Panama & Kuba Turu

PANAMA & KUBA TURU

Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Panama / Küba
Tarih(ler)
İlk Tarih: 28 Nis 2020
12/05/2020 · 26/09/2020 · 14/10/2020 · 18/10/2020
4 GECE
13.500.00TLBaşlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
13.500.00TL – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Panama / Küba
Tarih(ler)
İlk Tarih: 28 Nis 2020 00:00
12/05/2020 · 26/09/2020 · 14/10/2020 · 18/10/2020
Eşsiz Deneyimler:
Atlas Okyanusu ve Büyük Okyanusu birbirine bağlayan Panama Kanalı’nı keşfetme fırsatı
İnsan gözünün görebileceği en güzel yer olan Vinales Vadisini ziyaret edin
İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip Havana’ya hayran kalacaksınız

KARSILASTIRIN - KIYASLAYIN - FARKIMIZI ANLATALIM

PANAMA & KÜBA TURUMUZDA
ERKEN REZERVASYONDA BIR ILK
EN UYGUN FIYAT
HAVANA OTELIMIZ COPACAPANA DENIZ KENARI PLAJLI VE 4 YILDIZ AYARINDA
PANAMA CITY’DE 4 YILDIZLI KONFORLU VE MERKEZI OTELERDE
ULASIM SADECE AIR FRANCE İLE
53 YILLIK TECRÜBE VE GÜVENCE ILE AKILLI KONFOR KONSEPTINE UYGUN
EN UYGUN VIZE ÜCRETI.
EXTRA TURLARDA EN UYGUN FIYATLAR
EKONOMIK EXTRA TUR PAKETI EN UYGUN FİYATLARLA
 
Tur Programı :
 
1. Gün  İstanbul - Paris - Panama
 
İstanbul havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde rehberimiz ve yetkililerimiz ile buluşarak check in işlemlerini tamamlıyoruz. Air France Havayolları seferi ile Paris'e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben saat 13:50'de Air France Havayolları seferi ile Panama City'e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varışımızın ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
 
2. Gün  Panama
 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında büyüleyici freskleriyle baş döndüren Opera Binası, Pasifik'teki ilk Avrupa yerleşim yeri olan Panama Vieja, Panama Kanalı ve San Lorenzo Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ulusal Tiyatro, Başkanlık Sarayı, Koloni Dini Müzesi ve Antropoloji Müzesi de geziniz süresince uğramanız gereken diğer adresler arasında. Turumuzun bitiminden sonra serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Panama Kanalı Bot turuna katılabilirler. Gamboa bölgesine hareket ediyoruz. Panama Kanalının kısmi geçiş turu yapılacak kısmına tekne ile geçiyoruz. Uzun bir geçmişi ile gezinin en önemli turistik yerlerinden biri olan Gaillard Cut (Corte Culebra) başlayarak, Centennial Köprüsünün altından geçerek yol üzerindeki Pedro Miguel Kanal Havuzu görülecek yerler arasındadır. Pedro Miguel Kanal Havuzu'na girip, bir adımda 9 metre alçalarak Pedro Miguel ve Miraflores Kanal Havuzlarını birbirine bağlayan Miraflores Yapay Gölü'ne ulaşma deneyimi yaşayabilirsiniz. İki adım daha atıp bir anda 18 metre alçalarak Pasifik Okyanusu'ndaki Miraflores Havuz Kanalına giriyorsunuz. Daha sonra Pasifik Okyanusunda seyredip, Amerikan Köprüleri'nin altından geçerek Amador Geçidi'nde tekneden iniyorsunuz. Bu büyüleyici deneyim Panama Kanalında son buluyor. Transit geçiş tarihe göre değişkenlik gösterebilir. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
 
3. Gün  Panama
 
Kahvaltının ardından serbest zamanınızı arzu ettiğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Chagres Ulusal Parkı ve Yerli Köyleri turuna katılabilirler. Bu tur için önce tren ile Colon'a gidiyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek yolculuğun ardından Curutu'ya hareket ediyoruz. Burada kanolar ile Chagres Ulusal Parkı içinden yol alıyoruz. Gezimiz esnasında bir Embera köyünü ziyaret edecek ve burada yerlilerin yaşamları hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz. Öğle yemeği arasının ardından Panama City'e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
4. Gün  Panama
 
