Güney Afrika

GÜNEY AFRİKA

Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Doha - Cape Town
Tarih(ler)
İlk Tarih: 20 Eyl 2020
7 GECE
12.900.00TLBaşlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
12.900.00TL – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
İSTANBUL
Yer(ler)
Doha - Cape Town
Tarih(ler)
İlk Tarih: 20 Eyl 2020 00:00
Tur Programı :
 
1. Gün  ISTANBUL - DOHA
 
Yolculuğumuza Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde rehberimiz ve yetkilimiz ile buluşarak başlıyoruz. Bagaj ve Check in işlemlerinin ardından Katar Hava Yollarının tarifeli seferi ile Doha'a hareket ediyoruz.
 
2. Gün  DOHA - CAPE TOWN
 
Dünyanın en ucuna uçuyoruz

Doha'ya vardıktan sonra Katar Hava Yollarının bağlantılı seferi ile Cape Town'a hareket ediyoruz. Uçağımızın Cape Town'a varışıyla birlikte, bizi bekleyen özel aracımıza binerek panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasında. Şehir turu sonrası otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
 
3. Gün  CAPE TOWN - DÜNYANIN UCU - ÜMİT BURNU - PENGUENLER -FOKLAR - BALINALAR
 
Bugün aşağıda hikayesini okuyacağınız Ümit burnuna ek olarak buradan, denizde çift olarak takılan balinaları, karada da, devekuşlarını ve babunları izlemeyebilir ama en güzeli sevimli penguenlerle hep birlikte güneşe doğru bakabilirsiniz nedendir bilinmez hepsi aynı anda aynı yere bakıyor biz neden bakmayalım..

