Samos Adasi Turu 1 Gece

SAMOS ADASI TURU 1 GECE

Hareket Yeri
KUŞADASI
Yer(ler)
Samos
Tarih(ler)
İlk Tarih: 24 Haz 2023
24.06.2023 25.06.2023
1 GECE
120.00Başlayan Fiyatlarla
Rezervasyon Yap
Fiyat
120.00 – Başlayan fiyatlarla
Hareket Yeri
KUŞADASI
Yer(ler)
Samos
Tarih(ler)
İlk Tarih: 24 Haz 2023 00:00
24.06.2023 25.06.2023

1.GÜN CUMARTESİ GÜNÜ

Sabah saat 07:30'da  KUŞADASI EGE PORT önünde Check-in işlemlerimiz için hazır oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 09:00’da kalkacak olan feribotumuza biniyoruz. Yaklaşık 1 saat 40 dakikalık keyifli bir yolculuğun ardından Samos Adası'nın Pythagorion Limanı'na yanaşıyoruz.Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından misafirlerimiz bagajlarını bizleri bekleyen aracımıza teslim ettikten sonra aracımızla birlikte adanın baş kenti olarak kabul edilen Vathi şehrine doğru hareket ediyoruz. 

Vathi şehrine vardıktan sonra rehberimizle birlikte öncelikli olarak merkezde bulunan Pisagor Meydanı'nı ve Aslan heykeli'ni yakından tanıma şansını buluyoruz. Ardından arzu eden misafirlerimiz serbest zaman içerisinde kenti keşfetmenin yanı sıra dilerlerse yemek (extra) ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Vathi kentinde yaptığımız gezimiz sonrasında rehberimizin belirlemiş olduğu buluşma noktası ve saatinde hazır bir şekilde aracımıza geçip buradan adanın kuzeybatısında bulunan Karlovasi şehrindeki otellerine yerleşmek üzere hareket ediyoruz. (Odalara giriş saati 14.00’tür).

Karlovasi'ye ulaşmadan önce sahil boyunca yapacağımız bu dönüş esnasında adanın en meşhur plajlarına sahip olan, tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos’tan izler taşıyan Kokari’ye varıyoruz. Bu şirin beldede vereceğimiz serbest zaman süresince dileyen misafirlerimiz deniz kenarında yemeklerini (extra) alma şansı yanında, turkuaz renkli denizi deneyimleme şansını bulacaklardır. Molamızın ardından kısa süre sonra Karlovasi'ye varıyor ve otel odalarımıza yerleşiyoruz.

 2.GÜN PAZAR GÜNÜ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve rehberimizin belirteceği saatte başlayacak olan turumuz için otel önünde hazır oluyoruz. Daha sonrasında Pisagor’un doğum yeri olan Pythagoria’ya doğru yol alıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk olarak Samos’un ünlü ballarının tadına varmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasına uğruyoruz,ardından rotamız üzerinde bulunan şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos Köyü'nden geçerek, Samos adasının en turistik objesi olan ünlü Pythagorias kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı “Adalet Kupası” olan,bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz.Dileyen misafirlerimize kendileri ya da hediye etmek için bu olağanüstü tasarıma sahip kupalardan almalarını tavsiye ediyoruz.

Seyahatimiz esnasında geçtiğimiz yolların üzerindeki üzüm bağlarını görüyor ve adanın neden ünlü bir Şarap adası olduğunun farkına varıyoruz. Ardından rotamız üzerinde bulunan ve adanın tarım merkezi sayılan Koumaradei Köyü'nden geçerek kısa bir seyahatin ardından Pythagorion'a vardığımızda, birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu turizm cennetinde antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz.

Bu güzel beldenin çarşısında, belirlemiş olduğumuz serbest zaman sürecinde dileyen misafirlerimiz yemek (extra) ve alışveriş imkanının yanında bu hareketli ve şirin beldeyi keşfetme şansını bulacaklardır. 

Rehberimizin belirlediği hareket zamanından sonra otobüsümüzle Pythagorion limanına Vathi varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 18:00’de Pythagorion'dan hareket eden gemimize biniyor ve her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu gezimizin de sonuna geliyor, yine ve yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Notlar:


1- Otel: AEGEON OTEL - MEROPE HOTEL ve AMANDA OTEL. Otel satın alma aşamasında, otel tercihinizi yapabilirsiniz. 


2- Rehberin yol güzergahı üzerinde değişiklik yapma hakkı vardır.


3- PYTHAGORION GEÇİCİ LİMANININ HİZMETE GİRMEMESİ DURUMUNDA TUR PORGRAMLARIMIZDAKİ GÜZERGAHLARIMIZDA  HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAĞINI, SADECE İNİŞ VE KALKIŞ LİMANLARININ VATHI BÜYÜK LİMAN OLACAĞINI SAYGIYLA DUYURURUZ.

Notlar:


Dileyen misafirlerimize, rehberimiz tarafından (ekstra) A la carte Taverna gecesi düzenlenecektir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler


* Gidiş - Dönüş Gemi bileti


* 1 Gece Kahvaltı Dahil Otel konaklaması


* Rehberlik hizmeti ve Ada turları

 

Print Al