Otelde alacağınız kahvaltının ardından serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz The Bridge of Life; Biomuseo Turu'na katılabilirler. Dünyaca ünlü mimar Frank Gehry tarafından tasarlanan Latin Amerika'da ilk bina olup, BioMuseo Amado geçidi üzerinde Pasifik Okyanusu'nun Panama Kanalı girişinde önemli bir alanda yer almaktadır. Sekiz galeri Panamanın kökenini ve gezegenin biyolojik çeşitlilik üzerindeki etkisini anlatır. İlave olarak, Botanik Park, müzenin mimarisinin, sergilerinin ve programlarının yaşayan bir uzantısı olacak. Farklı deneyimlerle bir vaha; gölge ve sığınak, doğayı gözlemlemek için güvenli bir yer, öğrenmek ve kutlama yapmak için bir yer. Otele hareket etmeden önce Biodiversity Parkı görülecek. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün  Panama - Küba
 
Otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Yerel hava yollarının seferi ile Küba'nın başkenti Havana'ya hareket ediyoruz. Havana'ya varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımızla Küba'nın başkenti, 50li ve 60li yılların Amerikan arabalarına sıkça rastlayacağınız, İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip yarım günlük Havana turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, geziyoruz. Tur sonrası otele transferimiz gerçekleşecek. Geceleme otelimizde.
 
6. Gün  Havana
 
Sabah kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Clara turuna katılabilirler. Kübanın İnsanlık tarihinin devrimin ve tüm dünya devrimlerinin en romantik sembolü CHE GUEVERA'nın anıtını ve hüzünlü hikâyesini yaşamak için Santa Clara'ya doğru yola çıkıyoruz. Santa Clara'da ilk durağımız devrimin kaderini değiştiren vagonların bulunduğu yer. Çünkü Santa Clarada yaşananların canlı tanıkları buradaki vagonlar. Devrim sırasında Batista'ya vurulan en büyük darbe Che Guevara'nın emrindeki askerlerin silah yüklü treni ele geçirmeleri ve kendilerinden sayıca fazla olan Batista askerlerini tutsak almalarıyla yaşanmıştır. Turumuz Che'nin anıtını ziyaretle devam ediyor içerde Che Guevera ve 38 arkadaşının mezarları bulunan bu anıtı görmeden ve Che'ye selam vermeden Kübayı gezdim demek olur mu? Mezar odasında Castro'nun 1997de yaktığı ateş günümüzde hala yanmakta ve Che'nin özel eşyaları bulunmaktadır. Santa Clara turumuz Comite Provincial binasının önündeki muhteşem bir işçilikle yapılmış Che Guevara heykelinin önünde hikâyesini dinleyerek sonlandırıp Havana'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
 
7. Gün  Havana - PINAR DEL RIO & PURO FABRİKASI & VİNALES VADİSİ
 
Sabah kahvaltısının ardından Dileyen misafirlerimiz bölgede ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. 1492 yılında Cristof Colomb'un burayı gördüğünde "İnsan gözünün görebileceği en güzel yer" dediği vadide tam gün sürecek turumuzda Küba yerlilerinin (Kızılderililerin) uzunca süre yasadığı, karstik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış büyük bir yeraltı mağarası olan Cueva del Indio'yu önce yürüyerek, ardından da küçük sandallarla gezeceğiz. Mağara çıkısında karşılaşacağınız şelale ve 100 metreden yüksek bir dağın yamacına çizilmiş olan Mural de la Prehistoria sizleri şaşırtacak UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi'ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisi'nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Konaklama Havana'daki otelimizde. ". Akşam program yapmak isteyen misafirlerimize Kübanın ünlü Casa de la Musikar'larının en iyisi olan Miramar'ı deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz. Geceleme otelimizde.
 
