sabunları, sanat kokan çeşmeleri ve lokumları ile ünlü bu yer, lavanta tarlaları ile süslü, Picassonun yaşadığı şatonun da bulunduğu ve Cezannein ünlü eserine de konu olan St. Victorie dağı ile de dikkatleri üstüne çekiyor. Salon de Provence ise Arlesdan önceki son durağımız. Kehanetleri nedeni ile kilise tarafından aforoz edilen Nostradamusun yaşamının son yıllarını geçirdiği ve yakılarak gömülmeden önce eserlerini tamamladığı bu kasabada, NostaDamusun semboller ile ölümsüzleştirdiği kehanetleri birlikte hikayeleştireceğiz. Buradan sonra, empresyonizmin öncülerinden ünlü ressam Van Goghun sanat tarihimizdeki en önemli eserlerinden "Cafe Terrace at Night", "La Chambre de Van Gogh" ve "Sunflowers" serilerinin ilham kaynağı Arlese geçiyoruz. Van Goghun ütopik bir sanat kolonisi kurmak için yerleştiği ve 1981 yılından beri Unesco Dünya Mirasları Listesinde yer alan Arles e varışımız ile otelimize yerleşiyoruz.
 
5. Gün  Arles - Nimes - Avignon - Lyon
 
Van Goghun gözetim altında tutulduğu ve ünlü eseri "The Stary Night"ı resmettiği St. Paul Mausole Kliniki ziyaret ettikten sonra Arlesdan ayrılıyoruz. Rotamızda, Avrupanın en iyi korunmuş Roma dönemi amfiteatrının bulunduğu ve zamana meydan okuyan antik eserlerin benzersiz bir şekilde modern mimari ile iç içe geçtiği Nimes var. Henüz turist akımına uğramamış bu küçük kasaba, Fransanın güney toprakları boyunca İspanyol etkisinin en çok hissedildiği yer. Mermer ağırlıklı Jardin de La Fontaine, görkemli merdivenleri ve etrafına hakim sütunları ile Roma Tapınağı ve Norman Fosterın modern eseri CarredArt müzesini dışarıdan ziyaretimiz sırasında göreceğimiz yerler arasında. İtalyadaki güvensizlikten dolayı Fransaya kaçan 7 papanın yerleştiği ve 100 yıla yakın bir süre papalığın merkezi olan Avignona doğru yol alıyoruz. Orta Çağ dan kalan şehir duvarı, Palais des Papes (Papalık Sarayı) ve yine UNESCO Dünya Mirasları ndan sayılan Pont St. Bénézet köprüsünü dışarıdan gezeceğiz. Sonrasında bugünkü son durağımız Lyon a gidip otelimize yerleşeceğiz.
 
6. Gün  Lyon
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kuruluşu Paristen daha eskilere (M.Ö 1. yüzyıla) dayanan ve ülkenin önemli ticaret ve kültürel noktalarından biri olan Lyonda yarım günlük bir şehir gezisi yapacağız. Eskiden Fransanın en zengin kentlerinden biri olan Lyonun, etkileyici doğal güzelliği, hoş binaları, şık restoranları, Eski Kentin dar parke taşlı sokaklarıyla güzel bir bütünlük oluşturuyor. Bu görkemli burjuva kenti, göz alıcı rönesans dönemi sanat koleksiyonları, etrafı saran etkileyici dağları ve lezzetli mutfağıyla baştan çıkartıcı bir kent. Şehir gezimiz esnasında Eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Saint Martin D Ainay Bazilikası, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirlerini göreceğiz. Öğleden sonra, kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zamanınız olacak.
 
7. Gün  Lyon - Annecy - Evian - Cenevre
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, 1960 yılından bu yana, "Animasyon Film Festivali" ile dikkatleri üstüne çeken Annecye doğru yola çıkıyoruz. Burada göreceğimiz, tarih sayfalarında kale, saray, mahkeme ve hapishane olarak yer almış ve günümüzde müze olarak hizmet veren, 1132 yapımı Palais de lIsle Kalesi, suların üstündeki konumu ile hafızalarımızda kalacak. Molamız sırasında dileyen misafirlerimiz Annecy gölünün kenarındaki restoranlarda öğle yemeği alabilecek. Gezi sonrası bir sonraki durağımız olan, birçok kraliyet ailesi mensubunun özellikle kaplıcalarından faydalanmak için tatil yeri olarak seçtiği Evian'a doğru yola çıkıyoruz. Evian şehir turumuzun ardından geceyi geçireceğimiz Cenevre'ye hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
 
