Almanya & Polonya Turu

ALMANYA & POLONYA TURU

Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Almanya - Polonya
Tarih(ler)
İlk Tarih: 18 May 2020
7 GECE
5.900.00TLBaşlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
5.900.00TL – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Almanya - Polonya
Tarih(ler)
İlk Tarih: 18 May 2020 00:00
Tur Programı :
 
1. Gün  İSTANBUL - BERLİN - POZNAN
 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları seferi ile Berline uçuş. Yerel saat ile varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Poznana hareket. Poznan a varışımızın ardından otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.
 
2. Gün  POZNAN - VARŞOVA
 
Sabah kahvaltısının ardından Poznan şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında; Polonyanın en büyük serası “The Palm House”u, Market Meydanını, Rönesansın ülkeye etkilerini en güzel yansıtan Şehir Binasını, ülkedeki en güzel Barok yapılardan biri olan St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesini ve Özgürlük meydanını göreceğiz. Turumuzun ardından Varşovaya doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra düzenlenecek Torun turuna (45 Eur Kişi Başı) katılabilirler. Torun, Orta Çağ Gotik mimarisini yansıtan, tamamen tuğladan yapılmış, anıtsal kiliseler, tarihi belediye binası ve şehir duvarlarını barındırmaktadır. Dünyanın, evrenin merkezinde yer almadığı gerçeğini kanıtlayan Mikaloj Kopernikin doğduğu ve büyüdüğü şehir olan Torun, UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer almaktadır. Eski kent merkezi, Belediye Binası, ve Kopernikin evini ziyaretin ardından Varşova ya hareket ve geceleme otelimizde.
 
3. Gün  VARŞOVA - KRAKOW
 
Sabah kahvaltısının ardından Varşova panoramik şehir turu düzenlenecektir. Görülecek yerler arasında; Panoramik olarak Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza sütün heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı meydan, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan, Deniz Kızı Sirena anıtı ve Madam Curienin evi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Czestochowa turuna (45 Eur Kişi Başı) katılabilirler. Polonyanın açık hava müzesi olarak bilinen Czestochowa, Siyah Madonna tablosu, Bakire Meryem tapınağının evi olan Jasna Goranın Pauline manastırını bulunduran, dünyaca ünlü bir şehirdir.
Her sene yaklaşık 5 milyon üzerinde ziyaretçinin akınına uğrayan bu kutsal şehri gördükten sonra Krakow a hareket ediyoruz.
 
4. Gün  KRAKOW
 
Kahvaltı sonrası panoramik Krakow şehir turumuz başlıyor. Papa II.Jean Paulun başpiskopos iken papa seçildiği bu şehirde ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan tarihi şehir merkezini göreceğiz. Avrupanın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda Ortaçağ Avrupasında geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Sonrasında ise Wawel Kalesini ve Papa II.Jean Paulun rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedralini göreceğiz. Diğer görülecek yerler arasında ise; Pazar meydanı, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu bulunmaktadır. Şehir turu sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Wieclzka Tuz Madeni turuna katılabilirler (75 Euro Kişi Başı). 13. Yüzyılda kaya tuzu madeni olarak kullanılan ve zaman içinde tuzdan heykeller yapılan Wieliczka Tuz Madeni, sanatsal çalışmalar ile yer altı şehrine dönüşmüş ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi nde de bulunmaktadır. Gezi sonrası otele transfer. Akşamını eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Leh gecesi turunda (65 Euro Kişi Başı), canlı müzik eşliğinde yerel tatların denenebileceği lokal bir restoranda geçirebilirler. Geceleme otelimizde .
 
5. Gün  KRAKOW - WROCLAW
 
Sabah kahvaltısının ardından Wroclawa doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak yol üzerinde düzenleyeceği Auschwitz Nazi Kampı turuna (75 Euro Kişi Başı) katılabilirler. İkinci Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 1,5 milyon Yahudinin sistematik olarak işkenceye maruz kaldığı ve katledildiği, UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan Auschwitz -Birkenau Nazi kampını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Wroclawa varış ve Wroclaw şehir turu. Şehir turumuzda tarihi merkezde bulunan Market Meydanı, 13.yüzyılda yapımına başlanan ve bugün hala toplumsal ve kültürel olaylar için kullanılan Şehir Binası nı göreceğiz. Sonrasında ise tarihi 9.yüzyıla uzanan ve şehrin en eski kısmı olan Ostrow Tumski “Katedral Adası”nı göreceğiz. Turumuzun ardından otelimizde transfer. Geceleme otelimizde .
 