Afrika kıtasının batı tarafındaki en güney ucu, denizden yüksekliği yaklaşık 245 metre olan Ümit Burnu'dur… Bu burunun isminin ilginç de bir hikayesi var…
15. yüzyılın sonlarına kadar Avrupalıların Hindistan ile ipek ve baharat ticareti için kullandığı yolun bir kısmı denizden olmak üzere, çoğu karadan idi ve Ortadoğu'yu boydan boya geçmek zorunluğu vardı…
1453'te İstanbul'un Osmanlılar tarafından fethinden sonra, Avrupalılar Hindistan'a deniz yolu ile ulaşımı hedefledi. Özellikle Portekizliler bu yolu bir an önce keşfetmek hırsı ile onlarca yıl sefer üzerine seferler düzenledi. Ağustos 1486'da Portekiz Kralı Juan II, meşhur denizci Barthelemeu Dias'a gizli tutulması gereken bir görev verdi: Lizbon'dan çıkıp, Afrika kıtasının en uç noktasına gitmek, burayı dolaşmak ve eğer mümkünse Hindistan'a kadar giderek bu deniz yolunu keşfetmek… Gizli tutulan bu uzun yolculukla ilgili olarak, elde, ayrıntıları anlatan yazılı bir belge ve çizimleri hiç yok. Ancak, çok maceralı geçtiği biliniyor.
Dias bu yolculuğu, karadan fazla kopmayarak, kıyıya paralel sürdürdü. Afrika kıtasının güneyine yaklaştıklarında ise, gemiyi kayalarda parçalayacak kadar şiddetli fırtınalara yakalandı. Atlas Okyanusu ile Hint okyanusunun en büyük dalgaları bu burunun açığında görüldü, korkunç dalgalar gemiyi karpuz kabuğu gibi sallıyordu. Büyük korku içinde olan gemiciler, boyuna dua ediyor, şeytanlar ülkesine geldiklerini söylüyorlardı. Dias'ın ya kayalara vurup ölme riskini almak, ya da bilmediği rotaya sapmaktan başka çaresi yoktu. O, Atlantik Okyanusu'nu seçti, güney Atlantik'e geçti. 13 gün kara görmedi, haritaları işe yaramadı, denizlerde kayboldu; ancak dalgaların altından akan çok kuvvetli bir okyanus kuşağı dairesel akıntısı onu kurtardı ve rotayı kuzeye çevirdi. Burunu dolaşmış ve farkında olmadan Hint Okyanusu'na geçmiş oldu. Ve böylece de, Diaz onlarca yıldır aranan Afrika'yı dolaşarak Hindistan'a açılan yolu 12 Mart 1488 keşfetti. Dias, Tanrı ve Portekiz adına keşfettiğini söylediği bu buruna, yaşadıklarından dolayı, Fırtınalar Burnu adını verdi. Ancak, gemileri ve mürettebatı iyi durumda değildi, erzak çok azalmış, salgın hastalık baş göstermişti. Gemiciler isyan etti. Dias Hindistan'a gidemeden Lizbon'a geri döndü.
Başarısını büyük onur duyarak Kral Juan II'a aktardı ancak kral, Dias'ın verdiği 'Fırtınalar Burnu' ismini benimsemedi. Krala göre bu isim nedeniyle hiçbir denizci Hindistan'a giden yolu keşfetmeye cesaret ve moral bulamayacaktı; bunu ortadan kaldıracağını ve Hindistan'a ulaşma yolunu keşfetmenin önünü açacağını umarak, gemilerin batmasına sebep olacak büyük fırtınalar ve kayalıkların bulunduğu bu burunun adını Ümit Burnu olarak değiştirdi. Nitekim 1498 yılında diğer Portekizli kaşif Vasco da Gama, Afrika'yı dolaşarak Hindistan'a deniz yolu ile ulaşan ilk batılı oldu ama fırtınaların günlerce sürdüğü zorlu seyahati sırasında filosundaki bir gemi tamir edilemeyecek kadar hasar gördü.
Avrupalıların Hindistan'a deniz yoluyla ulaşabilmeleri neticesinde ipek ve baharat yolları önemini, Osmanlı Devleti ile ve İran da ticari alandaki üstünlüklerini kaybetti. Hint okyanusu önemli bir ticaret bölgesi oldu, elli yıl içinde dünyanın en kalabalık gemi rotaları haline geldi; deniz ticaretinde de üstünlük Avrupalılara geçti. Ancak, korsanlık da birlikte gelişti… 1869'da Süveyş Kanalı'nın açılmasıyla Hindistan'a gidiş yolu kısaldı, Ümit Burnu da önemini kaybetti. Artık, Kıbrıs adasının bulunduğu Doğu Akdeniz, önemli bir ticaret denizi oldu.
Türkiye'den yola çıkan su, deniz altından, yani hiçbir fırtınaya maruz kalmadan, borularla Kuzey Kıbrıs'a ulaştı ama Kuzey Kıbrıs karasının siyasetinde fırtınalar yarattı, denizdeki karpuz kabuğu gibi sallandı siyaset… Kırılan dökülen ve yaralanan birçok değer, kurum ve kişi oldu… Risklere göre rotalar değişti… Tartışmalarda kayboldu siyaset ama CTP'nin manifestosu yol haritası olma özelliğini kaybetmedi. Sonunda sert dalgalar altından bir dairesel akım siyaseti sakin sulara çekti… Ehven-i şer gerçekleşti… Umuda cesaret verecek ümit anlaşması yapıldı. Artık ileriye bakılacak… Artık, Kıbrıs adası, bulunduğu Doğu Akdeniz'de, Türkiye'nin egemen olduğu önemli bir su ticareti merkezi olabilecek.
Ümit Burnu ile ilgili ilginç bir not… Burayı 1488'de keşfeden Dias, 29 Mayıs 1500'de gene burada, yani Ümit Burnu yakınlarında, yakalandığı bir fırtınada bütün mürettebatıyla birlikte öldü… Adamcağız, Kral'ın oyununa geldi; kendi deneyiminde yaşadığı fırtınaları unuttu, Kral'ın yarattığı umuttan cesaret aldı ve tedbirsizlikten kendini, mürettebatını ve gemilerini tüketti.
 
4. Gün  CAPE TOWN ROBBEN ADASI NELSON MANDELA YA SELAM OLSUN - DAHIL
 
Bugün aslında önceleri fok adası olarak bilinen ve binlerce fok balığı ile karşılaşacağımız UNESCO DUNYA MIRASI koruması altında ki Robben Adasında aynı zamanda Nelson Mandela nın yıllarca hapis yattığı cezaevini de görme imkanız olacak...