8. Gün  Havana
 
Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği "Ernest Hemingway Müze Turuna katılabilirler. Küba'ya gidip Ernest Hemingway'in izlerini takip etmemek yazık olur. "Çanlar Kimin İçin Çalıyor" romanını yazdığı Ambos Mundos Otelinin 511 numaralı odası; Havana dışında bugün müze olan evi La Vigia Çiftliği, "Yaşlı Adam ve Denizi” yazarken esinlendiği Cojimar balıkçı köyü görülüp Küba günlük hayatının küçük bir balıkçı köyünde yansımalarını izleme imkânı. Otele dönüş ve geceleme otelimizde. Bu aksam dileyen misafirlerimiz Buena Vista Social Club üyelerinin de sahneye çıktığı, Taberna Restaurant a gidebilirler.
 
9. Gün  Havana - Paris - İstanbul
 
Kahvaltı sonrasında özel aracımızla havalimanına transferimiz gerçekleşiyor ve Air France Havayolları'nın seferi ile Paris'e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yine Air France Havayolları'nın seferi ile İstanbul'a hareket ediyoruz.
 
10. Gün  Paris - İstanbul
 
İstanbul'a varışımızın ardından turumuz sona eriyor.
 
 
 
Tur Fiyatı :

  Tur Adı Tarih Anons Fiyatı
2 Kişilik Oda Tek Kişi
İndirimli
2 Kişilik Oda Tek Kişi
Tek Kişi Extra Yatak Çocuk
(*) Panama & Küba Turu  28/04/20-07/05/20 17500 TL 13500 TL 17500 TL 13500 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 13480 TL
  Panama & Küba Turu  12/05/20-22/05/20 17500 TL 13500 TL 17500 TL 13500 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 13480 TL
  Panama & Küba Turu  26/09/20-06/10/20 17500 TL 13500 TL 17500 TL 13500 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 13480 TL
  Panama & Küba Turu  14/10/20-24/10/20 17500 TL 13500 TL 17500 TL 13500 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 13480 TL
  Panama & Küba Turu  18/10/20-27/10/20 17500 TL 13500 TL 17500 TL 13500 TL 0 - 2 : 0 TL
2 - 12 : 13480 TL

 
 

Ekstra Turlar

Chagres Ulusal Parkı ve Yerli Köyleri Turu - Kişi başı: 125 EURO
Bu tur için önce tren ile Colon'a gidiyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek yolculuğun ardından Curutu'ya hareket ediyoruz. Burada kanolar ile Chagres Ulusal Parkı içinden yol alıyoruz. Gezimiz esnasında bir Embera köyünü ziyaret edecek ve burada yerlilerin yaşamları hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz. Öğle yemeği arasının ardından Panama City'e dönüyoruz.
Panama Kanalı Bot Tur - Kişi Başı: 150 EURO
Gamboa bölgesine hareket ediyoruz. Panama Kanalının kısmi geçiş turu yapılacak kısmına tekne ile geçiyoruz. Uzun bir geçmişi ile gezinin en önemli turistik yerlerinden biri olan Gaillard Cut (Corte Culebra) başlayarak, Centennial Köprüsünün altından geçerek yol üzerindeki Pedro Miguel Kanal Havuzu görülecek yerler arasındadır. Pedro Miguel Kanal Havuzu'na girip, bir adımda 9 metre alçalarak Pedro Miguel ve Miraflores Kanal Havuzlarını birbirine bağlayan Miraflores Yapay Gölü'ne ulaşma deneyimi yaşayabilirsiniz. İki adım daha atıp bir anda 18 metre alçalarak Pasifik Okyanusu'ndaki Miraflores Havuz Kanalına giriyorsunuz. Daha sonra Pasifik Okyanusunda seyredip, Amerikan Köprüleri'nin altından geçerek Amador Geçidi'nde tekneden iniyorsunuz. Bu büyüleyici deneyim Panama Kanalında son buluyor. Transit geçiş tarihe göre değişkenlik gösterebilir.