6. Gün  WROCLAW - BERLİN
 
Sabah kahvaltısının ardından Berline hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak yol üzerinde düzenleyeceği Dresden turuna (50 Euro Kişi Başı) katılabilirler. Dresdene varışımızı takiben şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında; Semper Opera Binası, Tiyatro Meydanı, Kadınlar Kilisesi, Martin Luther Meydanı ve Prag Caddesi bulunmaktadır. Dresdeni gördükten sonra, Berline hareket ediyoruz. Berlin e varış ve geceleme otelimizde .
 
7. Gün  BERLİN
 
Sabah kahvaltısının ardından Berlin şehir turu. Panoramik olarak yapılacak olan Berlin şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Alexanderplatz, Fernsehturm (TV Kulesi), Rotes Rathaus (Berlin Belediye binası), Nikolai Meydanı, Berlin Katedrali, Schlossplatz ve Unter den Linden Bulvarı, iki ünlü katedrali ile Friedrichstraße ve Gendarmenmarkt, Berlin duvarı kalıntıları, Checkpoint Charlie, Brandenburg Kapısı, Potsdamer Platz ve Kurfürstendamm bulvarı bulunmaktadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Potsdam turuna katılabilirler (40 Euro Kişi Başı). UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Potsdam da Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, Tarihi Değirmen Ende, Rus Kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter und Paul Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminin ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde
 
8. Gün  BERLİN - İSTANBUL
 
Sabah kahvaltısının ardından havalimanına hareket. Türk Hava Yolları uçuşu ile İstanbula hareket. İstanbul Havalimanı na varış ve turumuzun sonu.
Otel İsimleri :
COMM HOTEL POZNAN, POZNAN, 3 STAR
COLIBRA HOTEL WARSAW, WARSAW, 3 STAR
BW PLUS Q HOTEL KRAKOW, KRAKOW, 4 STAR
BW PLUS Q HOTEL WROCLAW, WROCLAW, 4 STAR
HOTEL ABENDSTERN BERLIN, BERLIN, 3 STAR
Uçuş İsimleri :
TURK HAVA YOLLARI-1721
      Kal : 16/03/20-09:05-ISTANBUL YENI HAVALIMANI(IST)
      Var : 16/03/20-10:05-TEGEL(TXL)
TURK HAVA YOLLARI-1724
      Kal : 23/03/20-18:55-TEGEL(TXL)
      Var : 23/03/20-23:50-ISTANBUL YENI HAVALIMANI(IST)
Rehber İsimleri
   
Tur Fiyatı :

  Tur Adı Tarih Anons Fiyatı
2 Kişilik Oda Tek Kişi
İndirimli
2 Kişilik Oda Tek Kişi
Tek Kişi Extra Yatak Çocuk
(*) Almanya & Polonya Turu  16/03/20-23/03/20 6000 TL 5900 TL 7000 TL 5900 TL 0 - 2 : 1900 TL
2 - 12 : 5880 TL
  Almanya & Polonya Turu  18/05/20-25/05/20 6000 TL 5900 TL 7000 TL 5900 TL 0 - 2 : 1900 TL
2 - 12 : 5880 TL

 
 

Tura Dahil Olan Hizmetler

· Türk Hava Yolları seferi ile İstanbul - Berlin- İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
· Havalimanı vergileri
· 3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
· Şehir konaklama vergileri
· Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
· Tüm şehirler arası transferler
· Panoramik Poznan, Varşova, Krakow, Wroclaw, Berlin şehir turları.
· Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
· Zorunlu Seyahat Sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

· Vize ücreti (125 Euro)
· Özel Seyahat Sağlık Sigortası (20 Euro)
· Wieclzka Tuz Madeni turu (65 Euro) ve akşam yemekli Leh gecesi turu (55 Euro)
· Yurt dışı çıkış harcı bedeli 50 TL
· Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
· Opsiyonel turlar
· Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

İptal Koşulları

PROMOSYON VE TÜRK LİRASI (TL) İLE YAPILAN SATIŞLARDA İPTAL - İADE YOKTUR.
Print Al