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Arzu eden misafirlerimiz Robben Adası Turu'na katılabilirler. Sabah kahvaltının ardından Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robben Adası'na gidiyoruz. Burada Nelson Mandela'nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapishaneyi yine burada siyasi mahkum olarak kalmış rehberler eşliğinde geziyoruz. Tur sonrası otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün  CAPE TOWN -MASA DAĞI
 
Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleneceği Masa Dağı ve Stellenbosh Şarap Çiftliği turumuza katılabilirler. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahsenleri geziyor ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679' da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; Eagle Encounter'da Güney Afrika'nın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restaurantta alınacak öğle yemeği sonrasında Masa Dağı'nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Tur bitiminde otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
6. Gün  CAPE TOWN - LESIDI KÖYU TURU - SUN CITY TANITIM TURU (DAHIL )
 
Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Cape Town - Johannesburg arasında yapacağımız iç hat uçuşumuz için havalimanına varıyoruz. Ardından Sun City'e hareket ediyoruz Yol üzerinde Lesedi Kültür köyü turumuzu gerçekleştireceğiz. Lesedi, Güney Afrika'da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezentasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, bölgede düzenlenecek olan Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ediyoruz ve Sun City'e varıyoruz. Burada panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City, Güney Afrika'nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısında Las Vegas kadar ışıltılı ama tam yanı başında doğal park olan Pilanesberg'in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
 
7. Gün  SUN CITY PİLANESBERG DOĞAL PARKINDA 5 BÜYÜK SAFARI TURU (DAHİL)
 
Bugün yaşamınızın geri kalanını değiştirecek deneyim başlıyor. Pilanesberg doğal yaşam parkında bizleri yok sayan kendi halinde yaşayan yüzlerce tür hayvanı başta 5 büyük olmak üzere tam yanlarında ama görünmez gibi izleyecek bu yaşama tanıklık edeceğiz. Yazarken değil yaşarken nefesinizin kesileceği bu deneyim Güney Afrika'ya gelme nedenlerimizin başında yer alıyor. Dünyada sadece Afrika kıtasında hayvanları doğal ortamında bir hayvanat bahçesinde görmekten ne kadar farklı olduğunu anlayıp Safari sırasında Dağın tepesindeki molada teneke bardaklarda kahvemizi yudumlarken aslan ile çıtanın birbirine meydan okuyan seslerini dinleyecek zürafaların aslında meğerse balerin olabileceklerin de görebileceksiniz.

Otelde alınacak olan kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Pilanesberg safari turumuza çıkıyoruz. Pilanesberg National Park'ta safari araçları ile yapılacak olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız, volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo aslan , gergadanın yanı sıra zürafaların balerin yürüyüşlerine ve doğanın eşsiz sesine tanıklık edebiliceğiniz bu deneyimde ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız; Bu muhteşem deneyimin ardından safarinin ardından Sun City'de ki otelimize dönüyor ve dünyanın en büyük dalga havuzunda günün geri kalanının keyfini çıkarıyoruz ve Sun City'e transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 
8. Gün  SUN CİTY - JOHANNESBURG - ASLAN PARKI TURU (DAHİL)
 
Bugün bebek aslanları biberonla besleyeceğiz - panterlerle oyunlar oynayıp aslanlarla yürüyüş yapıp beyaz kaplana selam vereceğiz .

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Aslan Parkı turumuza çıkıyoruz. Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, yavru sevme, kendi ortamlarında oyunlarını görme ayrıca kurtarılmış bir çok diğer panter çita yavruları gibi hayvan dostlarımızla enfes bir deneyim yaşayacağız . Aslan Parkında korumalar eşliğinde Aslanlar birlikte yürüyüşe çıktığımızda doğa siz ve aslan ın uyumu hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim olacak. Geceleme otelimizde.
 
9. Gün  JOHANNESBURG - ISTANBUL
 
Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak, İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Qatar Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.
 