The Bridge of Life; Biomuseo Turu - Kişi Başı: 70 EURO
Dünyaca ünlü mimar Frank Gehry tarafından tasarlanan Latin Amerika'da ilk bina olup, BioMuseo Amado geçidi üzerinde Pasifik Okyanusu'nun Panama Kanalı girişinde önemli bir alanda yer almaktadır. Sekiz galeri Panamanın kökenini ve gezegenin biyolojik çeşitlilik üzerindeki etkisini anlatır. İlave olarak, Botanik Park, müzenin mimarisinin, sergilerinin ve programlarının yaşayan bir uzantısı olacak. Farklı deneyimlerle bir vaha; gölge ve sığınak, doğayı gözlemlemek için güvenli bir yer, öğrenmek ve kutlama yapmak için bir yer. Otele hareket etmeden önce Biodiversity Parkı görülecek.

Vinales Vadisi & Pınar Del Rio Turu - Kişi Başı 125 Euro
1492 yılında Cristof Colomb'un burayı gördüğünde "İnsan gözünün görebileceği en güzel yer" dediği vadide tam gün sürecek turumuzda Küba yerlilerinin (Kızılderililerin) uzunca süre yasadığı, karstik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış büyük bir yeraltı mağarası olan Cueva del Indio'yu önce yürüyerek, ardından da küçük sandallarla gezeceğiz. Mağara çıkısında karşılaşacağınız şelale ve 100 metreden yüksek bir dağın yamacına çizilmiş olan Mural de la Prehistoria sizleri şaşırtacak UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi'ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisi'nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz.

Ernest Hemingway Turu Kişi Başı 65 Euro
Küba'ya gidip Ernest Hemingway'in izlerini takip etmemek yazık olur. "Çanlar Kimin İçin Çalıyor" romanını yazdığı Ambos Mundos Otelinin 511 numaralı odası; Havana dışında bugün müze olan evi La Vigia Çiftliği, "Yaşlı Adam ve Denizi” yazarken esinlendiği Cojimar balıkçı köyü görülüp Küba günlük hayatının küçük bir balıkçı köyünde yansımalarını izleme imkânı.

Santa Clara & Che Guevara Turu Kişi Başı 75 Euro
Kübanın İnsanlık tarihinin devrimin ve tüm dünya devrimlerinin en romantik sembolü CHE GUEVERA'nın anıtını ve hüzünlü hikâyesini yaşamak için Santa Clara'ya doğru yola çıkıyoruz. Santa Clara'da ilk durağımız devrimin kaderini değiştiren vagonların bulunduğu yer. Çünkü Santa Clarada yaşananların canlı tanıkları buradaki vagonlar. Devrim sırasında Batista'ya vurulan en büyük darbe Che Guevara'nın emrindeki askerlerin silah yüklü treni ele geçirmeleri ve kendilerinden sayıca fazla olan Batista askerlerini tutsak almalarıyla yaşanmıştır. Turumuz Che'nin anıtını ziyaretle devam ediyor içerde Che Guevera ve 38 arkadaşının mezarları bulunan bu anıtı görmeden ve Che'ye selam vermeden Kübayı gezdim demek olur mu? Mezar odasında Castro'nun 1997de yaktığı ateş günümüzde hala yanmakta ve Che'nin özel eşyaları bulunmaktadır. Santa Clara turumuz Comite Provincial binasının önündeki muhteşem bir işçilikle yapılmış Che Guevara heykelinin önünde hikâyesini dinleyerek sonlandırıp Havana'ya hareket ediyoruz.

Tura Dahil Olan Hizmetler

-Air France/KLM Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
-Yerel havayolları ile Panam - Havana ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
-Programda belirtilen Havana şehir turu - Panama şehir turu ve transferler
-4 gece Panama City / 4 gece Havanada lüks, konforlu otellerde oda ve kahvaltı dahil konaklama
-Panama City şehir turu dahil
-Havana şehir turu
-Türkçe rehberlik hizmeti
-Zorunlu Seyahat Sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

-Küba Vize ücreti 45 € (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
-Ekstra Turlar
-Yurt dışı çıkış pulu (50 TL)

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 02.01.19 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
-Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.
- Tura Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

İptal Koşulları
-Promosyon paketlerde iptal iade yoktur.
- 45 - 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %25i kesilip geri kalanı iade edilir.
- 30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50si kesilip geri kalanı iade edilir.
- Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100ünü Acente ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

 

Print Al