8. Gün  Cenevre - İstanbul
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, peynirin, çikolatanın ve şık yemeklerin kenti Cenevre'yi keşfetmek ve burada panoramik bir şehir turu gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz. Leman Gölü, Büyük Katedral, Notre Damme Kilisesi turumuzda göreceğimiz yerler arasında. Gezinin ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Cenevre Havalimanı'na hareket ediyoruz. Havalimanına varışımızın ardından Türk Hava Yolları'nın akşam uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul'a varışımız ile seyahatimiz sona eriyor. Bu seyahatinizde bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.
Otel İsimleri :
Otel Adı Şehir Kategori Web Adresi
HOTEL EUROPA 1923 (ve benzeri otel) San Remo 4 STAR  
Mercure Nice Centre Notre Dame (ve benzeri otel) NICE 4 STAR  
HOTEL LE RODIN ARLES (ve benzeri otel) ARLES 4 STAR  
NOVOTEL LYON CONFLUCENCE (ve benzeri otel) LYON 4 STAR  
HILTON EVIAN-LES-BAINS (ve benzeri otel) EVIAN LES BAINS 4 STAR  
 
Rehber İsimleri
   
 
 
Tur Fiyatı : 

 
  Tur Adı Tarih Anons Fiyatı
2 Kişilik Oda Tek Kişi
İki Kişilik Odada Tek Kişi Tek   Yatak Extra Yatak
(*) Van Goghun Avrupa Köyleri 1 TAM 1 YARIM 22/03/20-29/03/20 1796 EUR 1696 EUR 2146 EUR 1696 EUR 0 - 2 : 746 EUR
2 - 12 : 1678 EUR
  Van Goghun Avrupa Köyleri 1 TAM 1 YARIM 22/04/20-29/04/20 1796 EUR 1696 EUR 2146 EUR 1696 EUR 0 - 2 : 746 EUR
2 - 12 : 1678 EUR
  Van Goghun Avrupa Köyleri 1 TAM 1 YARIM 22/05/20-29/05/20 1696 EUR 1696 EUR 2146 EUR 1696 EUR 0 - 2 : 846 EUR
2 - 12 : 1678 EUR
  Van Goghun Avrupa Köyleri 1 TAM 1 YARIM 23/05/20-30/05/20 1696 EUR 1696 EUR 2146 EUR 1696 EUR 0 - 2 : 846 EUR
2 - 12 : 1678 EUR
  Van Goghun Avrupa Köyleri 1 TAM 1 YARIM 20/06/20-27/06/20 1696 EUR 1696 EUR 2146 EUR 1696 EUR 0 - 2 : 846 EUR
2 - 12 : 1678 EUR
  Van Goghun Avrupa Köyleri 1 TAM 1 YARIM 30/07/20-06/08/20 1696 EUR 1696 EUR 2146 EUR 1696 EUR 0 - 2 : 846 EUR
2 - 12 : 1678 EUR
  Van Goghun Avrupa Köyleri 1 TAM 1 YARIM 31/07/20-07/08/20 1696 EUR 1696 EUR 2146 EUR 1696 EUR 0 - 2 : 846 EUR
2 - 12 : 1678 EUR
  Van Goghun Avrupa Köyleri 1 TAM 1 YARIM 20/08/20-27/08/20 1696 EUR 1696 EUR 2146 EUR 1696 EUR 0 - 2 : 846 EUR
2 - 12 : 1678 EUR
  Van Goghun Avrupa Köyleri 1 TAM 1 YARIM 20/09/20-27/09/20 1696 EUR 1696 EUR 2146 EUR 1696 EUR 0 - 2 : 846 EUR
2 - 12 : 1678 EUR
  Van Goghun Avrupa Köyleri 1 TAM 1 YARIM 20/10/20-27/10/20 1796 EUR 1696 EUR 2146 EUR 1696 EUR 0 - 2 : 746 EUR
2 - 12 : 1678 EUR
  Van Goghun Avrupa Köyleri 1 TAM 1 YARIM 20/11/20-27/11/20 1796 EUR 1696 EUR 2146 EUR 1696 EUR 0 - 2 : 746 EUR
2 - 12 : 1678 EUR

Tura Dahil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları ile İstanbul - Milano / Cenevre - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
- San Remo'da otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklama
- Nice'de 1 gece oda & kahvaltı konaklama
- Arles'de 1 gece oda & kahvaltı konaklama
- Lyon'da otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklama
- Cenevre'de 1 gece oda & kahvaltı konaklama 
- Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler 
- Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler
- Havalimanı ve güvenlik vergisi 
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Zorunlu seyahat sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

- Schengen vizesi (120 Euro)
- Her türlü kişisel harcamalar
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen geziler ( Cenova & Portofino turu)
- Yurtdışı çıkış harcı (15TL)
- Şehir Vergileri

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2019 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
-Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.
- Tura Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

İptal Koşulları 
- 45 - 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25'i kesilip geri kalanı iade edilir.
- 30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50'si kesilip geri kalanı iade edilir. 
- Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100'ünü Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
- Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. 
- İç hat uçak biletlerinin ödeme dönemleri yerel havayollarının belirlediği tarihler hükmünde olması sebebi ile, tur iptali durumunda iade edilecek olan tutardan iptal koşullarında belirlenen gün sınırlarından bağımsız şekilde iç hatlara yolcu için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.
- Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.
Print Al