10. Gün  ISTANBUL
 
Sabah erken saatlerde İstanbul'a varışımız ile birlikte yolculuğumuzun sonuna geliyoruz.
Otel İsimleri :
RADISSON BLU SANDTON, JOHANNESBURG, 4 STAR
CABANAS HOTEL SUN CITY, SUN CITY, Boutique
NEW TULBAGH HOTEL CAPE TOWN, CAPE TOWN, Boutique
Uçuş İsimleri :
QATAR AİRWAYS-244
      Kal : 05/04/20-19:40-SABIHA GOKCEN(SAW)
      Var : 05/04/20-23:50-DOHA(DOH)
QATAR AİRWAYS-1369
      Kal : 06/04/20-01:40-DOHA(DOH)
      Var : 06/04/20-11:10-CAPE TOWN INTL(CPT)
QATAR AİRWAYS-1368
      Kal : 13/04/20-20:50-O.R. TAMBO INTL(JNB)
      Var : 14/04/20-06:40-DOHA(DOH)
QATAR AİRWAYS-241
      Kal : 14/04/20-09:05-DOHA(DOH)
      Var : 14/04/20-13:30-SABIHA GOKCEN(SAW)
Rehber İsimleri
   
Tur Fiyatı :

  Tur Adı Tarih Anons Fiyatı
2 Kişilik Oda Tek Kişi
İndirimli
2 Kişilik Oda Tek Kişi
Tek Kişi Extra Yatak Çocuk
(*) Güney Afrika - Katar Hava Yolları 05/04/20-14/04/20 14900 TL 12900 TL 15400 TL 12900 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 12 : 12880 TL
  Güney Afrika-THY -  14/04/20-23/04/20 13900 TL 11900 TL 13900 TL 11900 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 12 : 11880 TL
  Güney Afrika-THY  23/05/20-01/06/20 14900 TL 12900 TL 14900 TL 12900 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 12 : 12880 TL
  Güney Afrika-THY KAPALI GRUP 24/08/20-02/09/20 13900 TL 11900 TL 13900 TL 11900 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 12 : 1880 TL
  Güney Afrika-THY  20/09/20-29/09/20 14900 TL 12900 TL 14900 TL 12900 TL 0 - 2 : 2000 TL
2 - 12 : 12880 TL

 
 

Tura Dahil Olan Hizmetler

-Katar Hava Yolları ile İstanbul - Cape Town / Johannesburg - İstanbul arası ekonomi sınıf dış hat uçak bilet
-Yerel havayolları ile Cape Town - Johannesburg arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti
-Havalimanı ve güvenlik vergileri
-Johannesburg'da 1 gece oda-kahvaltı esasına göre konaklama
-Sun City'de 2 gece oda-kahvaltı esasına göre konaklama
-Cape Town'da 4 gece oda-kahvaltı esasına göre konaklama
-JOHANNESBURG ŞEHİR TURU
-CAPE TOWN ŞEHİR TURU
-PİLANESBERG SAFARI TURU
-ASLAN PARKI TURU
-ÜMİT PARKI TURU
-ROBBEN ADASI TURU

-Programda belirtilen tüm transferler
-Tura Turizm Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
-Zorunlu seyahat sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

-Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
-Öğle ve akşam yemekleri
-Tura dahil olduğu belirtilmeyen tüm tur ve transferler
-Rehber ve Kaptan Bahşişleri
-Ekstra Turlar
-Şehir vergileri
-Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)

Ekstra Turlar

Masa Dağı, Stellenbosch ve Şarap Bağları Turu | 125 EUR
Bu turumuza KWV üzüm bağlarını ziyaret ederek başlıyoruz. 45 dakika süren bir yolculuk sonrasında, şarap tadımı yapıyoruz. Dünyanın en iyi şarap üreticilerinden olan Güney Afrika Cumhuriyeti'nin şarap bağları bölgesinden çok ucuza kaliteli şaraplar satın alabilirsiniz. Daha sonra 1679'da kurulmuş olan Stellenbosch kasabasına geçerek şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Stellenbosch'da Spice Route isimli restoranda aldıktan sonra Masa Dağı'nın 1087 m. yükseklikteki tepesinde sonlanacak gezimizde doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. (Teleferiğin çalışması hava şartlarına bağlıdır).

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2018 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
-Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, Tura Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, Tura Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Tura Turizm sorumlu değildir.
- Tura Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- Tura Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tura Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, Tura Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

Afrika'ya seyahat eden 18 yaş altı çocuklar için doğum belgesi ve muvafakatname alınması zorunludur.


İptal Koşulları

PROMOSYON VE TÜRK LİRASI (TL) İLE YAPILAN SATIŞLARDA İPTAL - İADE YOKTUR.
Print Al